Radzionków w tym sezonie

Dodano przez GoT | 14 marca 2012 22:20
Licznik odwiedzin: 2975

Derby z Ruchem Radzionków zbliżają się wielkimi krokami, warto więc zwrócić uwagę na to, jak nasz sobotni rywal radził sobie w obecnych rozgrywkach.

Ruch obecnie okupuje 9 miejsce w tabeli. Wyprzedza więc GieKSę o trzy miejsca i ma dokładnie tyle samo punktów przewagi nad Trójkolorowymi. Grę podopiecznych trenera Skowronka należy określić jako nieprzewidywalną. Radzionkowianie potrafili wygrywać z wyżej notowanymi przeciwnikami i to na ich terenie. Mowa tutaj o wygranych w Gdyni, Łęcznej, czy Bytomiu. Dodając do tego remis w Niecieczy lista wyjazdowych zdobyczy na tym się kończy. W pozostałych sześciu potyczkach na stadionach rywali Ruch już przegrywał i to często sromotnie (5:1 w Szczecinie, 4:0 w Grudziądzu). Do 10 punktów przywiezionych z obcych terenów Radzionków dopisał sobie 16 wywalczonych u siebie. Cztery wygrane, cztery remisy i dwie porażki to bilans meczów na własnym stadionie. Z kompletem punktów z Radzionkowa wyjeżdżały tylko zespoły Piasta Gliwice oraz Bogdanki Łęczna, która już w rundzie rewanżowej odebrała, to co zostało jej zabrane na początku sezonu.

O obliczu gry ofensywnej Ruchu w rundzie jesiennej decydowało trzech ludzi. Bracia Mateusz (8 goli) i Michał (3 gole) Makowie oraz nasz ‘ulubieniec’ Piotr Rocki (5 goli). Bliźniacy bramce GieKSy w sobotni wieczór nie zagrożą, ponieważ obaj zostali wytransferowani do ekstraklasowego GKS-u Belchatów. Gdyby do tego dodać brak w składzie rezerwowych napastników Szymona Skrzypczaka oraz kontuzjowanego Marcina Krzywickiego (obaj po 2 gole), to jesienna siła rażenia z Radzionkowa prawie nie istnieje.

Trudno wyrokować, czy dyspozycja któregokolwiek naszego konkurenta w rundzie jesiennej może być w jakikolwiek sposób miarodajna w stosunku do tego, co dany zespół zaprezentuje bo długiej przerwie zimowej. Jeszcze trudniej w tym względzie jest oceniać Ruch Radzionków, który z powodu fatalnej sytuacji finansowej jest przebudowywany co rundę od stóp do głów. O tym jak będzie dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Bilans Ruchu Radzionków w sezonie 2011/2012:

Dolcan Ząbki 2:0 Ruch Radzionków
Ruch Radzionków 1:1 Kolejarz Stróże
Bogdanka Łęczna 0:2 Ruch Radzionków
Ruch Radzionków 2:2 GKS Katowice
Zawisza Bydgoszcz 2:1 Ruch Radzionków
Ruch Radzionków 1:0 Wisła Płock
Arka Gdynia 1:3 Ruch Radzionków
Pogoń Szczecin 5:1 Ruch Radzionków
Ruch Radzionków 2:0 Warta Poznań
Ruch Radzionków 1:2 Piast Gliwice
Ruch Radzionków 1:1 Sandecja Nowy Sącz
Nieciecza 0:0 Ruch Radzionków
Ruch Radzionków 4:1 Olimpia Elbląg
Olimpia Grudziądz 4:0 Ruch Radzionków
KS Polkowice 3:1 Ruch Radzionków
Ruch Radzionków 2:2 Flota Świnoujście
Ruch Radzionków 1:0 Dolcan Ząbki
Kolejarz Stróże 2:0 Ruch Radzionków
Ruch Radzionków 0:1 Bogdanka Łęczna
Polonia Bytom 1:2 Ruch Radzionków

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*