Pre scriptum do meczu z Wigrami

Dodano przez Shellu | 30 lipca 2015 18:41
Licznik odwiedzin: 1546

Od meczu z Rozwojem minęły już 4 dni. I członkom redakcji wypadają czasem różne bardzo sprawy, w związku z czym tym razem nie pojawiło się tradycyjne pomeczowe post scriptum. Staramy się to nadrobić pre-scriptum przed meczem z Wigrami, w którym nawiążemy jeszcze do derbów Katowic.

Czy nie macie wrażenia, że cała otoczka, która powoli, acz systematycznie tworzy się wokół naszego klubu sprzyja temu, by osiągnąć najlepszy wynik od wielu, wielu lat? Nie ma zawodników, którzy już niemal korzenie w GKS zapuścili i niewiele wnosili do gry zespołu. Przyszli waleczni i dobrzy piłkarze. Którzy – jak Filip Burkhardt – pokazali zupełnie nową jakość. Na czym ta jakość Burego w meczu z Rozwojem polegała? Wszyscy widzieliśmy – pozycja rozgrywającego to nie było człapanie i dostojeństwo, do jakiego się przyzwyczailiśmy, tylko odbiory, walka, szybkość i taka boiskowa agresja. 90 sekund wystarczyło zawodnikowi, żeby zaliczyć pierwsze trafienie w barwach GKS. Wojciech Trochim? Nie błyszczał, ale zrobił jedną akcję – palce lizać dla koneserów śląskiego charakteru, tego z czego zawsze nasze region na boisku słynął – czyli agresywny odbiór piłki, po którym padł gol.

GieKSa wygrała w derbach Katowic 2:0 pewnie i w dobrym stylu. Nic dziwnego, że u kibiców pojawił się spory optymizm. A jeśli dodamy do tego kolejną finansową pomoc Miasta pozwalającą klubowi stanąć na równe nogi, to wypada tylko powiedzieć – czas zacząć szturm na ekstraklasę! Tak – będziemy pompować balonik, oj będziemy…

Na meczu z Rozwojem pojawiło się sporo znanych nam osób. Był trener Rafał Górak, był Krzysztof Markowski, który z Zagłębiem zawita na Bukową już za tydzień. Z ramienia Rozwoju przyjechał Kamil Kosowski. Widziano Andrzeja Zydorowicza i Bożydara Iwanowa, czyli 2/5 komentatorów piłkarskich… Mistrzostw Świata we Francji (to taka malutka dygresja).

No i byli zawodnicy GKS w barwach Rozwoju – Tomasz Wróbel, Szymon Kapias, Kamil Cholerzyński, a także Sebastian Gielza z ławki. Co tu dużo mówić, nie przypomnieli się katowickiej publiczności ze szczególnie dobrej strony, nawet jeśli dla Sebastiana i Szymona był to powrót po wielu latach.

Świetna atmosfera, ten wybuch radości po pierwszym golu, wybuch bardzo ekspresyjny, mega głośny, spontaniczny, bo przecież nikt nie spodziewał się gola tak szybko. Aż ciary przeszły. No a potem już spokojna i dobra gra naszego zespołu.

Jest dobrze, kibice GieKSy, jest naprawdę dobrze, a jeśli wygramy z Wigrami to będzie już znakomicie.

Czujecie to? Bo my tak!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. d — 4 sierpnia 2015 @ 19:56

    @uly, pierdolisz!

  2. Uly — 31 lipca 2015 @ 21:24

    Pomoc dla GieKSy jest dla GieKSy wielosekcyjnej a nie tylko dla piłkarskiej, toteż nie liczyłbym, że nawet połowa tej kasy spłynie na Bukową

  3. mari — 31 lipca 2015 @ 20:29

    shellu- żebyście ino ich zaś nie zaciuciali, zagłaskali, oceny przydom po poru szpilach, a nie po jednym, zaś się widza zaczyno dmuchanie balonika?

 

Dodaj komentarz

*