Pośpieszny z Zabrza nie zwalnia

Dodano przez Jarecki | 11 września 2017 18:47
Licznik odwiedzin: 1068

Czerwona latarnia Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie sprawiła niespodzianki i przegrała na własnym boisku z rewelacją tego sezonu Górnikiem Zabrze 1:2.

Mecz bardzo dobrze mogli rozpocząć gospodarze, jednak stuprocentową sytuację zmarnował Jakub Wróbel.

W 20. minucie Górnik objął prowadzenie. Technicznym strzałem popisał się Damian Kądzior. Podawał mu w tej sytuacji Rafał Kurzawa, który w poprzedniej kolejce zanotował aż trzy asysty. Ten sam zawodnik chwilę później znów groźnie wstrzelił piłkę w pole karne, jednak z idealnego podania nie skorzystał Rafał Wolsztyński.

Końcówka pierwszej połowy należała do Termaliki. W 31. minucie w poprzeczkę trafił Mateusz Wieteska. W następnej akcji do wyrównania doprowadził Samuel Stefanik. Słowak popisał się pięknym lobem, zaskakując Tomasza Loskę.

Po przerwie kibice nadal oglądali bardzo ciekawe spotkanie. W 58. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Artem Putiwcew trafił w słupek. Następnie, po drugiej stronie boiska, świetnym refleksem po strzale Wieteski błysnął Jan Mucha.

70. minuta okazała się szczęśliwa dla przyjezdnych. Z bliska piłkę do bramki wpakował Łukasz Wolsztyński. Jak się okazało, było to trafienie na wagę trzech punktów dla Górnika w Niecieczy. Drużyna z Zabrza dzięki temu zwycięstwo zameldowała się na fotelu wicelidera.

Dodać należy że w drużynie nie zagrał kontuzjowany Igor Angulo.

Górnikowi gratulujemy postawy walki i wyników. Naprawdę na nie zasługują.

 

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

Bramki: Samuel Stefanik (37) – Damian Kądzior (20), Łukasz Wolsztyński (70)

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 3519

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha – Bartosz Szeliga, Akos Kecskes, Artem Putiwcew, Martin Mikovic – Mateusz Kupczak, Łukasz Piątek (84. Patrik Misak), Roman Gergel (71. David Guba), Samuel Stefanik, Szymon Pawłowski – Jakub Wróbel (46. Bartosz Śpiączka).

Górnik Zabrze: Tomasz Loska – Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj (90. Adam Wolniewicz) – Damian Kądzior, Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa – Łukasz Wolsztyński (80. Marcin Urynowicz), Rafał Wolsztyński (37. David Ledecky).

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*