Porządki w siatkarskiej GieKSie – żegnamy sześciu zawodników

Dodano przez Jack | 26 kwietnia 2018 10:00
Licznik odwiedzin: 678

W środę nasz klub poinformował, że rozstajemy się z sześcioma siatkarzami, Dominikiem Witczakiem, Pawłem Pietraszko, Tomaszem Kalembką, Serhijem Kapelusem, Kacprem Stelmachem i Adrianem Stańczakiem.

 

Z całej tej szóstki graczy, najdłużej grała w GKS-ie para środkowych, Paweł Pietraszko i Tomasz Kalembka. Obaj siatkarze przyszli do naszego zespołu przed sezonem 2015/16 (Pietraszko z KPS-u Siedlce, a Kalembka ze Stali Nysa), a więc zagrali jeszcze w rozgrywkach pierwszoligowych, walnie przyczyniając się do wygrania GieKSy w 1 lidze, będąc wtedy podstawowymi zawodnikami. Natomiast w PlusLidze, Tomasz był szóstkowym graczem w sezonie 2016/17, z kolei Paweł najczęściej zaczynał mecze w sezonie 2017/18. Łącznie w PlusLidze Kalembka zagrał w 49 spotkaniach (149 setów) zdobywając w nich 234 punkty (w tym 141 w ataku, 64 blokiem i 29 zagrywką), natomiast Pietraszko zagrał w 56 meczach (173 sety) zdobywając w nich 311 punktów (w tym 201 w ataku, 63 blokiem i 47 zagrywką).

 

Z kolei para przyjmujących, Serhij Kapelus i Kacper Stelmach przyszła do naszej drużyny już po awansie do PlusLigi, czyli przed sezonem 2016/17 (Kapelus z BBTS-u Bielsko-Biała, a Stelmach z AZS-u Częstochowa). Serhij był bez wątpienia najrówniej grającym siatkarzem w pierwszym sezonie GKS-u w PlusLidze w przekroju całej kampanii. W bieżącym Ukrainiec już nie prezentował tak dobrej formy, z czasem tracąc status gracza wyjściowej szóstki. Kacper z kolei w obu sezonach był tylko zmiennikiem w naszym zespole, wchodząc na parkiet tak naprawdę tylko „na chwilę” w poszczególnych setach, czyli „zadaniowo”. Łącznie w PlusLidze Kapelus zagrał w 64 meczach, czyli wszystkich GieKSy (223 sety) zdobywając w nich 631 punktów (w tym 545 w ataku, 53 blokiem i 33 zagrywką), natomiast Stelmach zagrał w 47 meczach (83 sety) zdobywając w nich 18 punktów (w tym 9 w ataku, 7 blokiem i 2 zagrywką).

 

Dwa sezony w GKS-ie zaliczył również Adrian Stańczak, który przyszedł do naszego zespołu przed sezonem 2016/17 z AZS-u Częstochowa. Siatkarz grający na pozycji libero był w pierwszej kampanii podstawowych zawodnikiem, natomiast w drugiej już rzadziej pojawiał się na parkiecie, wchodząc tak naprawdę tylko do obrony. Łącznie w PlusLidze Adrian zagrał w 49 meczach (169 setów). I tylko nasz tegoroczny kapitan Dominik Witczak występował przez jeden sezon w GieKSie, ogłaszając na koniec tej kampanii o zakończeniu kariery siatkarskiej. Atakujący łącznie zagrał w 30 meczach (68 setów) zdobywając w nich 108 punktów (w tym 95 w ataku, 4 blokiem i 9 zagrywką).

 

Całej szóstce serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw GieKSy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

 

Aktualna kadra GKS-u Katowice (na sezon 2018/2019):

rozgrywający: Marcin Komenda i Maciej Fijałek
atakujący: Karol Butryn i vacat
środkowi: Emanuel Kohut i Bartłomiej Krulicki oraz vacat i vacat
przyjmujący: Gonzalo Quiroga i Rafał Sobański oraz vacat i vacat
libero: Bartosz Mariański i vacat

 

Od lewej: Tomasz Kalembka, Serhij Kapelus, Kacper Stelmach, Adrian Stańczak, Paweł Pietraszko i Dominik Witczak.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*