Rozkład jazdy na długi weekend

Dodano przez GoT | 30 maja 2013 15:00
Licznik odwiedzin: 1113

To będzie naprawdę długi piłkarski weekend. Zaczął się on już wczoraj od meczu GieKSy w Grudziądzu, a potrwa do niedzieli.

Już dziś w Boże Ciało swoje mecze zagrają rezerwy GKS-u oraz nasi zgodowicze z Zabrza. Rywalem podopiecznych trenera Henryka Górnika będzie tym razem zespół MRKS Czechowice – Dziedzice, liczymy na wyjazdowe zwycięstwo tym bardziej, że w ostatniej kolejce rezerwy wygrały 6:0 z Unią Racibórz. Jeśli chodzi o Górnik Zabrze, to tam już wszyscy pragną, żeby sezon się skończył. Zabrzanie byli rewelacją rundy jesiennej ekstraklasy, natomiast wiosną grają fatalnie. Górnik zagra ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością, dlatego wypada się godnie pożegnać z fanami. Rywalem „Trójkolorowych” będzie krakowska Wisła, która mówiąc kolokwialnie „leży” w ostatnim czasie zabrzanom. Rezerwy grają o 17, natomiast Górnik o 18. Zespół trenera Nawałki sezon zakończy meczem w Gdańsku, gdzie podejmie ich Lechia. Ostatni mecz sezonu rozegrany zostanie w niedzielę 2 czerwca o 18. Również w niedzielę kolejny mecz czeka GKS II Katowice, a rywalem tym razem na własnym boisku, będzie GTS Bojszowy.

W Dzień Dziecka swoje ostatnie spotkanie wyjazdowe w tym sezonie zagra nasza GieKSa w Olsztynie, niestety bez kibiców GieKSy. Stomil zapewnił już sobie ligowy byt, a u siebie regularnie przegrywa, więc jest szansa na zwycięstwo dla podopiecznych trenera Góraka. Liczymy, że GKS nie będzie zespołem, dzięki któremu Stomil przełamie domową niemoc. Wciąż jest szansa na dobrą pozycję w ligowej tabeli, dlatego GieKSiarze musza się pokusić o dwie wygrane na koniec sezonu.

Również 1 czerwca sezon kończy Banik Ostrava, który podejmie na własnym boisku FK Jablonec. Banik ma za sobą ciężki sezon, bardzo słaby sezon, o którym wszyscy w Ostravie chcą zapomnieć. Spadek nie grozi jednak naszym południowym sąsiadom, jednak tylko dzięki korzystnemu bilansowi bramkowemu. Miejmy nadzieję, że Baros i spółka godnie pożegnają się z kibicami i zainkasują trzy punkty.

30.05.2013 godz. 17 MRKS Czechowice – Dziedzice – GKS II Katowice

30.05.2013 godz. 18 Górnik Zabrze – Wisła Kraków

01.06.2013 godz. 17 Stomil Olsztyn – GKS KATOWICE

01.06.2013 godz. 18 Banik Ostrava – FK Jablonec

02.06.2013 godz. 17 GKS II Katowice – GTS Bojszowy

02.06.2013 godz. 18 Lechia Gdański – Górnik Zabrze

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*