Post scriptum do meczu z Jastrzębiem

Dodano przez Shellu | 28 sierpnia 2018 16:41
Licznik odwiedzin: 678

Mecz z Jastrzębiem to już historia. Smutna i bolesna, tak jak wszystkie ostatnie lata w tym klubie. Nas zespół po raz już nieskończony nie udźwignął rangi meczu derbowego i z kretesem poległ na Bukowej. Ostatni raz wracamy do soboty, a potem otwieramy temat meczu z Chojniczanką.

1. Z GKS Jastrzębie spotkaliśmy się po raz pierwszy po 10 latach. Wówczas mecz był przerwany przy stanie 1:0 po golu Łukasza Janoszki. Tym razem nie zbliżyliśmy się do takiego rezultatu. Goście byli drużyną lepszą i zasłużenie wygrali.

2. Tym razem ludzi na trybunach było wiele, wiele więcej niż ostatnio. Dodatkowo na godzinę przed meczem – choć Blaszok świecił pustkami – to na obiekcie było już sporo kibiców. Czuć było atmosferę derbów. Tylko co z tego…

3. Wojewoda tym razem nie zabronił wejść gościom na ten mecz. Można domniemywać, że mogło to być celowe i wyrachowane działanie, mające na celu zyskanie argumentu na przyszłość. Niezależnie od tego – mecz z kibicami gości smakuje dwa razy lepiej.

4. Tydzień temu na trybunach, teraz na ławce – Jarosław Skrobacz pojawiał się na Bukowej. Jak widać, wygrana katowiczan z Wigrami nie zamydliła mu oczu. Spokojną pracą taktyczną wygrał te derby.

5. Trójmecz spotkań o 20.00 zakończył się jednym zwycięstwem i dwoma porażkami. Mizeria.

6. Po meczu policja kierowała ruchem w pobliżu stadionu. Jeden z funkcjonariuszy krzyknął do kibiców „piesi, piesi, poczekajcie teraz”. Na co jeden z sympatyków odpowiedział: „Czekamy już 13 lat”.

7. Bardzo celnie.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. q2 — 29 sierpnia 2018 @ 01:23

    Warto też napisać, że niezależnie od przegranych meczy, szczególnie derbowych blaszok dziękuje brawami 🙂

  2. Były kibic — 28 sierpnia 2018 @ 20:48

    Czy gieksa wygra czy nie decydują współczynniki u „booka”. Ta drużyna to sami gorole bez ambicji.

 

Dodaj komentarz

*