Przed nami piętnaście finałów – media o GieKSie

Dodano przez Witek | 26 grudnia 2016 09:00
Licznik odwiedzin: 1240

Zapraszamy do przeczytania fragmentów informacji mass mediów z ubiegłego tygodnia, na tematy związane z GieKSą:

 

 

 

katowickisport.pl – „Wyszarpane” – kluczowe słowo przy Bukowej

 

 

Jesień nieefektowna, ale efektywna – tajemnice katowickich zwycięstw oczami Jerzego Brzęczka.

[…] – Lekki niedosyt musi pozostać, bo w ostatnich paru kolejkach – analizując wcześniejszych kilkanaście – chyba mogliśmy się pokusić o lepszą zdobycz punktową – mówi przecież prezes Wojciech Cygan w wywiadzie dla klubowych mediów, podsumowującym rok 2016 przy Bukowej.

[…] Te „parę ostatnich kolejek” to oczywiście dwie porażki w wyjazdowych meczach w Bytowie i Suwałkach. Meczach, które do obrazu drużyny z całej jesieni rzeczywiście nie pasują.

[…] – Dwie porażki w końcówce zmagań? Brakło nie zaangażowania, tylko… – no właśnie, to trudna do nazwania sytuacja… – Jerzy Brzęczek długo się zastanawiał, jakich słów użyć.

[…] Słowa „determinacja” czy „ambicja” nie padały, bo przecież trudno tych walorów gościom odmówić, skoro w Suwałkach na przykład bramkę (zmniejszającą rozmiary porażki na 3:2) zdobyli w doliczonym czasie gry. Pozostaje więc trenerskie pojęcie „wyszarpania”. Jerzy Brzęczek używał go częściej, podsumowując jesień w wykonaniu podopiecznych.

 

– Jeżeli popatrzymy na całą rundę, nie odnosiliśmy spektakularnych zwycięstw, i raczej nie było wśród nich zwycięstw ładnych! Spora część z nich była „wyszarpanych” – zaznaczał opiekun GieKSy.

[…] W sumie aż sześć (z dziesięciu) zwycięstw katowiczanie wygrali minimalnie – jednym golem, żadne z pozostałych nie było wyższe niż dwubramkowe. – To też jednak jest sztuka – dodawał trener Brzęczek, mając na myśli zarówno efektywność (kosztem efektowności), jak i rozwój drużyny z każdą kolejką.

[…] Przełomowym spotkaniem był nasz występ w Bielsku-Białej. Zwycięstwo 2:0 na stadionie spadkowicza i poważnego kandydata do awansu dało zespołowi bardzo wiele: pewność, ale nie arogancję – podkreślał.

 

 

Z bombkami u Aniołów Stróżów

 

[…] Od wielu już lat klub z Bukowej współpracuje z Domem Aniołów Stróżów – stowarzyszeniem działającym (głównie) w Katowicach-Załężu na rzecz dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych marginalizacją społeczną. Podopieczni Domu goszczą na meczach GieKSy, GieKSiarze zaś bywają czasami w placówkach prowadzonych przez tę organizację.

 

W grudniu zawodnicy i trenerzy włączyli się w akcję na rzecz DAS, ozdabiając własnoręcznie bombki choinkowe przeznaczone na aukcję. Wystawiono na niej ozdoby wg projektu trenerów: Piotra Gruszki […], Jerzego Brzęczka i Michała Siwierskiego, a także siatkarza Tomasza Kalembki i piłkarzy: Bartłomieja Kalinkowskiego i Tomasza Foszmańczyka […].

Każdemu z uczestników aukcji dzieciaki z Domu Aniołów Stróżów gorąco dziękują za wsparcie. Rekordową cenę (195 zł) wyłożono za bombkę autorstwa „Fosy”.

 

 

sportslaski.pl – Kto obiecywał gruszki na wierzbie, czyli brutalna weryfikacja ligowa

 

Zimowa przerwa w rozgrywkach to dobry czas, by ocenić, czy zespoły wyznaczyły sobie odpowiednie cele na sezon.

