[RELACJA] Zwycięskie pożegnanie z „Satelitą”

Dodano przez Grześ | 7 października 2018 21:41
Licznik odwiedzin: 497

W niedzielne popołudnie hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice podejmowali w ramach 10 kolejki drużynę MH Automatyki Gdańsk. Był to zarazem, ostatni mecz GieKSy w roli gospodarza w tym roku kalendarzowym ze względu na zbliżający się szczyt klimatyczny w Katowicach.

Pierwsza tercja spotkania rozpoczęła się dość ostrożnie. Obie drużyny nie forsowały tempa w pierwszych momentach meczu. W 2 minucie nasz napastnik Grzegorz Pasiut w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem gdańszczan – Tomaszem Witkowskim. Minutę później błąd we własnej tercji popełnił Eatu Heikkinen, ale w groźnej sytuacji Pestę powstrzymał Kevin Lindskoug, który powrócił do naszej bramki na ten mecz. W 4 minucie Patryk Wronka spróbował po raz pierwszy strzału, lecz ten został zablokowany, a krążek ostatecznie wylądował poza lodowiskiem. Drużyny toczyły zacięty bój, ale nie chciały zbytnio podejmować ryzyka. W 10 minucie po raz pierwszy zagraliśmy w osłabieniu. Na ławkę kar powędrował Heikkinen, ale gdańszczanie poważnie nie zagrozili nam w tym okresie gry. Podobnie było w przypadku, gdy to my mieliśmy przewagę jednego, a nawet dwóch zawodników na lodzie. W obu przypadkach główną rolę odgrywali bramkarze. Witkowskiego próbował pokonać Jesse Rohtla i Wronka a z drugiej strony ponownie Pesta chciał zdobyć gola. Wszystkie próby okazały się jednak bezskuteczne. W 18 minucie meczu Rohtla zdecydował się na samotny rajd, lecz jego strzał z backhandu otarł się tylko o boczną siatkę bramki Automatyki. Drużyny na pierwszą tercję zjeżdżały więc przy bezbramkowym remisie.

Drugą tercję meczu rozpoczęła groźna kontra przyjezdnych. Pesta zdecydował się na strzał, Lindskoug obronił, a dobitka Marca odbiła się od konstrukcji bramki. Sędzia prowadzący zawody, nie zdecydował się jednak przy tej sytuacji na analizę video. W 24 minucie na ławkę kar po stronie gospodarzy powędrował Oskar Krawczyk, a gdańszczanie dwukrotnie poważnie zagrozili naszemu bramkarzowi, lecz i tym razem bramkarz GieKSy wyszedł obronną ręką. W 31 minucie po raz pierwszy bramkarz zespołu z Gdańska skapitulował. Grając w liczebnej przewadze, nasz zespół szybko założył zamek, Wronka podał do Rohtli, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Chwilę później GieKSa chciała pójść za ciosem. Pasiut ponownie stanął „oko w oko” z Witkowskim, ale ponownie nie zdołał go pokonać. Minutę później wyśmienitą okazję miał z kolei Janne Lakkonen, lecz wynik się nie zmienił. Gdańszczanie na ataki GieKSy odpowiedzieli jedynie raz. Josef Vitek oddał kąśliwy strzał na bramkę Lindskouga, lecz nasz bramkarz popisał się skuteczną interwencją. Swoje okazje na podwyższenie prowadzenia pod koniec tercji miał jeszcze Urbanowicz i Wronka, ale wynik się nie zmienił.

Trzecia odsłona spotkania zapowiadała się arcyciekawie. Wszak końcowy wynik nadal pozostawał sprawę otwartą. Niesieni głośnym dopingiem kibiców i przy efektownej oprawie spotkania, hokeiści GieKSy chcieli za wszelką cenę podwyższyć prowadzenie. Swoich umiejętności próbował aktywny Lakkonen, lecz jego próba okazała się bezskuteczna. W 45 minucie Sawicki nie zdołał dołożyć kija po podaniu Fraszki. Co nie udało się poprzednikom, udało się Urbanowiczowi w 48 minucie, który skutecznie dobił strzał Tomasika. Po tym trafieniu trener gości poprosił o 30-sekundową przerwę. Na ten sam manewr zdecydował się chwilę później opiekun GieKSy. Po odpoczynku to gdańszczanie mocniej zaatakowali, spychając miejscowych do obrony. Świetny w bramce Lindskoug raz po raz ratował nasz zespół przed utratą bramki. Swoich okazji nie wykorzystali Szczerbakow oraz Tieslukiewicz. Końcowe fragmentu meczu przebiegły przy dzielnej obronie GieKSy, która grała w podwójnym osłabieniu, a dodatkowo trener z Gdańska zdecydował się na manewr ściągnięcia bramkarza. Wynik spotkania jednak się nie zmienił, a po końcowej syrenie doszło jeszcze do przepychanek Lindskouga z Steberem. Ten pierwszy miał pretensje za oddanie strzału w jego kierunku, gdy mecz de facto już się zakończył. Obaj otrzymali podwójne kary mniejsze, a hokeiści wraz z kibicami mogli w tym momencie rozpocząć świętowanie zwycięstwa. Teraz przed nami seria wyjazdów i udział w Pucharze Kontynentalnym w Belfaście. Wszyscy wierzymy, że do Satelity powrócimy w styczniu, nadal zasiadając w fotelu lidera ligowej tabeli.

Trzy gwiazdy meczu:
Pierwsza gwiazda meczu: Kevin Lindskoug
Druga gwiazda meczu: Jesse Rohtla
Trzecia gwiazda meczu: Maciej Urbanowicz

Opinie kibiców:

Jarek z Katowic:

Pierwsza gwiazda meczu: Kevin Lindskoug – za czyste konto i waleczność.
Druga gwiazda meczu: Maciej Urbanowicz – za zdobytą bramkę.
Trzecia gwiazda meczu: Patryk Wronka – za całokształt twórczości artystycznej.

Marcin z Katowic:

Pierwsza gwiazda meczu: Kevin Lindskoug – za czyste konto i pewność w interwencjach.
Druga gwiazda meczu: Maciej Urbanowicz – za zdobytą bramkę i waleczność.
Trzecia gwiazda meczu: Jesse Rohtla – za zdobytą bramkę i waleczność.

Tauron KH GKS Katowice – MH Automatyka Gdańsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

1:0 – Jesse Rohtla – Eetu Heikkinen, Maciej Urbanowicz (30:04)

2:0 – Maciej Urbanowicz – Damian Tomasik, Radosław Sawicki (47:55)

Tauron KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler n.g) – Heikkinen, Wanacki; Wronka, Rohtla, Łopuski – Čakajík, Devečka; Laakkonen Pasiut, Malasiński – Tomasik, Krawczyk; Fraszko, Urbanowicz, Krężołek – Skokan, Wysocki; Mac. Rybek, Sawicki, Mich. Rybak.

MH Automatyka Gdańsk: Witkowski (Cariegorodcew n.g) – Ałeksiuk, Malý; Steber, Polodna, Danieluk – Tieslukiewicz, Dolny; Vitek, Rożkow, Stasiewicz – Kantor, Pastryk; Strużyk, Pesta, Marzec – Lehmann, Nowak; Rompkowski, Smal, Szczerbakow.

 

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*