Post scriptum do meczu w Tychach

Dodano przez Shellu | 31 października 2017 09:59
Licznik odwiedzin: 1514

Czas zamknąć temat meczu z Tychami. Co się zobaczyło w tym meczu derbowym, już się nie odzobaczy. Drużyna utwierdziła nas w przekonaniu, że kompletnie jej nie zależy na godnym reprezentowaniu barw GKS Katowice. Już w sobotę znów będziemy musieli męczyć się patrząc na nich podczas spotkania z Olimpią Grudziądz. A tymczasem tradycyjne kilka punktów podsumowania.

1. Tychy do bardzo bliski wyjazd, więc szybko zajęło nam dotarcie na stadion i powrót. I dobrze, bo nie lubimy jechać przez całą Polskę po coraz to kolejnej klęsce. Ból jest więc mniejszy.

2. Podobnie jak w Bielsku, znów mieliśmy okazję zazdrościć stadionu. W totalnie asportowym mieście, jakim są Katowice, tego stadionu najprawdopodobniej się nie doczekamy. Od deklaracji Uszoka minęło już 11 lat, ciągle jesteśmy mamieni i niby jest termin, ale, determinacji magistratu w tym temacie tak naprawdę nie było nigdy widać…

3. Rok temu dla kibiców Tychów był to mecz sezonu i na obiekcie padł rekord frekwencji, któremu dopomogli także kibice GieKSy. Tym razem widzów było już dużo mniej.

4. Akustyka stadionu jest jednak taka, że doping jest mocno zwielokrotniony jeśli chodzi o wrażenia słuchowe. Dlatego tyszanie brzmieli dość głośno.

5. Trzeba im przyznać, że poza kilkoma tradycyjnymi dość żenującymi przyśpiewkami – sporo jest dopingu dla ich drużyny. W poprzednim sezonie obrażanie GieKSy było tematem nr 1, tym razem skupili się także na swojej drużynie.

6. Zanim jednak do meczu doszło mieliśmy okazję poszukać Media Roomu. Droga do niego bardzo ciekawa, najpierw klatką, a potem dłuuugim korytarzem z niezliczoną ilością drzwi. Ostatecznie dochodzi się do takiego sky boxu z przeszkloną szybą na trybunie za bramką. Na dobrą sprawę i stamtąd można oglądać mecz.

7. Mecz można też oglądać… z toalety, która także ma przeszklone drzwi 🙂 Oczywiście nie z kabiny, ale z tej części z umywalkami.

8. O stanowiskach prasowych na stadionie już pisaliśmy rok temu – są świetne, z wyłączeniem gniazdek, których przypada jedno na 3-4 stoliki. Zdecydowanie za mało.

9. Drugi mecz na nowym stadionie w Tychach i druga porażka 0:1. Rok temu było słabo, tym razem było dramatycznie.

10. Konferencja prasowa podzielona na dwóch trenerów. Ale to tyle, jeśli chodzi o poziom ekstraklasowy.

11/ I to tyle. Zapomnieć jak najszybciej o tym upokorzeniu.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Tiwa — 31 października 2017 @ 23:59

  były casy….
  – Jasiu tuuddduuu – SiSi solo…
  Cało dzielnica Myslovitz sła za PsiaRniom a nos to wali: my ino GieKSa!!
  a tera łostało się ino :Sodomia i Gomoria

 2. kuba — 31 października 2017 @ 13:25

  ludzie co my sie czasow doczkali kibicuja tymu klubowi 30 lot ale takego syfu jeszcze niy pamiyno prezesasa niy ma dyrektora niy ma trenera niy ma grajkow niy ma qwa s.p. papa dziurowicz sie w grobie przewraco ludzie co sie dzieje z tym klubym qrwa az sie pisac niychce wstyd poprostu wstyd

 

Dodaj komentarz

*