Poprzedni sezon przed oczami

Dodano przez Shellu | 29 kwietnia 2018 20:02
Licznik odwiedzin: 905

Po meczu w Niepołomicach z pewnym niepokojem, ale i sporą nadzieją czekaliśmy na niedzielne spotkanie w Bytowie. GieKSa w środę nie wykorzystała okazji na odskoczenie od pościgu rywali, ale dzięki ich stratom punktowym w obecnej kolejce – zyskała na to drugą szansę. Warunkiem było zagrać o trzy klasy lepiej niż w Niepołomicach i zdobyć trzy punkty.

Trener Jacek Paszulewicz dokonał kilku zmian w podstawowym składzie. Dwie okazały się wymuszone, gdyż ze względu na kontuzję Abramowicza do bramki wskoczył Wierzbicki. Z powodu żółtych kartek pauzować musiał Zejdler i jego miejsce zajął Cerimagić. Skrzecza zastąpił Słomka, a Goncerza – Kędziora.

Spotkanie już od początku nie układało się po myśli katowickich kibiców. Zamiast przejąć inicjatywę, to rywale byli częściej w posiadaniu piłki. Nie było widać, kto walczy o awans, a kto zadowoli się utrzymaniem. Gra naszych zawodników była chaotyczna, przypadkowa i w większości bezcelowa. Nawet jeśli była odrobina wolnego miejsca, to zwłaszcza Andreja Prokić podejmował same złe decyzje, fatalne podania czy piłka uciekała mu poza boisko. Rywale co jakiś czas się odgryzali i mieli nawet kilka rzutów wolnych, z czego po jednym było bardzo groźnie. Jeśli chodzi o GKS, to jedynym zagrożeniem było nieudane dośrodkowanie Błąda, które zamieniło się w strzał. Z olbrzymim niepokojem oczekiwaliśmy na drugą połowę.

W przerwie trener dokonał jednej zmiany. Niedającego nic Cerimagića zastąpił młodzieżowiec Mandrysz. Obraz gry się jednak nie zmienił. GKS nadal grał słabo, bardzo słabo, bez zagrożenia dla bramki rywali. W pewnym momencie to przeciwnicy byli lepsi i stworzyli sobie nawet jedną stuprocentową okazję. Katowiczanie gubili się w rozegraniu i razili niedokładnością. Dopiero w ostatnich 10 minutach bardziej zaangażowali się w atak. I mieli jedną – najlepszą okazję w meczu – po dośrodkowaniu Słomki z rzutu wolnego w słupek uderzył Goncerz, piłka przetoczyła się po linii bramkowej i wpadła w ręce bramkarza. Wszyscy widzieli piłkę w bramce, nawet operator muzyki, który ją włączył po golu. Bytovia nie była już zainteresowana atakiem. W końcówce Marek Opałacz otrzymał czerwoną kartkę i rywale cofnęli się przed swoje pole karne. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie uderzył Goncerz, ale bramkarz obronił. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Należy sobie zadać pytanie, co się stało z ekipą, która po 2:0 wygrała w Chojnicach i Głogowie, a teraz w dwóch meczach z rywalami z dołu tabeli nie potrafi nawet zagrozić bramce przeciwnika (poza końcówką). Niektórzy zawodnicy w tych dwóch meczach nie zagrali słabo, zagrali skandalicznie, tak, że naprawdę przypomina się poprzedni sezon. Sytuacja w tabeli nadal jest korzystna dla GKS, ale jeśli tu się nic nie zmieni, to o awansie będziemy mogli zapomnieć szybciej niż zaczęliśmy i nim marzyć.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*