Raport z przygotowań rywali GieKSy – część 3

Dodano przez Witek | 30 stycznia 2015 07:15
Licznik odwiedzin: 1509

Piłkarze drużyn z zaplecza T-Mobile Ekstraklasy wrócili, po okresie urlopowym, do regularnych treningów.

Zapraszamy do przeczytania informacji na temat przygotowań rywali GieKSy do rundy wiosennej sezonu 2014/2015.

Pod „lupę” wzięliśmy drużyny z pozycji 13 – 18 ligowej tabeli.

 

Miedź Legnica

Legniczanie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2014/15 w dniu 05 stycznia. Drużyna przygotowywać się będzie tylko na własnych obiektach. Zaplanowanych zostało osiem meczy sparingowych w których Miedź spotka się m.in. z: FK Jablonec, Jagiellonia, GieKSą. Trzy mecze zostały już rozegrane: drużyna z Legnicy przegrali dwa razy – 1:3 z FK Jablonec i 1:2 z Jagiellonią oraz wygrała 2:0 z Ślęzą Wrocław (III liga).

Z klubem podpisali kontrakty Tadas Labukas (Trakų FK), Adrian Mrowiec (Ruch II Chorzów), Dawid Smug (brak klubu). Dwa pierwsi podpisali kontrakty na półtora roku, Smug na dwa lata.

 

Wigry Suwałki

Piłkarze Wigier pierwszy trening w 2015 roku odbyli 07 stycznia. Piłkarze udadzą się na dwa zgrupowania: d 31 stycznia do 7 lutego będą przebywać na obozie w litewskim Mariampolu, a w dniach 14-28 lutego wyjadą na obóz do Turcji. W okresie przygotowawczym drużyna rozegra co najmniej siedem meczy kontrolnych, m.in. z: Jagiellonią, Atlantas Kłajpeda, Utenis Utena, Sūduva Marijampolė, Trakų FK, Stomil. Piłkarze rozegrali już trzy mecze – wszystkie wygrywając i nie tracąc bramki: z Jagiellonią 1:0, z Utenis Utena 4:0, z Płomieniem Ełk (III liga) 5:0.

Do drużyny dołączyli Robert Hirsz (kontrakt na półtorej roku, Bytovia) oraz Kamil Zapolnik (kontrakt na półtorej roku, Olimpia Zambrów).

 

Bytovia Bytów

Zawodnicy klubu z Bytowa wrócili do treningów, po trwających miesiąc urlopach 12 stycznia. Tak jak w ubiegłym roku piłkarze mają w planach dwa obozy – w Bytowie (od 19.01. do 6.02.) i w tureckiej Antalyi (od 10.02. do 21.02.). Szkoleniowcy Bytovii zaplanowali pięć meczy testowych, drużyna zagra m.in. z: Olimpią Grudziądz, Chojniczanką. Do dzisiaj zostały rozegrane dwa mecze. W obu wygrała Bytovia: z Cartusią Kartuzy (III liga) 4:1 i Kaszubią Kościerzyna (III liga) 1:0.

Drużynę zasili: Paweł Buzała (wypożyczenie, Górnik Łęczna), Radosław Jasiński (Jagiellonia), Wojciech Pawłowski (Śląsk Wrocław).

 

GKS Tychy

Trener Tomasz Hajto pierwszy trening ze swoimi piłkarzami przeprowadził 07 stycznia. W planach GKS-u znajduje się jeden obóz przygotowawczy który ma się odbyć w Turcji (13-27 lutego). Tyszanie do czasu rozpoczęcia rundy wiosennej chcą rozegrać trzynaście sparingów (rozgrywanych w Polsce) i pięć w trakcie obozu w Turcji. GKS Tychy rozegra sparingi m.in. z: Górnikiem Zabrze, MFK Zemplínem Michalovce. Kilka spotkań już się odbyło: GKS zremisował z Rozwojem (II liga), Górnikiem Zabrze po 1:1, wygrał z Ruchem Radzionków (IV liga) i Nadwiślanem Góra (II liga) po 1:0, Zagłębiem Sosnowiec (II liga) 2:1, Skrą Częstochowa (III liga) 5:1.

Trener Hajto aby uratować I ligę dla Tychów sięga po piłkarzy z przeszłością ekstraklasową. Kontrakt podpisali: Jakub Bąk (wypożyczenie, Pogoń Szczecin), Artur Gieraga (kontrakt półroczny, Ruch Chorzów), Łukasz Grzeszczyk ( dwuipółletni kontrakt, Sandecja), Sebastian Janik (wypożyczenie, Ruch Chorzów), Tomasz Porębski (wypożyczenie, Jagiellonia), Sebastian Przyrowski (kontrakt półroczny, APÓ Levadiakós).

 

Pogoń Siedlce

Piłkarze Pogoni wrócili do zajęć piłkarskich 12 stycznia. Drużyna zakończyła już jedyny obóz przygotowawczy w Puławach. Sztab szkoleniowy przewiduje rozegranie dziewięciu meczy testowych m.in. z: Dolcanem, Widzewem, Dynamo Brześć, Wisłą Płock. Dotychczas Pogoń rozegrała dwa sparingi: przegrywając 0:1 z Dolcanem i remisując z Wisłą Puławy (II liga) 1:1.

Z Pogonią związali się trzej zagraniczni piłkarze, podpisując kontrakty na pół roku: Antonio Calderon Vallejo (Arka), Carlom Monje Serrano/Chirri (Lucena CF), Nicolás Alexandro Chietino/Nico (Merida AD).

 

Widzew Łódź

Wojciech Stawowy nakazał powrót piłkarzom do regularnych treningów 07 stycznia. Sztab szkoleniowy Widzewa zaplanował dwa zgrupowania – w Turcji (19.01.-01.02.) i Uniejowie (16.02.-28.02). Rozegranych zostanie co najmniej dwanaście sparingów, zespół spotka się m.in. z: Jagiellonią, Pogonią Siedlce, GieKSą, Olimpią Grudziądz, Sao Carlos FC, FK Vardar, Al-Ahli. Cztery z nich Widzewiacy rozegrali: w meczu z Jagiellonią padł remis 0:0, następnie wygrali z Sao Carlos FC 2:0 a dwa ostatnie z FK Vardar, Al-Ahli przegrali 0:2 i 1:2.

Widzew testuje dużą liczbę zawodników ale na razie do drużyny dołączyło dwóch wypożyczonych piłkarzy: Bartosz Brodziński (Ruch II Chorzów) i Tsubasa Nishi (Lechia II Gdańsk).

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*