[PRASÓWKA] Sandecja wraca na stadion przy ul. Kilińskiego

Dodano przez Witek | 11 sierpnia 2018 11:10
Licznik odwiedzin: 380

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu Sandecji Nowy Sącz – GKS Katowice:

rdn.pl – Sandecja wraca na stadion przy ul. Kilińskiego

Kibice czekają na ten moment od ponad roku. Piłkarze Sandecji po raz pierwszy od 28 maja 2017 roku, rozegrają mecz ligowy w Nowym Sączu. Po awansie do Ekstraklasy biało-czarni korzystali ze stadionów w Niecieczy i Mielcu. Spadek do I ligi pozwolił powrócić na zmodernizowany stadion przy ul. Kilińskiego.

Sandecja Nowy Sącz zagra w sobotę (11.08) o 19.10  z GKS-em Katowice w ramach 4. kolejki piłkarskiej I ligi. Kibice piłkarscy już niemal zapomnieli jak to jest oglądać swoich ulubionych zawodników we własnym mieście. Nowy Sącz nie był przygotowany na awans do Lotto Ekstraklasy, stadion nie spełniał norm i trzeba było grać na wynajętych boiskach z trybunami w Niecieczy oraz w Mielcu..

miastons.pl – „Biało-czarni” nareszcie w domu! Jutro Sandecja zmierzy się z GKS-em Katowice

Zaplanowana na weekend, 4 kolejka Fortuny 1 Ligi dla drużyny Sandecji ma wyjątkowe znaczenie. Po raz pierwszy od blisko roku, ekipa ze stadionu przy ulicy Kilińskiego rozegra mecz ligowy w Nowym Sączu. Czy wsparcie, oddanych lokalnych kibiców pozwoli sięgnąć gospodarzom po pierwsze w tej edycji rozgrywek, trzy punkty?

[…] Goście z Katowic to zasłużony dla polskiej piłki klub. W swojej historii kilkukrotnie meldował się w pierwszej trójce drużyn na koniec sezonu ligowego, trzykrotnie zdobywał Puchar Polski oraz dwukrotnie Superpuchar Polski. Zaliczył także kilkanaście mniej lub bardziej udanych występów w europejskich pucharach, w tym dwa razy awansując do 1/8 finału Pucharu UEFA (dzisiejsza Liga Europejska).

[…] Sandecja potrzebuje punktów jak powietrza, znów pragnie poczuć smak zwycięstwa – rozegrane przez nią dotychczas batalie, wywołały mieszane uczucia, co do jakości gry oraz oczywiście uzyskanych przez zespół wyników. Rezultat ostatniego wyjazdowego spotkania z Chrobrym Głogów i bohaterska obrona rzutu karnego przez naszego goalkeepera Marka Kozioła, dają jednak nadzieję na odpowiedni poziom mobilizacji, potrzebnej do odniesienia niecierpliwie wyczekiwanej przez wszystkich sympatyków zespołu, victorii. Jutro po godzinie 19.10, każdy mieszkaniec Nowego Sącza i okolic, bez cienia wątpliwości zostanie poinformowany o tym, iż najbardziej popularna drużyna piłkarska w naszym regionie, właśnie rozgrywa swoje spotkanie. Nie dowie się o tym jednak z prasy, radia bądź telewizji. Oznajmią mu to gardła pokaźnej ilości, natchnionych szczerą miłością do klubu kibiców, którzy z pewnością tłumnie stawią się na wezwanie do boju, który rozegra się na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47.

dziennikzachodni.pl – Spadkowicz wraca na swój stadion

[…] Sandecja i GKS to drużyny z dużymi aspiracjami, ale na razie w tabeli tego nie widać. Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy, który po powrocie do I ligi znów może rozgrywać mecze na swoim stadionie, zajmuje w niej 15. lokatę. Marzący o powrocie do grona najlepszych katowiczanie plasują się w tabeli na 7. pozycji.
[…] Katowiczanom lepiej gra się na wyjazdach, więc chyba dobrze, że dzisiejszy pojedynek odbędzie się w Nowym Sączu. Sandecja po spadku z Ekstraklasy nie bardzo na razie potrafi się odnaleźć. Remis w Chojnicach na inaugurację nie był złym wynikiem, ale później przyszła porażka z Odrą Opole i bezbramkowy wynik z Chrobrym w Głogowie. Dziś podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wreszcie zagrają na własnym stadionie i liczy nie tylko na głośny doping kibiców, ale też zwycięstwo. W drużynie Sandecji grają byli piłkarze GKS: Damian Chmiel, Bartłomiej Dudzic i Marcin Flis. Gospodarze mają do dyspozycji wszystkich zawodników. W ekipie z Katowic zabraknie leczących poważne kontuzje Sebastiana Nowaka i Mateusza Mączyńskiego, a pod znakiem zapytania stoi występ Grzegorza Piesio.

sandecja.pl – 5 minut z… Marcinem Flisem

Po środowym treningu porozmawialiśmy z jednym z przedsezonowych nabytków naszego zespołu, Marcinem Flisem.

[…] W sobotę rozgrywacie spotkanie przeciwko Twojemu byłemu klubowi, GKS-owi Katowice. Czy będzie ono dla Ciebie szczególnym?

 – Nie mam wielkiego sentymentu do Katowic, dlatego podejdę do tego meczu, jak do każdego innego. Jestem teraz zawodnikiem Sandecji i to się dla mnie liczy. Nie ma znaczenia to, że grałem w GKS-ie.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. keinemeine — 11 sierpnia 2018 @ 12:46

    Flis, jak ty możesz nie mieć sentymentu do Katowic? Co się z tobą stało?

 

Dodaj komentarz

*