Prezes Cygan o spotkaniu z kibicami

Dodano przez Shellu | 25 września 2015 21:42
Licznik odwiedzin: 2765

Wzburzeni kibice po zremisowanym meczu z Rozwojem udali się pod szatnię, gdzie wkrótce na ich pytania odpowiadali prezes Wojciech Cygan i Marcin Janicki (wiceprezes raczej tam był niż mówił). Po konferencji prasowej do dziennikarzy udał się właśnie prezes, aby zrelacjonowac, co się wydarzyło.

Po meczu doszło do spotkania z około 250-300 kibicami – mówi prezes Cygan. Spotkanie początkowo miało intensywny przebieg, ale potem przerodziło się to w dyskusję, padły pewne pytania, choc ciężko było odpowiadac, bo ciężko się dyskutuje z tłumem – nie byliśmy zaopatrzeni w sprzęty mogące pomóc, mowa o nagłośnieniu. Nie doszło do żadnych zniszczeń, zakłóceń porządku, ani naruszen porządku. Pojawiła się policja, ale szybko była poproszona o przesunięcie na bok. Spotkanie trwało jakieś 20 minut. Ustaliliśmy, że dojdzie do jeszcze jednego spotkania w warunkach bardziej wskazujących na możliwośc rozmowy, a nie przekrzykiwania się.

Kibice pytali o konsekwnecje, jakie zostaną poniesione po tym meczu.

W zasadzie do tej odpowiedzi nie doszło w rozumieniu kibiców, bo tłum zawsze oczekuje krwi, co ja rozumiem. Rolą zarządu jest uspokoic sytuację, ale nie na zasadzie klepania się. Chodzi o to, żeby pojawiły się nowe osoby w dziale sportu, w ramach sztabiu szkoleniowego i ponad nim, które wprowadzą porządek, a to ma skutkowac wynikami. Co do piłkarzy, to mają oni tak skonstruowane kontrakty, że po takim meczu jak dziś nie zarabiają pieniędzy. Rok temu wprowadziliśmy system motywacyjny, który funkcjonuje od strony zarządu, ale nie funkcjonuje od strony piłkarzy.

Kibiców nurtuje kwestia nowego trenera. Na trybunach było widać kilku szkoleniowców – Rafał Górak, Piotr Stach czy Werner Licka.

Sprawa powinna się wyjaśnic na początku przyszłego tygodnia, sytuacja jest napięta, ale chcemy podjąc rozsądne decyzje, a nie robic to gwałtownie. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, jaka jest pozycja w tabeli. Także z odpowiedzialności, wiemy że jesteśmy na zakręcie i albo z tego zakrętu wyjdziemy silniejsi, albo z niego wypadniemy. Ja wiem, jaka odpowiedzialnośc na nas spoczywa i jak ta decyzja będzie trudna. Wiemy też, że żadna kandydatura nie przekona wszystkich kibiców. Nawet Adama Nawałki – pojawiłyby się głosy, że jest to osoba wypalona, zmęczona kadrą. To oczywiście żartem, bo ten trener miałby na pewno najwyższy poziom zaufania. Po dzisiejszym spotkaniu częśc trenerów słabszych psychicznie pewnie odpuści i nie będzie już do mnie dzwonic, co akurat dla mnie będzie korzystniejsze.

Zapytaliśmy Wojciecha Cygana o kandydaturę trenera Kazimierza Moskala, o którym nieraz ciepło się wypowiadał już po rozstaniu szkoleniowca Białej Gwiazdy z GKS.

Wielokorotnie rozmawiałem z trenerem Moskalem, po tym jak przestał byc trenerem GKS. Życzę mu jednak powodzenia w Wiśle. Bardzo go cenię i szanuję, jest to trener z pasją i wizją. Teraz jest w Wiśle i nie chce się wypowiadac co będzie, bo nokomu nie życzę utraty pracy.

