Rozmowa z trenerem Brzęczkiem

Dodano przez Błażej | 31 października 2015 20:06
Licznik odwiedzin: 2002

Pięć meczów rozegrała GieKSa pod wodzą trenera Brzęczka. Po remisie w Głogowie uznaliśmy, że jest to dobry czas by po raz pierwszy dłużej porozmawiać z trenerem o drużynie i jego pracy.

GieKSa.pl: Trenerze gdyby po meczu z Rozwojem ktoś Panu powiedział, że po 5 meczach będą trzy wygrane i dwa remisy to pewnie byłby Pan zadowolony. Jak Pan dziś ocenia te wyniki?

Brzęczek: Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni. 11 punktów w 5 spotkaniach jest to korzystna sytuacja. Zawsze po meczach gdzie się remisuje a była szansa je wygrać pozostaje pewien niedosyt. Myślę jednak, że trzeba podejść do tego z pokorą i podkreślić jeszcze raz, że dziś graliśmy z bardzo dobrą drużyną. Chrobry był bardzo niebezpieczny zwłaszcza w pierwszej połowie. Druga połowa była pod nasze dyktando, powtórzę to, co powiedziałem na konferencji- zabrakło nam wykorzystania rzadkich błędów przeciwnika, dlatego też dogodnych sytuacji nie było za wiele.

Jeśli chodzi o grę to chciał Pan grać piłką i utrzymywać się przy niej. Z tego elementu jest Pan zadowolony po tych pięciu meczach?

Każdy nowy mecz to poprawka i nowa sytuacja dla nas. Dziś w pierwszej połowie graliśmy trochę za wolno, nie wykorzystywaliśmy piłek prostopadłych by minąć środkową linię przeciwnika. W drugiej połowie było to już lepiej zorganizowani, mogliśmy taką grę stosować. Czeka nas ciągła praca i rozwijanie się drużyny, musimy mieć również świadomość tego, jakie są cele i o co walczymy oraz to gdzie na dzień dzisiejszy jesteśmy.

W dzisiejszym meczu Goncerz często schodził do boku. To nowy pomysł taktyczny i po prostu Grzegorz szukał sobie pozycji na boisku?

W zależności od sytuacji boiskowych miał szukać miejsca by móc go wprowadzić do gry, na pewno będąc w środku gdzie miał opiekę rywali i był odcięty od podań nasze górne podania miały małą szansę powodzenia. Dlatego też Grzegorz szukał gry w bocznych sektorach.

Mieliśmy wrażenie, że w tym momencie zabrakło kogoś by wejść w jego miejsce do ataku

Na pewno tak, dziś zabrakło Iwana i Bębenka. Zabrakło trochę kreatywności by wchodzić w te strefy. Ich obecność dodałaby nam, jakości dzisiaj. Szanujemy jednak ten punkt z trudnym przeciwnikiem.

Kontuzje są poważne czy jest szansa, że zagrają w kolejnym meczu?

Mam nadzieję, że tylko na ten mecz.

Wspomniał Pan o kreatywności, więc chcieliśmy zapytać o Burkhardta. Kolejny mecz na ławce, podczas gdy to on był typowany do roli rozgrywającego. Co się z nim dzieje?

Cały czas powtarzam, że Burkhardt ma potencjał i wszyscy o tym dobrze wiemy. Tylko najważniejsze jest to by ten potencjał wykorzystywać na boisku. Mam nadzieję, że uda nam się doprowadzić do takiej sytuacji, że Filip będzie grać i będzie wykorzystywać swoje umiejętności z pożytkiem dla drużyny.

Rafał Pietrzak dziś powrócił do drużyny i do gry na obronie. Nie miał Pan dziś wrażenia, że czasem za głęboko schodzi do środka i jest za daleko od pomocników rywali?

Nie przypominam sobie dziś takiej sytuacji. Oczywiście mamy różne założenia taktyczne. Cały czas pracujemy nad automatyką zachowań, konsekwencją w grze defensywnej. Ważną rzeczą dla nas jest fakt, iż w czterech meczach zagraliśmy na zero z tyłu. Musimy cały czas pracować nad tym i wyciągać wnioski by być skuteczniejszym przy odbiorze i szybkim wyprowadzeniu piłki w ataku.

Trochę mylne jest chyba wrażenie, że skupia się Pan na ofensywie skoro cały czas gramy dobrze w obronie. Widać, że ta gra obronna również jest dla Pana ważna.

Chcąc grać ofensywie nie znaczy, że zapominamy o grze defensywnej. Chodzi o poruszanie się zawodników w liniach w pionie i poziomie na boisku o ich zadania w sytuacjach jak mają grać na boisku, gdy mamy piłkę i gdy ją tracimy. Dla mnie gra w defensywie jest punktem wyjścia, bo od tego wszystko się zaczyna. Nasza gra ofensywna zaczyna się do tego by dobrze ustawić się w defensywie.

Wracając do Pietrzaka to przy powrocie Bębenka robi się spory ból głowy na to, kogo wystawić na pozycjach skrzydłowych i obrońców.

Myślę, że to pozytywny ból głowy. Nie mam nic przeciwko temu by mieć takie problemy.

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. n.k.w.d. — 4 listopada 2015 @ 18:42

    Trenerze sciągamy Blaszcza na B1 bo się marnuje w tej Fiorentinie będzie podawal do Gonza jak dawniej do Lewego w BVB.

  2. kibic bce — 3 listopada 2015 @ 11:10

    Prosba do trenera Brzeczka. Gonzo zeby gral efektywniej musi miec wiecej podan od zawodnikow. Moze warto by dobrac doniego zawodnika ktory stworzyl by z Gonzem pare. Tak jak byla para Lewy z Piszczem w BvB. Moze wlasnie Bury moglby byc takim zawodnikiem? Lub Ajwen. Dziekuje

  3. fanclub dortmund — 31 października 2015 @ 22:51

    panie Brzeczek jak na razie jestesmy jako kibice zadowoöeni i ten remis na boisku wicelidera tez trzeba okreslic jako dobry wynik …gdybysmy nie potracili wczesniej az tylu punktow ze slabszymi zespolami mozna by teraz realnie myslec o walce o awans ,a jak na razie to solidne docieranie i byle dalej w takim kierunku..spokojnie i zdecydowanie pracowac a jak sie tych grajkow utemperuje to i wyniki beda…

 

Dodaj komentarz

*