Przed GieKSą piątkowe starcie z Czarnymi Radom

Dodano przez Jack | 16 marca 2017 20:00
Licznik odwiedzin: 524

Już tylko trzy kolejki pozostały do końca fazy zasadniczej i potem dwa spotkania o konkretne miejsca na koniec sezonu 2016/17. Pierwszym z nich jest konfrontacja z wyprzedzającymi nas bezpośrednio w tabeli, Czarnymi Radom. Ewentualne zwycięstwo GieKSy pozwoliłoby na zbliżenie się do naszych rywali na dystans jednego punktu.

GieKSa w spotkaniach wyjazdowych ma bilans siedmiu zwycięstw oraz sześciu porażek – w setach 25:27. Wygrane były z BBTS-em 3:0, z Resovią 3:2, z LOTOS-em 3:0, z Łuczniczką 3:2, z AZS-em Częstochowa 3:2, z Effectorem 3:1 oraz z Espadonem 3:2. Przegrane z AZS-em Olsztyn 0:3, z MKS-em Będzin 1:3, ze Skrą 0:3, z Cuprum 2:3, z Jastrzębskim 1:3 oraz z ZAKSĄ 0:3. Natomiast Czarni w meczach domowych mają bilans sześciu zwycięstw oraz sześciu porażek – w setach 26:22. Wygrane były z AZS-em Częstochowa 3:0, z Espadonem 3:1, z LOTOS-em 3:1, z Politechniką 3:1, z MKS-em Będzin 3:1 oraz z Cuprum 3:0, a przegrane były z BBTS-em 1:3, z Effectorem 2:3, z ZAKSĄ 1:3, z Jastrzębskim 1:3, z Resovią 1:3 oraz ze Skrą 2:3.

W spotkaniu pierwszej rundy, 13 kolejki w dniu 10 grudnia  GKS Katowice przegrał z Cerradem Czarnymi Radom  0:3 (23:25, 19:25, 27:29).
Punkty w tym meczu zdobywali, dla GKS-u: Kapelus 13, Van Walle 10, Butryn 9, Krulicki 8, Sobański 7, Kalembka 5, Fijałek 1. A dla Czarnych: Bołądź 14, Kohut 11, Żaliński 10, Smith 10, Kędzierski 5, Fornal 5, Wiese 3.

 

Po „dziwnym” meczu z Cuprum, w którym Piotr Gruszka dał szansę gry wszystkim siatkarzom z naszej kadry, można tylko się zastanawiać, czy wyjściowa szóstka pozostanie bez zmian, czy jednak w końcówce sezonu, trener będzie chciał jeszcze dać szansę gry w większym wymiarze czasowym, tym siatkarzom, którzy nie mieli możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Taki swoisty „przegląd” kadr ma teraz swoje uzasadnienie w kontekście budowy nowego składu na nowy sezon z obecnym szkoleniowcem zespołu, który już oficjalnie podpisał nową, dwuletnią umowę z naszym klubem. Warto również zrewanżować się radomianom, za porażkę w pierwszej rundzie, gdzie przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o jakąś zdobycz punktową. Bez wątpienia drużyna Czarnych jest w zasięgu możliwości siatkarzy GKS-u, to po pierwsze, a po drugie warto do końca sezonu prezentować się równie dobrze jak dotychczas, aby nie zniweczyć obecnej pozycji w tabeli oraz potwierdzić dobre opinię na temat gry naszej drużyn w PlusLidze.

