Podsumowanie wczorajszej konferencji

Dodano przez Błażej | 22 czerwca 2018 07:00
Licznik odwiedzin: 1194

Wczorajsza konferencja prasowa była tylko wstępem do całego dnia związanego z GieKSą i transferami. Podsumujmy więc wszystko to, co wydarzyło się w czwartkowy poranek, kiedy to do treningów wrócili piłkarze GieKSy.

 1. Na początek konferencji  zaprezentowano nowego partnera technicznego. Po latach współpracy z Adidasem wracamy do współpracy z Macronem, który zaprojektuje koszulkę dedykowaną.
 2. Przedstawiciel firmy Macron zapowiedział również plany budowy Fan-Shopu na Bukowej. Po planach jakie przedstawił, zapowiada się całkiem fajna inicjatywa dla kibiców, która da większe możliwości zakupu produktów z herbem GieKSy. Zobaczymy, jak plany będą się mieć do rzeczywistości. 
 3. Partner techniczny ubierze piłkarzy, piłkarki, siatkarzy oraz piłkarzy z Akademi Młodej GieKSy. Na umowę i rozmowy czekają hokeiści.
 4. Po pierwszej części mieliśmy okazję spotkać się z trenerem Paszulewiczem, dyrektorem Bartnikiem oraz zawodnikami: Tabisiem oraz Michalikiem. Najwięcej do powiedzenia mieli jednak trener oraz dyrektor, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania dziennikarzy. 
 5. Z najważniejszych rzeczy jakie usłyszeliśmy, to planowane są kolejne transfery. Dyrektor wspominał o trzech, a dwa zostały zrealizowane po konferencji (Lisowski i Łyszczarz). Najbardziej palący temat to jednak napastnik i na niego trzeba trochę poczekać. 
 6. Jeśli chodzi o Lukasa Klemenza, to dyrektor Bartnik potwierdził, iż jest zainteresowanie jego osobą z Ekstraklasy. Zawodnikowi klub przedstawił nową propozycję kontraktu, by zatrzymać go na dłużej u siebie. Mamy nadzieję, że „katowicki Boateng” zostanie z nami na kolejny sezon. 
 7. Sporo poświęcono również młodym zawodnikom – do treningów dołączyła grupa zawodników z III ligi, która była obserwowana przez sztab trenerski i dział skautingu. Zawodnikom przyjrzy się trener Paszulewicz na treningach i podejmie decyzję, co do ich przydatności.
 8. Na konferencji wrócił również temat rezerw – w opinii dyrektora Bartnika jest to priorytet i wszystko zmierza ku temu, by rezerwy przywrócić do gry i działania. 
 9. Potwierdzono również chęć rozwiązania kontraktu z Grzegorzem Goncerzem. Obie strony są już bliżej podpisania stosownego porozumienia i można się spodziewać, że dokumenty podpisane zostaną w przyszłym tygodniu. 
 10. Do końca czerwca ma się rozstrzygnąć kwestia kontraktów Mandrysza i Frańczaka. Obaj zawodnicy póki co nie podpisali kontraktu z innymi klubami i nie opuścili kadry. Są to ostatni zawodnicy, którzy mieli koniec kontraktu.
 11. Koniec kontraktu miał również Mateusz Abramowicz, ale zawodnik zdecydował się odejść z klubu, by bronić barw Chrobrego Głogów w nowym sezonie. 

Poniżej prezentujemy Wam kilka materiałów z oficjalnej strony klubu z wczorajszego dnia. 

Konferencja: 

Lisowski:

Łyszczarz:

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Sk — 22 czerwca 2018 @ 12:29

  Midzierski zostaje???

 

Dodaj komentarz

*