Rafał Górak zadowolony ze wzmocnień

Dodano przez Shellu | 31 sierpnia 2012 20:56
Licznik odwiedzin: 1653

Do zespołu GKS Katowice dołączyło trzech nowych zawodników. Alan Czerwiński, Grzegorz Fonfara i Rafał Kujawa – bo o nich mowa – mają dodać sporo jakości naszej drużynie.

– Dopiero dzisiaj udało nam się tych zawodników uprawnić, ale na pewno na dzień dzisiejszy jest to dla nas ogromne wzmocnienie – mówi trener Rafał Górak. – Wartościowy młodzieżowiec plus dwóch zawodników z doświadczeniem, tak więc tylko się cieszyć.

Czerwiński i Fonfara trenowali z GKS podczas okresu przygotowawczego, ale na przeszkodzie do ich zakontraktowania stał zakaz transferowy. Dlatego też – zwłaszcza dla byłego piłkarza GKS jeszcze z ekstraklasy – przerwa w treningach mogła wpłynąć na możliwości zagrania całego meczu ligowego.

– Na pewno do gry na 90 minut jest gotowy Czerwiński, natomiast czy wystąpi, to jest inna para kaloszy – tłumaczy szkoleniowiec. – Trzeba logicznie taką opcję rozważyć, jest to młodzieżowiec i trzeba też uważać, żeby nie spalił się psychicznie, bo jest to bardzo wrażliwy chłopak. Dodatkowo bardzo zdeterminowany, żeby grać u nas – dwa razy kuszony był przez Polonię Warszawa. Za to jak podszedł do całej sprawy mam do niego ogromy szacunek. Ciężko mi powiedzieć, na ile gotowi są Fonfara i Kujawa, raptem byli z nami na jednym treningu [jeśli chodzi o Fonfarę, to powrócił do treningów z GKS, wcześniej trenował podczas okresu przygotowawczego – przyp. red.]. Natomiast, kto jutro wystąpi – zobaczymy.

Mecz z Kolejarzem jest dla GieKSy bardzo istotny – w końcu będzie to już piąta kolejka, a katowiczanie wciąż walczą o pierwsze zwycięstwo.

– Wiemy jaki mamy harmonogram gier, dlatego bardzo ważne jest zwycięstwo z Kolejarzem. Natomiast jestem przekonany, że teraz ta drużyna zacznie wygrywać, a jak przyjdzie do tego porządek organizacyjny, to już naprawdę będę spokojny – zakończył trener.

6 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. GieKSa_z Rajchu — 1 września 2012 @ 13:40

  Obrona stoi jak ino z przodku snajperzy sie obudzom to powalczymy o minimum srodek tabeli

  pyrsk GieKSa z Rajchu

  ps. pozdro Rysiek

 2. SKalpel — 1 września 2012 @ 10:17

  Po ostatnich odejściach i wzmocnieniach , mamy skład na środek tabeli … może jeszcze nie w tej kolejce , może nie na Zawiszy , ale od 7-9 kolejki , powinna GieKSa pod kierunkiem trenera Góraka zdobywać punkty .
  Runda jesienna jest prawdziwym i mam nadzieję ostatnim testem , na sprawdzenie umiejętności i ocenę warsztatu trenera Góraka . Myślę że na zakończenie rundy jesiennej , GieKSa będzie nad kreską …

 3. wowa lubelak — 1 września 2012 @ 08:27

  only GIEKSA.DZIŚ 3-1, NO MOŻE 3-2.PZDR KATOWICE

 4. mario — 1 września 2012 @ 08:04

  wygrana 3-1 tylko gks katowice tak ja polonia na wisle

 5. siwymarzec — 1 września 2012 @ 07:19

  Bardzo dobra wiadomość na temat wzmocnień mam taką cichą nadzieje że to nie koniec.

 6. WITOSA — 31 sierpnia 2012 @ 23:43

  No to dobrze. Teraz Tylko Czekać aż GieKSa zacznie wygrywać. Bo tylko na to czekamy Jutro nie zabraknie nas na trybunach i swoim dopingiem Będziemy 12 zawodnikiem Na Bukowej. Pozdr. wszytkich Fanatyków GieKSy.

 

Dodaj komentarz

*