[RELACJA] Hat-trick Łopuskiego, czyste konto Lindskouga i brązowy medal dla GieKSy

Dodano przez Adi | 13 stycznia 2019 16:04
Licznik odwiedzin: 476

W ostatnim meczu turnieju o Puchar Kontynentalny zmierzył się z białoruskim HK Homel. Mecz ten decydował o tym, do kogo trafią brązowe medale. Już w 17 sekundzie meczu zdobyliśmy pierwszego gola. Krążek po strzale Jessego Jyrkkio strącił Mikołaj Łopuski i zaskoczył bramkarza. W 4 minucie sędzia podyktował pierwszą karę w tym spotkaniu – na ławkę trafił Janne Laakkonen. Dobrze spisały się nasze formacje do bronienia osłabień i Białorusini nie stworzyli zagrożenia. W 9 minucie to zawodnik Homelu tym razem otrzymał karę za spowodowanie upadku Patryka Wronki. Mieliśmy więcej okazji, niż nasi rywale podczas poprzedniej kary, ale również nie zdobyliśmy bramki. W 13 minucie ponownie nasi przeciwnicy zostali ukarani – tym razem za przeszkadzanie. Zaledwie po kilku sekundach otrzymali kolejną karę i przez niemal 2 pełne minuty mogliśmy grać w podwójnej przewadze. Po wymianie kilku podań Rohtla dograł do Łopuskiego, a ten strzelił do odsłoniętej bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Po chwili mogło być już 3:0, ale strzał Devecki zatrzymał się na słupku. Na półtorej minuty przed końcem tercji Białorusini otrzymali kolejną karę – Musienko 2+10 za rzucenie na bandę. Po 20 minutach zasłużenie prowadziliśmy 2:0.

W pierwszych sekundach drugiej tercji Łopuski kolejny raz wykorzystał dogranie Rohtli w przewadze i skompletował naturalnego hat-tricka. W 22 minucie było już 4:0. W zamieszaniu krążek trafił do Strzyżowskiego, który był za bramką i ,,od zakrystii” umieścił go w siatce. Po chwili Łopuski mógł zdobyć swoją czwartą bramkę, ale trafił w słupek. Mimo prowadzenia 4:0 dalej przeważaliśmy na lodowisku. Sporą ochotę na kolejne bramki miał Łopuski, a swojego pierwszego punktu na tym turnieju szukał Wronka. W 34 minucie doszło do małej przepychanki przy bandzie, za którą kary otrzymali Yurchenko i Devecka. W kolejnej minucie na ławkę kar trafił Strzyżowski, przez co musieliśmy się bronić w 3 przeciwko 4. Pod koniec kary faulu dopuścił się zawodnik Homel, a Wanacki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Spróbował efektownego strzału z kijem między nogami, ale Bobariko odbił krążek parkanem. Pod koniec tej kary kolejny z naszych rywali trafił na ławkę kar, ponieważ brał udział w grze bez kasku. W drugiej tercji podwoiliśmy swoje prowadzenie i po 40 minutach wygrywaliśmy 4:0.

W 42 minucie Fraszko urwał się obrońcom, ale został sfaulowany. Sędzia mógł podyktować rzut karny, ale uznał, że odpowiedniejsza będzie kara 2 minut. Nie wykorzystaliśmy przewagi, choć nawet po powrocie do gry w 5 na 5 utrzymywaliśmy się w tercji Homelu. Trzecią tercję zawodnicy z Białorusi grali już jakby bez wiary zwycięstwo i gra toczyła się dosyć spokojnie. W 54 minucie karę otrzymał Strzyżowski. W osłabieniu Łopuski wyszedł z kontrą, oszukał bramkarza, ale znowu trafił w słupek. Homel praktycznie nie założył nawet zamka podczas tej przewagi. Na niecałe 2 minuty przed końcem meczu 5 bramkę dla GieKSy zdobył Jesse Jyrkkio po podaniu Janne Laakkonena zza bramki. Jeszcze w ostatniej minucie nasz przeciwnik dostał karę za uderzanie kijem. Mecz zakończył się zwycięstwem GieKSy 5:0, które dało nam brązowy medal Pucharu Kontynentalnego. Kto zdobędzie srebro, a kto złoto? O tym zadecyduje mecz Belfast Giants-Arlan Kokczetaw.

TAURON KH GKS Katowice – HK Homel 5:0(2:0, 2:0, 1:0)
1:0 Mikołaj Łopuski (Jesse Jyrkkio) 00:17
2:0 Mikołaj Łopuski (Jesse Rohtla, Jesse Jyrkkio) 13:19 5/3
3:0 Mikołaj Łopuski (Jesse Rohtla Janne Laakkonen) 20:28 5/4
4:0 Marek Strzyżowski (Filip Starzyński) 21:51
5:0 Jesse Jyrkkio (Janne Laakkonen) 58:15

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Jyrkkio, Tuhkanen, Rohtla, Łopuski, Laakkonen – Devecka, Cakajik, Fraszko, Malasiński, Wronka – Wanacki, Tomasik, Starzyński, Strzyżowski, Urbanowicz – Skokan, Krawczyk, Krężołek, Sawicki, Michał Rybak

HK Homel: Bobariko (Merzlov) – Magaletski, Letov, Musienko, Suslo, Solomonov – Ivanov, Goranin, Kolosov, Tochilkin, Zaichik – Rublyov, Prus, Khuzeyev, Kutsyr, Syomochkin – Trukhanov, Kolyshkin, Zhukovski, Yurchenko

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Robson — 14 stycznia 2019 @ 00:23

    Brawo Hokejowa GieKSa !
    Ciekawe kiedy doczekamy się takiej postawy naszych piłkarzy..

  2. PanGoroli — 13 stycznia 2019 @ 23:45

    Czapki z głów, Panowie! Moje wielkie gratulacje!

 

Dodaj komentarz

*