[…] Są na dobrej drodze

GKS Katowice: strefa dająca awans
Przy Bukowej od dawna chcą Ekstraklasy, jednak dopiero w tym sezonie szansa jest naprawdę duża, by tego dokonać. Obecne miejsce w tabeli daje awans, jednak przewaga nad trzecim Zagłębiem Sosnowiec jest skromna – wynosi zaledwie dwa punkty. Zimą GieKSa zamierza wzmocnić kadrę, by móc zwycięsko wyjść z batalii o elitę.

 

 

sportowefakty.wp.pl – Prezes GKS-u Katowice: Przed nami piętnaście finałów

 

[…] Kończący się rok dla wielosekcyjnego GKS-u Katowice był bardzo udany. Piłkarski zespół walczy o upragniony awans. Siatkarze z powodzeniem grają w PlusLidze, a w pokonanym polu pozostawili między innymi Asseco Resovię Rzeszów. Z kolei hokeiści ambitnie rywalizują o grę play-off PHL, a drużyna piłkarek zapewniła sobie przepustkę do rywalizacji w II lidze.

[…] Najwięcej emocji wśród kibiców wzbudza gra piłkarzy, którzy jesień zakończyli na drugim miejscu i są na dobrej drodze, by wywalczyć awans do Lotto Ekstraklasy. – Jest lekki niedosyt, bo przed ostatnimi kolejkami mogliśmy pokusić się o lepszą zdobycz punktową. Jest to dobra sytuacja wyjściowa, chcieliśmy być w czołówce, by na wiosnę nie myśleć o tym po ilu kolejkach odpadniemy z walki o awans. Trener i menedżer wiedzą o tym i czynią już starania, by kolejne pół roku było dobre – ocenił Cygan.

Właśnie gra w elicie jest najważniejszym wyzwaniem dla GieKSy w nadchodzącym roku. – To będzie specyficzny rok. Wszystkie cele GKS-u sprowadzają się do sfery sportowej. Piłkarze maja postawiony cel, którym jest awans. Wszyscy zdają sobie sprawę, że to jest bardzo ważne, by go osiągnąć. Mamy piętnaście kolejek i to nie będzie łatwy okres, bo jest kilka drużyn walczących o awans. To dla nas będzie piętnaście finałów – zakończył prezes katowickiego klubu.

 

 

gol24.pl – GKS Katowice i Podbeskidzie polecą do Turcji. Zagrożenie na miejscu jest nieodczuwalne

 

GKS Katowice i Podbeskidzie Bielsko-Biała zdecydowały się na obozy zimowe w Turcji. Czy po ostatnich wydarzeniach nie zmienią zdania?

Zabójstwo rosyjskiego ambasadora w Turcji sprawiło, że ze wzmożoną siłą wróciły dyskusje o bezpieczeństwo w tamtym rejonie świata. Tymczasem dwa kluby z naszego regionu właśnie tam wybierają się na zimowe zgrupowania.
[…] Ekipa GKS-u zdecydowała się natomiast na Side, gdzie będzie przebywać od 12 do 22 lutego. – Pod kątem przygotowań pod uwagę brane są trzy kierunki: Hiszpania, Cypr i Turcja. Ta pierwsza jest stosunkowo droga, drugi nie zachwyca infrastrukturą treningową, więc Turcja wydaje się najlepsza pod każdym względem – wylicza Maciej Blaut, rzecznik katowickiego pierwszoligowca . – A kwestie bezpieczeństwa oczywiście monitorujemy na bieżąco. Przez chwilę funkcjonował pomysł, by oba kluby poleciały do Turcji wspólnie, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. – Byłoby to trudne do takiego „dogrania”, żeby uwzględnić wszystkie potrzeby logistyczne i nasze, i katowiczan – tłumaczy rzecznik Podbeskidzia. – Lecimy samolotem rejsowym z Wiednia, to najtańsza opcja – informuje jego kolega po fachu z Katowic. Nie wchodzi też w grę wspólny sparing obu drużyn. – Mamy w planach trzy mecze, wszystkie z rywalami zagranicznymi – przyznaje Blaut.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*