[RELACJA] ,,Stalowe pierniki” rozgryzione

Dodano przez Adi | 11 października 2018 20:33
Licznik odwiedzin: 471

Od meczu z KH Energą Toruń hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice rozpoczęli długą serię meczów wyjazdowych. Torunianie od początku spotkania próbowali narzucić własne tempo gry, by pokazać, że niedawna wygrana nad GKS-em Tychy nie była przypadkiem. Dużo pracy miał Kevin Lindskoug, spisywał się jednak bardzo solidnie. W 6 minucie zaatakowany kijem trzymanym oburącz został Urbanowicz i przed nami pojawiła się pierwsza okazja do gry w przewadze. Przez najbliższe dwie minuty oddaliśmy kilka strzałów, z którymi jednak bez większych problemów poradził sobie Spesny. W 10 minucie po błędzie Zielińskiego, który poprzedni sezon rozpoczął w naszej drużynie, wynik spotkania strzałem z nadgarstka otworzył Jesse Rohtla. Po zaledwie 19 sekundach nasze prowadzenie po uderzeniu z ostrego kąta podwoił Grzegorz Pasiut. W 12 minucie Heikkinen fantastycznie zachował się przy kontrze przeciwnika i przeciął podanie, a już po chwili Mikołaj Łopuski zdobył dla nas trzecią bramkę w tym spotkaniu. Po tej bramce trener KH Energi zdecydował się na zmianę bramkarza. Miejsce Patrika Spesnego, którego winić można było jedynie za bramkę Pasiuta, zajął Krzysztof Bojanowski. Torunianie dążyli do odrobienia straconych goli, jednocześnie zostawiając nam więcej miejsca pod ich bramką. Pierwszą tercję zakończyliśmy wynikiem 3:0 dla GieKSy.

Początek drugiej części spotkania niewiele różnił się od końcówki poprzedniej tercji. W 25 minucie Torunianie po raz pierwszy dostali okazję do gry w przewadze, przez niemal pełne 2 minuty mieli jednak spory problem, by założyć zamek. W 30 minucie po szybkiej wymianie podań czwartą bramkę dla GieKSy, a pierwszą strzeloną Bojanowskiemu, zdobył Laakkonen. Po niecałej minucie Lindskoug po raz pierwszy musiał wyciągać krążek z bramki. Jeden z naszych obrońców niefortunnie interweniował przy próbie przecięcia podania Garshina zza bramki i krążek wtoczył się obok naszego bramkarza. W 32 minucie Łopuski zderzył się z Zielińskim za bramką Torunian, młody obrońca padł na lód, a na jego twarzy pojawiła się krew i Mikołaj otrzymał karę 2+2. Po kilkudziesięciu sekundach Urbanowicz spowodował upadek przeciwnika i czekały nas bronienie osłabienia w trójkę przeciwko piątce Torunian. Dzięki ofiarnej postawie naszych formacji specjalnych udało się przetrwać ten trudny okres. Jeszcze pod koniec kary Łopuskiego na ławkę trafił Heikkinen za atak kolanem, a po kilku kolejnych sekundach Rohtla trafił jednego z rywali wysoko uniesionym kijem. Czekało nas kolejne bronienie podwójnego osłabienia. W 37 minucie podanie przeciął nas obrońca, krążek odbił się jednak tak niefortunnie, że trafił on do ustawionego pod bramką Garshina, który strzelił pod poprzeczkę obok Lindskouga. Po kilku sekundach kontaktową bramkę mógł zdobyć Mentyuk, lecz po wjechaniu w tercję uderzył minimalnie niecelnie, a chwilę później Korchokha trafił w słupek. Na 25 sekund przed syreną kończącą drugą tercję Devecka wrzucił krążek w stronę bramki, a w locie kijem trącił go Sawicki, czym zaskoczył Bojanowskiego. Po ciężkiej tercji, w której wiele minut spędziliśmy w osłabieniu, dalej prowadziliśmy trzema bramkami, a wynik brzmiał 5:2 dla GKS-u.

W pierwszej minucie ostatniej tercji podanie Laakkonena przeczytał jeden z Torunian i wyprowadzili kontrę, ale strzał Orekhina wybronił Lindskoug. Poza formacją Orekhin – Korchokha – Garshin zawodnicy gospodarza tego meczu nie mieli zbyt wiele do powiedzenia na lodzie. W 46 minucie Urbanowicz do końca walczył o krążek i niemal leżąc już na lodzie podał do Bartosza Fraszki, a wychowanek klubu z Torunia zdobył kolejną bramkę dla GieKSy. Po tym golu tempo meczu nieco spadło. Z Torunian uszło powietrze, a GKS kontrolował sytuację na lodzie. W 54 minucie ustawiony sam przed naszą bramką był Mentyuk, otrzymał dobre podanie i próbował oszukać Lindskouga, ale nasz bramkarz zachował się fantastycznie. W 57 minucie Korchokha zaatakował od tyłu przy bandzie Patryka Wronkę, a na lodzie doszło do przepychanek. Dla Rosjanina był to koniec meczu, ponieważ otrzymał karę 2+10. W końcówce meczu obie drużyny miały swoje sytuacje, ale wynik już się nie zmienił i GKS Katowice pokonał Energę Toruń 6:2.

Trzy gwiazdy meczu:
Pierwsza gwiazda meczu: Radosław Sawicki
Druga gwiazda meczu: Grzegorz Pasiut
Trzecia gwiazda meczu: Dusan Devecka

KH Energa Toruń – TAURON KH GKS Katowice 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
0:1 Jesse Rohtla 9:53
0:2 Grzegorz Pasiut (Tomasz Malasiński, Martin Cakajik) 10:12
0:3 Mikołaj Łopuski (Patryk Wronka) 12:29
0:4 Janne Laakkonen (Grzegorz Pasiut, Tomasz Malasiński) 29:31
1:4 Semyon Garshin (Daniil Orekhin) 30:24
2:4 Semyon Garshin (Tomas Parizek, Daniil Orekhin) 36:07 5/3
2:5 Radosław Sawicki (Dusan Devecka, Bartosz Fraszko) 39:35
2:6 Bartosz Fraszko (Maciej Urbanowicz, Radosław Sawicki) 45:50

KH Energa Toruń: Spesny (Bojanowski) – Walter, Parizek, Demyanyuk, Mentyuk, Minge – Trakhanov, Kamenkov, Orekhin, Korchokha, Garshin – Jaworski, Zieliński, Naparło, Wiśniewski, Biały – Skólmowski, Lidtke, Kalinowski, Olszewski, Dołęga.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski – Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek – Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*