8 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Klakson — 27 września 2015 @ 22:12

  za Adasia Nawalki hajsu nie było,nawet skład mielismy gorszy niż teraz a wyniki były takie,ze top 3:)Dopóki nie znajdzie się trener,ktory nimi „potrzesie” to dalej z tego lipa będzie,dalej se piłkarze będą chodzic po boisku i trzepać kase,bo tak im dobrze.I liga to eldorado,huja się narobisz a kasa leci…tylko,ze my kibice mamy ambicje,i nam tez brakuje trenera który ta ambicje naszym grajka wpali do łeby!

 2. Klakson — 27 września 2015 @ 21:51

  Moim zdaniem Cygan jest ok,jako jedyny z ostatnich poukladal ten klub finansowo.A,ze gra się nie klei…brakuje nam trenera z prawdziwego zdarzenia,kopaczy wcale nie mamy złych,ino brakuje nam trenera który ich za jaja wezmie,KRZYKNIE,a jak ktoremus piłkarzowi nie pasuje to niech spada do rezerw albo wypierdala z GieKSy,powtarzam brakuje nam trenera który postawi naszych piłkarzy do pionu,taki,ktory uświadomi im,ze wakacje się skonczyly.

 3. kibic — 26 września 2015 @ 19:58

  panie prezesie juz pan wiele zlego zrobil w tym klubie,sciagniecie Brzeczka do klubu to ostatni gwusc do trumny naszej i pana,jedynie trener mocny umiacy pogonic tych dziadow ktos zewnatrz i odsunac reszte sztabu od 1 druzyny bo oni szkodza dalej swoimi radami dosc kolezenstwa albo wladza silna reka i pana i trenera albo do widzenia juz pana nikt nie obroni po kolejnej zlej decyzji nawet kolesie mieniacymi sie kibicami

 4. Mecza — 26 września 2015 @ 15:49

  Dla mnie kadra jest ok poza bramkarzami a bramkarz to 60% i więcej wartości drużyny.Sztab trenerski trzeba znaleźć. Ofensywna gra + mega mocne treningi ale kto? Rzeczywiście jest mało kandydatów/chętnych. Tu trzeba chyba Okuki czy Wdowczyka aby dał im w kość. Brzęczek jest za miękki na te klocki. Spadek się szykuje. Ponoć na 99% zaklepany a na meczu łapał się za głowę. Jeszcze nie trener a już teatrzyk. Trzeba poczekać jeszcze i poszukać, najlepiej Słowacja/Czechy. Liczka by się nadał na Dyrektora Sportowego, zna tamten rynek. Tani piłkarze i o wiele lepiej wyszkoleni. Najpierw on zakontraktowany i niech szuka trenera ala LATAL (Piast) i zawodników.

 5. Hans — 26 września 2015 @ 11:27

  Ja myśle że trzeba im wprowadzić godziny pracy jak w normalnym zakładzie przyjazd do klubu na 7 rano i powrot do domu po popoludniowym treningu. Skoszarowac „ekipe” !!!!

 6. kibol — 26 września 2015 @ 09:52

  No nie stety panie prezesie trenera trzeba mieć z jajami żeby im tak dał w dupe z bieganiem tzn. zapierdalaniem i walką na boisku aż sie posrają z bólu bo morze to w końcu zrozumieją ża na stojąco to se mogą konika sz…….ć i będzie im dobrze a ci co to nie zrozumieją to sami odejdą

 7. jo — 26 września 2015 @ 05:18

  Cos peklo. zlosc, placze, wkurwienie – ok ! ale prowokatorzy tacy jak Ty powinni spierdawac daleko od tego klubu.

 8. KOSZUTKA.EU — 25 września 2015 @ 23:10

  Zarząd jest zmotywowany, bo czy wygrywają czy nie, dostaję tę samą kasę. Teraz Cygan po raz drugi odda się do dyspozycji rady nadzorczej i znowu zostanie na stołku. I tak w kółko – jak obronione piłki meczowe w tenisie. Ż E N A D A.

 

Dodaj komentarz

*