Post scriptum do meczu z Odrą

Dodano przez Shellu | 30 sierpnia 2017 08:14
Licznik odwiedzin: 2116

Od spotkania z Odrą Opole minęły trzy dni, emocje opadły, choć tak naprawdę mecz został przyćmiony przez wydarzenia sprzed stadionu na jakiś czas przed pierwszym gwizdkiem. Teraz przed nami dwutygodniowa przerwa (de facto już półtoratygodniowa), jest więc czas na wytchnienie, emocje reprezentacyjne, a potem powrót do pracy – także dla nas przy obrabianiu meczów.

1. Z Odrą przy Bukowej spotkaliśmy się na zapleczu ekstraklasy po raz trzeci w tej naszej 10-letniej pierwszoligowej rzeczywistości. I po raz trzeci padł wynik 1:1. Zadziwiająca regularność, a dodajmy, że w ostatnim pojedynku to goście wyrównali w samej końcówce spotkania (ostatecznie był walkower dla GKS). Emocje są więc deo samego końca.

2. Są takie mecze, kiedy kibice mobilizują się szczególnie, zakładają w komplecie żółte koszulki i to mają być spotkania przełomowe. Niestety prawie nigdy nie idzie za tym wynik – i tak było tym razem.

3. O zajściach sprzed stadionu rozpisywać się nie będziemy, bo zostało to już szeroko zrobione w innym artykule. Tutaj dodajmy tylko, że wielka szkoda, że klub nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Znów wychodzi na to, że jak trwoga to mamy głodne kawałki „cała GieKSa razem”, ale jak już trzeba się wypowiedzieć i twardo stanąć po stronie kibiców – czyli swoich klientów – to jednak opcja trzęsienia portkami przed policją zdecydowanie wygrywa…

4. Miejmy nadzieję, że zarząd się jednak zreflektuje i coś zrobi, choćby w kwestii pomocy poszkodowanemu kibicowi. Może spowalnianie gry przez piłkarzy udzieliło się prezesowi i też czas reakcji ma jak Zejdler w niedzielnym pojedynku.

5, Kibice Odry pokazali się w sporej liczbie na sektorze gości. Nie ma co gadać, zawsze obecność kibiców obu drużyn ubarwia widowisko.

6. GieKSa zaliczyła trzeci mecz rzędu bez porażki. Udało się wyrównać w doliczonym czasie gry, a żadna zdobycz punktowa w poprzednim sezonie nie miała miejsca po bramce w 90. minucie. Najpóźniejszy gol dający punkty, to chyba bramka Foszmańczyka z Chrobrym w 84. minucie. A po 90. minucie ostatni raz trafił Oskar Stanik w ostatniej kolejce sezonu 2015/16 z Wisłą Płock.

7. Przerwa. Życzymy trenerowi Adamowi Nawałce zwycięstw z Danią i Kazachstanem i awansu do Mundialu w Rosji!

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. stefan — 31 sierpnia 2017 @ 08:40

    Tomek , Łukasz gdzie byliście ?chyba w dupie!
    Ja tez stałem w kasie i widziałem dokładnie co te bezmózgi psy robiły , wiec nie pierdolcie gupot.
    Akcja z Polonia była 120 wcześniej , pod kasami to już tylko wina tego debila z megafonem. Nie piszcie nic więcej bo się kompromitujecie .

  2. obiektywny — 30 sierpnia 2017 @ 16:20

    Powinniśmy zagrać w tym czasie sparing, bo potem będą się usprawiedliwiać, że nie są jeszcze do końca zgrani, bo doszedł Pleva i takie tam dyrdymały. W tej sytuacji powinien przebudować skład dotychczasowy, wprowadzić Błąda, Fosmańczyka, podziękować Goncerzowi, który moim zdaniem jest najsłabszym ogniwem zespołu.

 

Dodaj komentarz

*