Post scriptum do meczu z Podbeskidziem

Dodano przez Shellu | 10 maja 2018 22:05
Licznik odwiedzin: 1040

GKS Katowice zakończył swoje starcie z Podbeskidziem, a tu za chwilę wielkie derby z Ruchem Chorzów. Szybciutko więc w kilku punktach podsumowujemy starcie z bielszczanami i zajmujemy się już tylko sobotnim starciem.

1. GieKSa po raz pierwszy w lidze z Podbeskidziem wygrała na Bukowej. Były co prawda dwa zwycięstwa u siebie, ale to ligowe było w Jaworznie, a na naszym stadionie – w Pucharze Polski. Udało się więc odczarować tę drużynę, którą udawało nam się kilka razy pokonać w Bielsku, a u siebie… zazwyczaj przegrywaliśmy.

2. Po raz pierwszy w tym sezonie katowiczanie pokonali rywala różnicą trzech bramek. A dopiero po raz czwarty zdobyli więcej niż dwa gole. Poprzednio trzy razy trafiali z Rakowem, Stomilem i Łęczną – wszystko na jesieni.

3. Mamy okres sezonu, w którym każda kartka może oznaczać pauzę dla danego zawodnika. Zagrożeni przed meczem z Ruchem byli m.in. Mateusz Kamiński i Andreja Prokić – obaj dostali po kartoniku i w derbach nie zagrają.

4. Mecz rozgrywany w kwietniu/maju w środę u siebie przywołał podobne starcia z innych sezonów. Jeszcze za trenera Góraka pokonaliśmy 2:0 Polonię Bytom (GKS grał wtedy o spokojne utrzymanie), był też wygrany 2:0 mecz z Flotą, zresztą tego samego dnia Robert Lewandowski strzelił 4 gole Realowi. Takie skojarzenie 🙂

5. Na konferencji prasowej humory dopisywały naszym zawodnikom. Mamy nadzieję, że to zapowiedź pewności siebie i wiary we własne możliwości na ostatnie mecze.

6. Na spotkaniu był obecny prezydent Marcin Krupa. Mamy nadzieję, że będzie miał czujne oko na ostatnie fragmenty tego sezonu i przyniesie nam szczęście w postaci awansu.

7. Mamy nadzieję, że spotkanie z Ruchem będzie tak piorunujące, jak aura podczas spotkania. Co prawda nad stadionem lało, ale burza przeszła bokiem. Niech będzie burza, grad goli i właśnie piorunujące uderzenie GieKSy.

8. Tylko trzy punkty na Cichej!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*