Post scriptum do meczu w Niecieczy

Dodano przez Shellu | 29 października 2013 17:03
Licznik odwiedzin: 1210

Co może nas nowego spotkać w Niecieczy? Coraz mniej rzeczy, jeśli przyjeżdża się tam czwarty raz. Niemniej jednak spróbujemy kilka ciekawych rzeczy napisać.

1. Tym razem mecz nie zaczynał się tak jak zawsze o 11.30, a o 12.30. W związku z tym piłkarze obu drużyn rozgrzewali się przy akompaniamecie… kościelnych śpiewów. Nieopodal trwała właśnie msza i było ją słychać na stadionie. Zapewne po zakończeniu mszy, ksiądz udzielił błogosławieństwa kibicom udającym się na mecz.

2. Sami mogliśmy to zaobserwować dobrze, gdyż na stadion przyjechaliśmy 100 minut przed pierwszym gwizdkiem. Dzięki temu też szybko i sprawnie odebraliśmy akredytacje, bo gdy robi się to tuż przed meczem, trzeba się cisnąć z kibicami do jednej kasy.

3. Zawsze swoją pracę wykonywaliśmy na maszcie dla kamer. Tym razem rozstawiły się one tak szeroko, plus stanowisko dla komentatorów Orange Sport, że postanowiliśmy wykorzystać lożę prasową. Jest ona wyłożona… Bruk-Betem. Widoczność kiepska, bo na wysokości murawy.

4. Widoczność kiepska, a i dźwięki na początku rażące. Akustyka tej loży jest taka, że jak krzyknęli kibice GKS, gospodarzy lub mówił spiker, aż bębenki pękały od nieokreślonego hałasu. Potem się przyzwyczailiśmy.

5. Na takim odkrytym sektorze gości kibice wyglądają bardzo efektownie, są tak „wystrzeleni” z tego sektora. Głośnym dopingiem wspierali nasz zespół przez cały mecz.

6. Punktem kulminacyjnym była oprawa. Kukurydze, pomidory, buraki i inne warzywa i owoce uprawne widniały na flagach kibiców. Stosownymi przyśpiewkami uzupełnili oprawę „GieKSa on AGROtour”.

7. Piłkarze GKS bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Do ostatnich takich sytuacji musimy się cofnąć aż do czasów czwartej ligi. Wtedy to w pierwszym kwadransie meczu ze Śląskiem Świętochłowice katowiczanie mieli dwa gole przewagi już w pierwszym kwadransie – a nawet dużo wcześniej, bo już w 7. minucie. Wówczas oba gole strzelił Sebastian Gielza.

8. Skoro już przy tym jesteśmy dodajmy, że kilka kolejek wcześniej GKS Katowice prowadził z Carbo Gliwice 4:1 już w… 16. minucie.

9. Trener Kazimierz Moskal wrócił na stare śmieci, na które – jak mówi – wraca w przyjemnością. Ostatnim mecz na tym stadionie zremisował – jako trener gospodarzy w meczu z Olimpią Grudziądz. Teraz jako szkoleniowiec gości zgarnął trzy punkty. I tylko kibice gospodarzy niezadowoleni z obu przypadków.

10. Zdruzgotany był trener Mirosław Jabłoński. Nie tak wyobrażał sobie debiut Słoników pod jego wodzą…