Pogoń czeka trudny wyjazd do Katowic. Media o meczu GKS Katowice-Pogoń Siedlce

Dodano przez Witek | 29 lipca 2017 11:05
Licznik odwiedzin: 627

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu, inaugurującego rozgrywki I ligowe w sezonie 2017/18 na stadionie przy Bukowej, GKS Katowice – Pogoń Siedlce:

 

 

sportsiedlce.pl – Udanie zainaugurować sezon. Pogoń czeka trudny wyjazd do Katowic

 

[…] Po odpadnięciu z Pucharu Polski podopieczni siedlczanie będą chcieli udanie zainaugurować rozgrywki Nice 1 Ligi.

Pogoń z GieKSą rozegrała 6 meczów. W tych pojedynkach zespół z województwa śląskiego pięciokrotnie wygrywał, natomiast raz wygrali biało-niebiescy. W Pogoni przed startem sezonu doszło do wielu zmian. Nowym trenerem teamu z Siedlec został Adam Łopatko. Do zespołu trafiło 11 nowych piłkarzy oraz opuściło także 11 zawodników. W meczu z GKS na pewno nie wystąpi Rafał Misztal, który ponownie znalazł się poza kadrą meczową.

 

 

mkppogonsiedlce.pl – Kadra na mecz z GKS Katowice

 

Trener Adam Łopatko wybrał kadrę na mecz z GKS Katowice. W porównaniu do pucharowego meczu w osiemnastce meczowej Pogoni zaszły trzy zmiany.

 

Kadra Pogoni:

Bramkarze: Przemysław Frąckowiak, Krystian Stępniowski

Obrońcy: Daniel Chyła, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak, Jakub Szrek, Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko

Pomocnicy: Paweł Garyga, Łukasz Jegliński, Dawid Kieplin, Piotr Mroziński, Miroslav Pastva, Dawid Polkowski, Damian Świerblewski, Grzegorz Tomasiewicz

Napastnicy: Adrian Paluchowski, Dariusz Zjawiński

Poza kadrą: Michał Bajdur, Dominik Barciak, Piotr Krawczyk, Sebastian Krawczyk, Paweł Łydkowski, Adrian Małachowski, Rafał Misztal, Michał Panufnik

 

 

Adam Łopatko: Nienawidzę przegrywać

 

Przedsezonowy wywiad z trenerem Pogoni Siedlce, Adamem Łopatką.

[…] A ruszają pana niekorzystne statystyki, mówiące, że Pogoń wygrała tylko raz na sześć prób z GKS Katowice?

Nie można żyć takimi historiami. GKS Katowice to jest solidny zespół. Walczą o awans od długiego czasu. Przez co ciąży na nich ogromna presja. Hasło „ekstraklasa albo śmierć” jest cały czas aktualne. Presja ciążąca na trenerze i zespole może pomóc Pogoni.

 

podlasie24.pl – Pogoń zaczyna walkę w Nice 1 Lidze

 

[…] W pierwszym meczu biało-niebiescy na wyjeździe zmierzą się z GKS Katowice.

 

GKS Katowice w poprzednim sezonie uplasował się na siódmym miejscu, co niewątpliwie było sporym rozczarowaniem. W związku z tym w GieKSie doszło do sporej liczby zmian. Nowym trenerem trójkolorowych został Piotr Mandrysz. Do klubu z Bukowej dołączyło dziewięciu piłkarzy.
GKS Katowice w miniony weekend odpadł, podobnie jak Pogoń, z Pucharu Polski. Katowiczanie polegli z drugoligową Siarką Tarnobrzeg 0:1.

 

zyciesiedleckie.pl – Pogoń zaczyna sezon i planuje zrobić krok do przodu

 

W Katowicach Pogoń zainauguruje czwarty z rzędu sezon na boiskach zaplecza ekstraklasy. Czy będzie on przełomowy?

W poprzednich trzech sezonach Pogoń broniła się przed spadkiem. Minione rozgrywki biało-niebiescy ukończyli na 11 miejscu, które co prawda było najlepsze w najnowszej historii, ale zdecydowanie odbiegające od ambicji rozbudzonych w czasie nad wyraz udanej rundy jesiennej. Warto przypomnieć, że Pogoniści zimowali tuż za podium.

