Pokonujemy mistrza Polski!

Dodano przez Adi | 17 listopada 2017 22:06
Licznik odwiedzin: 1399

Po zdecydowanie najlepszym meczu w tym sezonie TAURON KH GKS Katowice pokonał na własnym lodzie Comarch Cracovię 3:0! W naszej drużynie zabrakło kontuzjowanego Tomasza Malasińskiego, a w drużynie z Krakowa nie wystąpili Damian Kapica, Krystian Dziubiński, Kasper Bryniczka oraz Maciej Kruczek. Zadebiutował za to w naszych barwach Dusan Devecka. Od pierwszego rzucenia krążka ruszyliśmy do zdecydowanego ataku. Dobre okazje mieli Łopuski i Fraszko. W 4 minucie ukarany został bramkarz naszego rywala, Rafał Radziszewski, i choć nasze rozgrywanie przewagi wyglądało dobrze, to dzięki dobrej postawie winowajcy nie udało się zdobyć gola. Nasze ataki przyniosły kolejne kary dla Cracovii – w 11 minucie na ławkę kar trafił Maciej Urbanowicz, a 3 minuty później Lukas Zib. Bramkę jednak udało się strzelić grając 5 na 5. Po składnej akcji prowadzenie dał nam Marek Strzyżowski. Na przerwę zjeżdżaliśmy więc prowadząc 1:0.

Drugą tercję zaczęliśmy grając w osłabieniu, ponieważ na 28 sekund przed końcem poprzedniej odsłony spotkania pierwszą karę dla GieKSy złapał Mikołaj Łopuski. Cracovia prezentowała się jednak bardzo słabo z przewagą zawodnika, a gdy próbowali zagrozić naszej bramce, bardzo dobrze w niej spisywał się Kamil Kosowski. Mijały minuty, a GKS wciąż nie oddawał inicjatywy. Świetne okazje mieli Themar i Fraszko, a wynik w swojej kolejnej sytuacji podwyższył drugi z nich, kiedy przekierował strzał Jakuba Grofa prosto w okienko bramki. Mimo prowadzenia 2:0 wciąż próbowaliśmy atakować, a Cracovia miała problem z grą w naszej tercji. Nie pomogły jej nawet niemal pełne 2 minuty gry w 5 na 3, gdy kary odsiadywali Jakub Wanacki i Lukas Martinka. Pod koniec tercji mieli kolejne 33 sekundy gry w podwójnej przewadze, ale i wtedy nie mieli pomysłu na pokonanie naszego bramkarza. Przed trzecią tercją prowadziliśmy dwoma bramkami.

Ostatnią część spotkania rozpoczęliśmy od kary dla Bogusława Rąpały za bodiczek na Macieju Urbanowiczu za naszą bramką, który wg sędziów kwalifikował się jako przeszkadzanie. Cracovia jednak z każdą przewagą grała coraz gorzej, mając problem z wjechaniem do naszej tercji i założeniem zamka. Mimo że koniec meczu był coraz bliżej, a dwubramkowe prowadzenie w hokeju znaczy niewiele, Katowiczanie uznali, że najlepszą obroną jest atak i nie przestawali dominować na lodzie. Dzięki wysokiemu forczekingowi naszych hokeistów, zawodnicy aktualnego mistrza Polski mieli problem nawet z wyjściem z własnej tercji, a po jednej ze strat przy próbie wyprowadzenia krążka po dobrym podaniu trafił on do Radosława Sawickiego, a ten zdobył 3 bramkę dla GieKSy. Blisko 4 bramki był Mikołaj Łopuski, ale po jego strzale krążek tuż sprzed linii bramkowej zgarnął Radziszewski. Do końca meczu nie oddaliśmy już inicjatywy, a przez ostatnie pół minuty nikt w Satelicie nie siedział, tylko wszyscy oklaskiwali naszych zawodników za dzisiejszy mecz. Był to pierwszy mecz hokejowej GieKSy na zero z tyłu w tym sezonie. Choć wielokrotnie w ostatnich latach wygrywaliśmy w Satelicie mecze, w których nie byliśmy faworytami, to ciężko w nich było o taką dominację, jak dziś nad aktualnym mistrzem Polski. Dodatkowo wygrana z Cracovią oraz przegrana Podhala Nowy Targ z Orlikiem Opole po dogrywce daje nam niemal pewny udział w Pucharze Polski, ponieważ do końca rundy pozostały 3 mecze, a nasza przewaga nad Nowotarżanami wynosi 9 punktów i ich szanse na wyprzedzenie nas do tego czasu w tabeli są tylko matematyczne.

Zawodnik meczu: Kamil Kosowski – kilka razy mieliśmy problem z wyborem MVP, ponieważ każdy zagrał przeciętnie bądź słabo. Dziś problem był taki, że właściwie każdy zagrał kapitalne spotkanie. Tytuł ten trafia jednak do naszego bramkarza, który nie wpuścił dziś żadnej bramki.

TAURON KH GKS Katowice – Comarch Cracovia Kraków 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
1:0 Marek Strzyżowski (Bartosz Fraszko, Patryk Wronka) 18:33
2:0 Bartosz Fraszko (Jakub Grof, Marek Strzyżowski) 30:56
3:0 Radosław Sawicki (Dominik Nahunko) 47:47

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Themar, Rohtla, Łopuski – Devecka, Martinka, Fraszko, Wronka, Strzyżowski – Rąpała, Grof, Majoch, Sawicki, Nahunko – Zieliński, Nowak, Krawczyk

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costra, Kalus – Dąbkowski, Szurowski, Urbanowicz, Słaboń, Drzewiecki – Rompkowski, Wajda, Sinagl, Zygmunt, Domogała – Noworyta, Dutka, Sztwiertnia, Paczkowski.

6 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. stefano — 18 listopada 2017 @ 12:38

  Który to wczoraj tak , ,pięknie na kolanach gonił P.Wronke ?
  3-0 najniższy wymiar kary , brawo , klimat play-off było czuc.

 2. Siwen — 18 listopada 2017 @ 01:03

  Bylem, widzialem…I to jest ta GieKSa!!! Hokeisci, siatkarze, pilkarki nawet szachisci potrafia, a panowie pilkarze? Co jest z wami nie tak?????

 3. Maks — 17 listopada 2017 @ 23:22

  Jak za dawnych lat…..

 4. Paweł — 17 listopada 2017 @ 22:57

  Warto chodzić na takie mecze. Byłem i hokeiści dostarczyli mi wiele radości. Na kopaczy szkoda czasu i nerwów!

 5. Paweł — 17 listopada 2017 @ 22:55

  The World’s Fastest Indian

 6. MAJCK — 17 listopada 2017 @ 22:32

  BRAWO HC GKS SUPER SZPIL

 

Dodaj komentarz

*