Poprawa w drugim meczu

Dodano przez Adi | 18 sierpnia 2017 15:05
Licznik odwiedzin: 780

Po porażce 6:1 z HC Frydek-Mistek, hokejowa GieKSa pokonała dziś 4:3 reprezentację Słowacji do lat 20. W bramce tym razem od początku meczu pojawił się Mateusz Studziński. Zaraz po rozpoczęciu meczu, jeden z naszych zawodników wysoko przeciął podanie i oddał szybki strzał, lecz okazał się on minimalnie niecelny. Nasza drużyna dużo lepiej zaczęła to spotkanie, była agresywniejsza i dobrze rozgrywała krążek. Pierwszy gol padł, gdy graliśmy w liczebnej przewadze po karze za spowodowanie upadku. Po kilku dobrych podaniach krążek do niemal pustej bramki skierował Jakub Wanacki. Asystowali mu Mikołaj Łopuski i Patryk Wronka. Po chwili to nasz zespół grał w osłabieniu po faulu Gruszki, który próbował ratować błąd jednego z obrońców. Do pewnego momentu broniliśmy się bardzo dobrze, lecz przy próbie ataku po przejęciu krążka daliśmy się skontrować i Słowacy pewnie wykorzystali sytuację 2 na 1. Odpowiedzieliśmy bardzo szybko, gdy po lekkiej wrzutce Jesse Rohtli na bramkę, krążek dobił Tomasz Malasiński. Po tej bramce Słowaccy młodzieżowcy nieco przyśpieszyli, lecz nie umieli znaleźć sposobu na Mateusza Studzińskiego. Po pierwszej tercji mieliśmy 2:1 dla GieKSy.

Druga tercja zaczęła się od świetnej akcji naszego ataku Malasiński-Rohtla-Gruszka, a wykończył ją strzałem w okienko środkowy tej formacji. Rzadko dopuszczaliśmy do groźnych sytuacji, a gdy do takiej już doszło, czujny był nasz bramkarz. Kolejny raz dobrze wyglądała nasza gra w przewadze, jednak nie przyniosła ona tym razem następnych efektów bramkowych. Często próbowaliśmy uderzeń z pierwszego krążka. Głupią karę złapał Łukasz Rutkowski, sędzia dostrzegł jego trzymanie przeciwnika, podczas gdy to GieKSa rozgrywała akcje. Tym razem nasza formacja specjalna była bezbłędna, a krążek co chwilę był wystrzeliwany z naszej tercji. Podczas kolejnego osłabienia Słowakom w końcu przez dłuższy moment udawało się rozegrać zamek, nie umieli jednak znaleźć miejsca do oddania strzału.

Na początku ostatniej odsłony tego spotkania przyspała nieco nasza obrona, pozwalając na kilka uderzeń z rzędu, jednak krążek w jakiś sposób nie znalazł się w naszej bramce. Zemściło się to na Słowakach, bo po chwili zabójczą kontrę wyprowadził Patryk Wronka, a sfinalizował ją Mikołaj Łopuski. Niestety po zaledwie niecałej minucie nasza defensywa kolejny raz pozwoliła na dobitkę strzału, tym razem skuteczną. W 46 minucie spotkania fatalną stratę zaliczył jeden z naszych zawodników, a rywal spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam. Bramka kontaktowa dla młodych Słowaków poddenerwowała GieKSę, która raz po raz stwarzała zamieszanie pod bramką przeciwnika, jednak krążek już do końca meczu nie pokonał żadnego z bramkarzy. Wynik 4:3 nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania, GKS miał dużo więcej klarownych sytuacji, a Słowacy zagrażali nam głównie po indywidualnych błędach.

Słowacja U20 – TAURON KH GKS Katowice 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
0:1 Wanacki (Łopuski, Wronka) 8:44
1:1 Mirilovic (Mesaros, Kuna) 13:03
1:2 Malasiński (Rohtla) 14:15
1:3 Rohtla (Malasiński, Gruszka) 20:48
1:4 Łopuski (Wronka, Martinka) 41:30
2:4 Marcinek (Jasko, Cacho) 42:19
3:4 Jasko 46:24

Słowacja U20: Durny (Kostelny) – Hilek, Svarc, Vaclav, Cacho, Vybiral – Matejovic, Krempasky, Mesaros, Jasko, Vasas – Hedera, Fereta, Smolka, Bjaloncik, Marcinek – Dlapka, Kuna, Kundrik, Smida Mirilović – Hrabcak

TAURON KH GKS Katowice: Studziński (Kosowski) – Martinka, Rąpała, Gruszka, Rohtla, Malasiński – Zieliński, Cakajik, Wronka, Sawicki, Łopuski – Kowalówka, Wanacki, Strzyżowski, Rutkowski, Fraszko – Krawczyk, Nahunko, Majoch, Łymański(testowany)

Na zakończenie udziału w Memoriale im. Pavla Zabojnika GieKSa zmierzy się z HC 07 Detva. Mecz w sobotę o 12:00.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*