Letnie zmiany w Pogoni – w założeniu – mają dać efekt w postaci ugruntowania pozycji klubu na zapleczu ekstraklasy. Nowy trener Adam Łopatko włączył do sztabu szkoleniowego trzech nowych ludzi, a także otrzymał w spadku dwóch zasłużonych dla siedleckiego klubu. Sztab Pogoni nigdy wcześniej nie był tak rozbudowany. Zatrudnienie trenera przygotowania fizycznego było potrzebą chwili. Kibiców ucieszył powrót Andrzeja Olszewskiego, który został zapamiętany w Siedlcach jako fachowiec w pracy z golkiperami. Oby liczebność sztabu przełożyła się na jakość jego pracy.

[…] W realizacji ambitnych planów, zakładających zajęcie miejsce w pierwszej ósemce, mają pomóc letnie transfery. Rywalizację między słupkami zwiększył wypożyczony z Cracovii, Krystian Stępniowski. Linię obrony zasiliło dwóch eksstomilowców: Arkadiusz Czarnecki i Jarosław Ratajczak oraz były piłkarz Wigier, Maciej Wichtowski. Zarówno w defensywie, jak i w drugiej linii mogą zagrać Słowak Miroslav Pastva oraz młodzieżowiec Dawid Kieplin. Środkowa formacja uległa największym przeobrażeniom po zakontraktowaniu: Pawła Garygi, Łukasza Jeglińskiego, Adriana Małachowskiego oraz Dawida Polkowskiego. O miejsce w ataku z Dariuszem Zjawińskim powalczy Adrian Paluchowski. Obaj w przeszłości sięgali po korony królów strzelców, więc ich rywalizacja zapowiada się znakomicie. Pogoń wciąż nie zamknęła kadry. Trener Łopatko – wraz z zarządem – wciąż rozglądają się za wzmocnieniami.

Po nadchodzącym sezonie Nice 1 Ligi nie należy oczekiwać rewolucyjnych zmian w jej specyfice. Nadal poziom będzie wyrównany, a niespodzianka będzie goniła niespodziankę. Pogoń ma już jednak bagaż doświadczeń, i co najważniejsze odpowiednią moc, aby poradzić sobie z zawiłościami zaplecza ekstraklasy.

 

 

sportslaski.pl – Zaczyna się liga, więc… niech zaczną strzelać!

 

Jeśli GKS Katowice na boisku będzie tak efektowny, jak był na przedsezonowej prezentacji, to o wyniki można być spokojnym. W ostatnich tygodniach zbyt wielu powodów do radości jednak nie było. GieKSa przede wszystkim nie strzela bramek.

[…] Łatwo się domyślić, co jest tym celem – kibicom od dawna marzy się powrót do ekstraklasy. By to jednak uczynić, trzeba poprawić grę. Przede wszystkim w ataku – w sześciu sparingach GKS ani razu nie wygrał, strzelił zaledwie jedną (!) bramkę, stracił siedem (ale aż cztery w sparingu z Odrą Opole). W trzech ostatnich grach GieKSa bezbramkowo remisowała, co z jednej strony – tej defensywnej – cieszyło, ale z drugiej – ofensywnej – oczywiście musiało martwić. Strzelecka niemoc została przedłużona w meczu Pucharu Polski, w którym to od katowiczan lepsza okazała się Siarka Tarnobrzeg. Jeśli więc podliczymy te spotkania, to wyjdzie nam, że… GKS nie strzelił bramki od prawie 10 godzin!
Sparingi nie są jednak najważniejsze. W nich przede wszystkim drużyna miała zgrać się ze sobą i przećwiczyć schematy gry. By „zatrybiło”, potrzeba czasu.

W każdym spotkaniu chcemy grać o zwycięstwo. Mamy swój sposób na grę, który będziemy chcieli realizować i narzucić swój styl grania. Na pewno potrzebujemy jeszcze kilka meczów, żeby wejść na odpowiednie tory, które trener Mandrysz wyznaczył. Myślę, że jest coraz lepiej. Jesteśmy dobrej myśli – podkreślił Midzierski.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. T — 29 lipca 2017 @ 14:03

    Stawiajcie u Buka na 0-0 albo poniżej 1,5 gola ;p

 

Dodaj komentarz

*