[RELACJA] Porażka z gospodarzami. Jutro zagramy o brąz

Dodano przez Adi | 12 stycznia 2019 22:29
Licznik odwiedzin: 354

Po porażce 4:2 z Arlanem Kokczetaw w drugim dniu turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego TAURON KH GKS Katowice zmierzył się z gospodarzem wydarzenia Belfast Giants. Już po 2 minutach meczu otrzymaliśmy pierwszą okazję do gry w przewadze, ponieważ zaatakowany bez krążka został Marek Strzyżowski. Pod sam koniec przewagi powinniśmy strzelić gola, ponieważ niemal pustą bramkę przed sobą miał Devecka, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i Beskorowany w fantastycznym stylu złapał krążek. Szybko mogło się to zemścić, ale napastnika Giants parkanem zatrzymał Lindskoug. W 8 minucie Urbanowicz spowodował upadek przeciwnika za bramką Beskorowanego i trafił na ławkę kar. Gospodarze nie stworzyli większego zagrożenia, ale tuż po opuszczeniu boksu przez Urbanowicza trafił do niego Tomasik. Bliski pokonania Lindskouga był Baun, ale jego strzał zatrzymał się a poprzeczce. Jeszcze w trakcie kary Tomasika siły się wyrównały, bo faulu dopuścił się zawodnik Giants. Obie drużyny były bardzo niedokładne w swoich poczynaniach. Nieco więcej błędów popełniali katowiczanie, ale nasi rywale nie umieli tego wykorzystać. W 18 minucie Murphy lekko posłał krążek w stronę bramki, ten poodbijał się od zawodników będących przed bramkarzem i wpadł obok słupka do siatki. Po tercji, o której ciężko powiedzieć cokolwiek pozytywnego, przegrywaliśmy 1:0.

Już po 14 sekundach drugiej tercji doprowadziliśmy do remisu. Łopuski dograł do Rohtli, a ten strzelił między parkanami Beskorowanego. W 25 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale Wronka minimalnie minął się z krążkiem odbitym przez bramkarza. Minutę później karę otrzymał Urbanowicz. Podczas bronienia osłabienia Higgins został ukarany za atak na bramkarza i siły na lodzie się wyrównały. Po chwili straciliśmy krążek we własnej tercji, a Wanacki rzucił na bandę Bauna, za co otrzymał karę 2+10. W 32 minucie McFaull z niebieskiej uderzył niecelnie, ale po odbiciu się od bandy wrócił przed bramkę, gdzie najlepiej odnalazł się Murphy i zdobył swoją drugą bramkę. Choć drużyny nie popełniały już aż tylu błędów, jak w pierwszej tercji, to gra wciąż była nieco szarpana. W 37 minucie karę otrzymał Vandermeer. Kolejny raz w tym spotkaniu przewaga nie została wykorzystana. Na 9 sekund przed końcem tercji Laakkonen znalazł się sam przed Beskorowanym, wyczekał go i umieścił krążek pod poprzeczką. Po 40 minutach był remis 2:2.

Tym razem po zaledwie kilkunastu sekundach trzeciej tercji to Giantsi zdobyli bramkę. Laakkonen stracił krążek w tercji neutralnej, a praktycznie nieatakowany Leonard przymierzył w okienko. W 44 minucie karę za atak łokciem dostał Cakajik. Poza jednym zamieszaniem pod bramką Giants nie stworzyli zagrożenia. W 50 minucie Leonard, który dał Belfastowi prowadzenie, otrzymał wątpliwą karę za spowodowanie upadku Strzyżowskiego. Po raz kolejny nie stworzyliśmy sensownej akcji w przewadze. W 55 minucie Wanacki poza akcją trafił jednego z rywali wysoko uniesionym kijem w twarz i otrzymał karę 2+2. Na 2 minuty i 18 sekund przed końcem meczu karę otrzymał Cakajik, co oznaczało, że niemal do końca meczu będziemy grać w osłabieniu, o ile Belfast nie strzeli gola, a przez ponad minutę graliśmy w podwójnym osłabieniu. Wanacki już szykował się do opuszczenia boksu, kiedy Johner przekierował strzał Roacha i krążek wpadł w okienko bramki. Jeszcze przed wznowieniem gry odesłany do szatni został trener Tom Coolen. Drugi mecz w finale Pucharu Kontynentalnego również przegraliśmy 4:2. Jutrzejszy mecz z HK Homel zadecyduje o tym, kto zdobędzie brązowy medal. Białorusini również przegrali oba dotychczasowe mecze – 5:0 z Giants i 8:2 z Arlanem. Z kolei mecz Belfast Giants-Arlan Kokczetaw zadecyduje o zwycięzcy turnieju.

Belfast Giants – TAURON KH GKS Katowice 4:2(1:0, 1:2, 2:0)
1:0 Darcy Murphy (Curtis Leonard, David Rutherford) 17:07
1:1 Jesse Rohtla (Mikołaj Łopuski, Jesse Jyrkkio) 20:14
2:1 Darcy Murphy (David Rutherford, Kendall McFaull) 31:14
2:2 Janne Laakkonen (Jesse Rohtla, Dusan Devecka) 39:51
3:2 Curtis Leonard (Blair Riley) 40:15
4:2 Dustin Johner (Joshua Roach, Patrick Dwyer) 58:52 5/3

Belfast Giants: Beskorowany (Murphy) – Roach, Leonard, Johner, Shields, Hook – McFaull, Raine, Higgins, Dwyer, Baun – Vandermeer, Garside, Rutherford, Riley, Murphy – Swindlehurst, Boxill, Bishop, Ferland.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Jyrkkio, Tuhkanen, Rohtla, Łopuski, Laakkonen – Devecka, Cakajik, Fraszko, Malasiński, Wronka – Krawczyk, Wanacki, Starzyński, Strzyżowski, Urbanowicz – Skokan, Tomasik, Krężołek, Sawicki, Rybak.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*