Przed nami ostatnia runda sezonu zasadniczego

Dodano przez Adi | 18 stycznia 2018 17:37
Licznik odwiedzin: 757

Już tylko 9 meczów zostało do końca części zasadniczej sezonu PHL. Aż 6 z tych spotkań TAURON KH GKS Katowice rozegra na własnym lodzie. W piątek do Satelity przyjedzie kolejny lokalny rywal, tym razem będzie to Polonia Bytom, a w niedzielę nasi hokeiści udadzą się do Nowego Targu.

Bytomianie, brązowy medalista mistrzostw Polski sprzed roku, są pogrążeni w kryzysie sportowym i finansowym. Zajmują przedostatnią lokatę w tabeli wyprzedząjąc tylko Naprzód Janów. W 29 meczach zdobyli 30 punktów, zdobywając 90 bramek i tracąc 132. Najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny jest Błażej Salamon, który strzelił 8 bramek i zanotował 24 asysty. Swój ostatni mecz Polonia przegrała aż 13:3! Katem Bytomian była Unia Oświęcim. Nie należy jednak lekceważyć trzeciej drużyny poprzedniego sezonu, ponieważ na 3 dotychczasowe mecze tylko raz przekonująco wygraliśmy, a dwukrotnie po 60 minutach wynik był remisowy. W drugiej rundzie pokonaliśmy Bytom po rzutach karnych, a w poprzednim spotkaniu Polonia zdobyła złotego gola w dogrywce. Tym razem, mając w perspektywie możliwość zakończenia sezonu zasadniczego na drugim miejscu, nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów. Zapraszamy na godzinę 18:30 do Satelity.

Podhale Nowy Targ zadomowiło się na 5 pozycji w tabeli, jednak może czuć oddech Unii Oświęcim na plecach. Na swoim koncie mają 49 punktów. Strzelili 104 bramki i stracili 78. Liderem punktacji kanadyjskiej w drużynie Podhala jest Siergiej Ogorodnikow z 32 punktami za 9 bramek i 23 asysty. W poprzednią niedzielę Nowotarżanie pokonali JKH GKS Jastrzębie 1:2, a w piątek zmierzą się z Unią Oświęcim. Nasze mecze z ,,Szarotkami” są w tym sezonie bardzo wyrównane. Pierwsze spotkanie wygraliśmy 5:4, drugie starcie wygrało Podhale 6:3, a w trzecim ponownie górą była GieKSa 5:2. Można zauważyć, że każdy mecz wygrywał gospodarz. Liczymy na złamanie tej zasady w niedzielę. Początek meczu o 18:00

19.01.2018 (piątek) TAURON KH GKS Katowice – TMH Polonia Bytom 18:30
21.01.2018 (niedziela) TatrySki Podhale Nowy Targ – TAURON KH GKS Katowice 18:00

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*