Czarni grają od początku tą samą szóstką siatkarzy: Kędzierski, Bołądź, Kohut, Smith, Żaliński, Fornal oraz Watten na libero. Z rezerwowych więcej szans na grę otrzymywał tak naprawdę tylko młody Ziobrowski, reszta zaliczyła tylko epizody, a dodatkowo nie gra ostatnio kontuzjowany przyjmujący Łukasz Wiese. Zapewne radomianie łatwo skóry nie sprzedadzą, bo zajęcie ósmej lokaty w tabeli było celem minimum na ten sezon. Zapowiada się wyrównane i zacięte spotkanie, na co wskazują dotychczasowe statystyki obu drużyn. Zarówno GKS, jak i Czarni mają podobną ilość asów serwisowych i bloków punktowych, a i najlepiej punktujący siatkarze zdobyli prawie taką samą ilość oczek (Butryn 403, a Bołądź 392). Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja obu par środkowych blok, którzy świetnie spisują się grając blokiem. Obie ekipy mają passę dwóch porażek z rzędu, więc któraś z nich pokusi się o jej przełamanie. Oczywiście My jesteśmy przekonani, czy wręcz pewni, że to właśnie GieKSa będzie się cieszyć z tego zwycięstwa.

 

Zapowiedź naszego meczu ze strony rywala:

wksczarni.pl – Piątek bez taryfy ulgowej. Rywalem GKS Katowice

(…)  Drużyny sąsiadują w tabeli siatkarskiej ekstraklasy. Legitymujący się lepszym bilansem radomianie plasują się obecnie na ósmym miejscu. Mający cztery punkty przewagi rywal jest dziewiąty. Różnica powoduje jednak, że zespoły nie mogą pozwolić sobie na odrobinę taryfy ulgowej. – To ważne spotkanie. Będzie super, jak wygramy. Wtedy będziemy mogli być spokojni o ósmą pozycję w tabeli. To był nasz cel minimum na ten sezon – przypomina trener Robert Prygiel.  – GKS to drużyna, która udowodniła już w tym sezonie, że potrafi pokonać najmocniejszych. Musimy pilnować ósmego miejsca. Katowice i Będzin są bardzo blisko – potwierdza Wojciech Żaliński. Kapitan Cerrad Czarnych nie kryje, że tak on, jak koledzy z drużyny, chcą wygrać najbliższy mecz, pozostałe do zakończenia rundy zasadniczej i powalczyć o siódmą lokatę.

GKS na mapie siatkarskiej ekstraklasy jest nowym stowarzyszeniem. Debiutuje w rozgrywkach, ale Piotr Gruszka, trener zespołu, doskonale jednak zna realia PlusLigi. Klub przedłużył właśnie umowę z legendarnym reprezentantem kraju. – Cieszę, że jestem częścią klubu, który przy wsparciu miasta pragnie budować silną drużynę. Wszystko się świetnie zaczęło i chcemy nadal kontynuować pracę. Mamy jeszcze do dokończenia sezon, pozostały nam trzy mecze sezonu zasadniczego i chcemy uplasować się jak najwyżej – zapewnił Piotr Gruszka, po podpisaniu nowego kontraktu.  (…)

 

Aktualna kadra Cerradu Czarnych Radom

rozgrywający:  Michał Kędzierski (numer 7), Kacper Gonciarz (numer 18)
atakujący:  Bartłomiej Bołądź (numer 1), Jakub Ziobrowski (numer 9)
środkowi:  Michał Ostrowski (2), Jakub Zwiech (8), Emanuel Kohut (Słowacja – 12), David Smith (USA – 15)
przyjmujący:  Łukasz Wiese (3), Jakub Urbanowicz (5), Wojciech Żaliński (6), Tomasz Fornal (17)
libero:  Dustin Watten (USA – numer 10), Piotr Filipowicz (numer 11)

trener:  Robert Prygiel
asystent trenera:  Wojciech Stępień
trener przygotowania fizycznego:  Marcin Grabowski
fizjoterapeuta:  Krzysztof Malczewski
statystyk:  Krzysztof Michalski

 

CERRAD CZARNI RADOM – GKS KATOWICE   17 marca (piątek) godz. 18.00

TYP na wynik meczu Czarni-GKS  1:3 a w setach (-23, 20, -22, -24)

 

Wciąż można nabyć bilety na ostatni mecz GKS-u w sezonie zasadniczym z Jastrzębskim Węglem (28.03) w Spodku.
Bilety na te spotkanie można oczywiście kupować w salonach „EMPiK” i na stronie kupbilet.pl oraz w „Strefie GieKSy” na stadionie przy Bukowej.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*