[RELACJA] Szybko, łatwo i przyjemnie. Bezbłędny Kieler

Dodano przez Grześ | 5 października 2018 23:44
Licznik odwiedzin: 524

W ramach 9 kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice podejmował na własnym lodowisku, w derbowym spotkaniu Węglokoks Kraj Polonię Bytom.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków katowiczan. Już w 30 sekundzie spotkania Patryk Wronka strzelał na bramkę bytomian, ale refleksem popisał się bramkarz Polonii – Mateusz Studziński, który jeszcze w poprzednim sezonie znajdował się w kadrze GieKSy. W 2 minucie spotkania po raz pierwszy zagraliśmy w przewadze. Na ławkę kar został odesłany Michaił Samusienka. Po sprawnym założeniu hokejowego zamka Wronka podał do Heikkinena, a ten z kolei wyłożył krążek do Jesse Rothli, który celnym strzałem otworzył wynik spotkania. W kolejnych fragmentach meczu hokeiści GieKSy praktycznie nie opuszczali tercji przeciwnika. W 8 minucie groźnie strzelał Wanacki, a chwilę później po strzale Heikkinena krążek otarł się o poprzeczkę bramki drużyny z Bytomia. Napór gospodarzy trwał w najlepsze. Polonia odpowiedziała jedynie groźną kontrą 3 na 1, lecz świetnie w naszej bramce interweniował Michał Kieler, który dostał kolejną szansę do zaprezentowania swoich umiejętności. Chwilę później było już 2:0. Podanie Tomasika, z najbliższej odległości na gola zamienił Radosław Sawicki. Minutę później padł kolejny gol, a jego niefortunnym autorem był jeden z obrońców Polonii. Jak wiemy jednak, w hokeju nie ma bramek samobójczych, więc gol został zapisany na konto naszego obrońcy – Dusana Devecki. W 17 minucie spotkania po raz kolejny zagraliśmy w liczebnej przewadze, która nie trwała jednak zbyt długo. Szybka wymiana krążka i druga bramka Devecki tego wieczoru stała się faktem. Warto odnotować jeszcze, dobrą interwencję Kielera na kilka sekund przed końcem pierwszej odsłony gry.

Druga tercja spotkania rozpoczęła się dość sennie bez groźniejszych sytuacji podbramkowych. W 22 minucie kolejną dobrą interwencją popisuje się Kieler. 4 minuty później po raz pierwszy w tym spotkaniu, to GieKSa grała o jednego zawodnika mniej, lecz nasi hokeiści nic sobie z tego faktu nie robili, częściej utrzymując się przy krążku i raz po raz wyprowadzając groźne kontrataki. Jeden z nich rozpoczął Heikkinem, który przejął krążek w środkowej tercji, podał do Rothli, a ten nie zmarnował okazji, by również już po raz drugi wpisać się na listę strzelców. W dalszej fazie tej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie po kilka szans bramkowych, jednak dobrze po obu stronach lodowiska spisywali się bramkarze.

Trzecia tercja meczu rozpoczęła się od kary dla zawodnika Polonii. Na ławkę kar powędrował Dawid Turoň. Nasi hokeiści po raz kolejny wykorzystali taki stan rzeczy. Patryk Krężołek podał do Sawickiego, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarz Polonii. Jak się później okazało, była to bramka, którą ustaliła wynik spotkania. Po tym trafieniu tempo meczu nieco spadło, a GieKSa grała już na totalnym luzie, co jakiś czas zagrażając bramce strzeżonej przez Studzińskiego. Polonia odpowiedziała w tej tercji jedynie groźnym strzałem w poprzeczkę oraz jedną groźną kontrą, którą to jednak wybronił dobrze dysponowany Kieler.
GieKSa ostatecznie pokonała w Satelicie drużynę z Bytomia 6:0. Dla Polonii jest to już czwarte spotkanie z rzędu bez strzelonej bramki. Nasza drużyna zaś, dopisuje sobie kolejne 3 punkty w ligowej tabeli i umacnia się na jej szczycie.

Trzy gwiazdy meczu:
Pierwsza gwiazda meczu: Jesse Rothla
Druga gwiazda meczu: Dusan Devecka
Trzecia gwiazda meczu: Radosław Sawicki

Opinie kibiców:
Dudi z Katowic:
Pierwsza gwiazda meczu: Dusan Devecka
Druga gwiazda meczu: Eetu Heikkinen,
Trzecia gwiazda meczu: Michał Kieler

Marcin z Katowic:
Pierwsza gwiazda meczu: Dusan Devecka
Druga gwiazda meczu: Radosław Sawicki
Trzecia gwiazda meczu: Michał Kieler

Tauron KH GKS Katowice – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
1:0 Jesse Rohtla – Eetu Heikkinen, Patryk Wronka (03:15, 5/)
2:0 Radosław Sawicki – Damian Tomasik, Maciej Urbanowicz (09:20)
3:0 Dušan Devečka – Patryk Wronka, Martin Čakajík (10:59)
4:0 Dušan Devečka – Martin Čakajík, Janne Laakkonen (17:30, 5/4)
5:0 Jesse Rohtla – Eetu Heikkinen (27:10, 4/5)
6:0 Radosław Sawicki – Patryk Krężołek, Damian Tomasik (43:20, 5/4)

Tauron KH GKS Katowice: Kieler (Lindskoug n/g) – Heikkinen, Wanacki; Wronka, Rohtla, Łopuski – Čakajík, Devečka; Laakkonen, Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk; Fraszko, Urbanowicz, Krężołek – Skokan, Wysocki; Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Studziński (Kraus n/g) – Cunik, Stępień; Salamon, Kukuszkin, Stoklasa – Turoň, Bodora; Krzemień, Frączek, Jaworski – Galkins, Stawisskij; Samusienka, Filip, Wąsiński – Kamieniecki, Gajdzik; Dybaś, Mularczyk, Sroka.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Devecka — 6 października 2018 @ 15:11

    Fajnie jakbyście przy gwiazdach meczu dodawali jedno, dwa zdania wytłumaczenia dlaczego taki wybor

 

Dodaj komentarz

*