Post scriptum do meczu z Kolejarzem

Dodano przez Shellu | 29 kwietnia 2014 19:32
Licznik odwiedzin: 1407

Krótko i treściwie podsumowujemy okołomeczowo spotkanie z Kolejarzem Stróże. Teraz odpoczywajcie w majówkę i zbierajcie siły na to, by zainteresować się spotkaniem z Puszczą Niepołomice.

1. Przed meczem podczas tradycyjnej konsumpcji popularnego wuszta, zauważyliśmy czarnoskórego człeka zbliżającego się do stoiska z cateringiem. Zaraz udało się dostrzec, że jegomość ów ma specyficzny strój, a tymże strojem był dres Kolejarza Stróże. Nie było trudno zgadnąć, że jest to Cheikh Niane. „Ale żeby tak kiełbasę przed meczem wrzucić?” – przychodziło na myśl. Kameruńczyk jednak nie kupił tego wysokokalorycznego dania. Zadowolił się słonecznikiem, którym potem skubał z jednym z kolegów na schodach przed wejściem do szatni gości. Tak więc na wuszta na GieKSie pozwala sobie tylko Rafał Ulatowski. No i my, rzecz jasna!

2. Za to przed głównym wejściem debatowali prezes Wojciech Cygan i trener gości Przemysław Cecherz. Śmiechom końca nie było, a może szkoleniowiec gości jest na złotej liście przyszłych trenerów GieKSy? Jedno jest pewne – wówczas nudno by w GieKSie nie było!

3. Trener Cecherz jest bowiem najbardziej barwnym szkoleniowcem na zapleczu ekstraklasy, a kto wie, czy nie w całej polskiej piłce. W ostatnim czasie głośno było o tym, gdy zwrócił uwagę dziennikarzowi na jednej z konferencji prasowych, aby opuścił tablet, aby mógł go zobaczyć (Cecherz stwierdził, że widzi tylko „jabłuszko”, czyli emblemat popularnej marki komputerów przenośnych). Na sobotniej konferencji jak gdyby nigdy nic spojrzał na jednego z naszych kolegów z redakcji z tabletem i z nieskrywanym rozbawieniem powiedział „O, jabłuszko!”.

4. To było jednak po meczu. A w jego trakcie bardzo duże kontrowersji wzbudziła sytuacja przy pierwszej bramce – wydawało się, że spalony jest kilometrowy, a rywal przejął piłkę na linii końcowej boiska. Oko ludzkie jest jednak bardzo mylne – w mijance w momencie podania zawodnicy znadjowali się w linii. Arbiter boczny wykazał się sokolim wzrokiem nie sygnalizując ofsajdu.

5. Michał Zieliński strzela bramki seriami. Na początku sezonu trafił w dwóch spotkaniach z rzędu, teraz na przestrzeni trzech spotkań trafiał w dwóch – w sumie trzy gole. A wcześniej w 11 pojedynkach z rzędu goli nie zdobywał, choć umówmy się – grał ogony, więc czasu nie miał na to zbyt wiele. Przypomina się też przedsezonowy sparing z bodajże Lechią Zielona Góra, kiedy też trafił dwa razy. I dodajmy – wtedy bramki były też typowo charakterystyczne dla napastnika!

6. Okrzyki „zejdźcie z boiska” w takim nasileniu zdarzają się niezwykle rzadko. Przypominają się dwa spotkania – z Zagłębiem Lubin (2:2) i z Podbeskidziem (1:6). To było jednak na przestrzeni ponad 5 lat. Teraz kibice znowu nie wytrzymują i tym okrzykiem nawołują piłkarzy do… opuszczenia placu gry.

7. GKS nie przegrywa u siebie od trzech meczów, ale też nie wygrywa. Umówmy się jednak, poza drugą połową z Bełchatowem, pozostałe pojedynki były kiepskie.

8. Trener Kazimierz Moskal nie ściemnia na konferencjach. Jasno przyznał, że Kolejarz miał więcej sytuacji i bardziej zasłużył na zwycięstwo. Zawsze mówi się, że świadomość to podstawa. Bo inny trener gadałby głupoty, że charakterem wywalczyli remis…

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. mekail — 1 maja 2014 @ 23:17

    Muzułmanie w Senegalu raczej naszego wursztu nie lubią 🙂

  2. johann — 29 kwietnia 2014 @ 21:48

    Podałby się do dymisji, to z Puszczą byłoby zwycięstwo. A tak teletubisie znowu będą dreptać po trawniku….

 

Dodaj komentarz

*