Poważne sprawdziany przed play-offami

Dodano przez Adi | 7 lutego 2018 16:54
Licznik odwiedzin: 735

Hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice zapewnili już sobie drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego PHL. Na zakończenie tej części rozgrywek zmierzą się z sąsiadami w tabeli i głównymi kandydatami do medali – Comarch Cracovią i GKS-em Tychy.

Comarch Cracovia zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ich pozycja już się nie zmieni, ponieważ traci ona 7 punktów do katowickiej GieKSy oraz ma 8 ,,oczek” przewagi nad Podhalem Nowy Targ i JKH GKS-em Jastrzębie. Krakowianie zdobyli 160 goli i stracili 88. Kluczowym zawodnikiem jest Damian Kapica, który strzelił 18 bramek i zanotował 21 asyst. W ostatnim meczu Cracovia pokonała po rzutach karnych Unię Oświęcim, a stracony w tym spotkaniu punkt zapewnił GieKSie drugie miejsce na koniec sezonu. Tuż przed zamknięciem okienka transferowego w drużynie ,,Pasów” doszło do sporych przetasowań. Kraków opuścili obrońcy Lukas Zib i Peter Novajovsky, a w ich miejsce przyszli Nikita Kolesnikovs, Petr Chaloupka oraz rosyjski napastnik Pavel Vorobyev, który na swoim koncie ma 57 mecze w NHL. W dotychczasowych meczach GKS-u z Cracovią zawsze wygrywał gospodarz – w Krakowie dwukrotnie ulegliśmy w lidze (w tym raz po rzutach karnych), a także w półfinale Pucharu Polski, zaś w Katowicach GieKSa pewnie wygrała 3:0. Ze względu na transmisję w TVP Sport mecz odbędzie się w czwartek o godzinie 18:00, ale my zapraszamy nie przed telewizory, a do Satelity.

Tyszanie to zdecydowanie najlepsze drużyna sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi. W 36 spotkaniach zdobyli aż 91 punktów. Tylko raz przegrali w regulaminowym czasie gry – miało to miejsce 19 stycznia, a ich rywalem była wówczas Automatyka Gdańsk. Zdobyli 181 bramek, tracąc przy tym zaledwie 67. Oba te wyniki są najlepszymi w lidze. Najwięcej punktów w drużynie zanotował Michael Cichy, który ma na swoim koncie 18 goli i 29 asyst. W poprzednim spotkaniu bez większego problemu pokonali JKH GKS Jastrzębie 4:0, a w piątek zmierzą się z Unią Oświęcim. W ostatnim czasie GKS Tychy wzmocniło czterech zawodników – obrońca Miloslav Jachym oraz napastnicy Gleb Klimenko, Artyom Mentyuk i Joonas Huovinen. Tyszanie wygrali dwa pierwsze mecze z GieKSą w tym sezonie, a w trzecim starciu ulegli w Satelicie po rzutach karnych. Początek meczu w niedzielę o 18:30.

08.02.2018 (czwartek) 18:00 TAURON KH GKS Katowice – Comarch Cracovia – transmisja w TVP Sport
11.02.2018 (niedziela) 18:30 GKS Tychy – TAURON KH GKS Katowice

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*