Rozstania przed ligą

Dodano przez Adi | 31 sierpnia 2017 15:44
Licznik odwiedzin: 2262

Trener TAURON KH GKS Katowice Tom Coolen zadecydował o rozstaniu się z Łukaszem Rutkowskim, Adrianem Kowalówką i Oskarem Krawczykiem. Nie przekonał go również testowany Jewgienij Łymański. Z klubu odszedł także Jakub Jaworski, który postanowił walczyć o kontrakt w Polonii Bytom. Szczególnie może dziwić zrezygnowanie z usług Rutkowskiego i Kowalówki, ponieważ byli oni testowani już pod okiem nowego trenera i zadecydował on o podpisaniu kontraktów z tą dwójką zawodników. Na testach wciąż przebywa obrońca Arkadiusz Nowak, a klub w komunikacie zapowiada, że niewykluczone, że nowi zawodnicy pojawią się już w sobotnim sparingu z Podhalem Nowy Targ.

Aktualna kadra TAURON KH GKS Katowice:

Bramkarze: Kamil Kosowski, Mateusz Studziński, Kamil Berggruen

Obrońcy: Jakub Wanacki, Bogusław Rąpała, Mateusz Zieliński, Martin Cakajik, Lukas Martinka

Napastnicy: Patryk Wronka, Tomasz Malasiński, Mikołaj Łopuski, Dominik Nahunko, Bartosz Fraszko, Radosław Sawicki, Marek Strzyżowski, Dawid Majoch, Dariusz Gruszka, Patryk Krężołek, Jesse Rohtla.

8 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Paweł — 1 września 2017 @ 12:03

  Irishman – to nie jest marudzenie, ale wyciąganie wniosków na podstawie obserwacji.
  Najpierw Coolen kontraktuje graczy, których ponoć testował. Teraz mu nie pasują do koncepcji. Jeżeli zamierza szukać wartościowych obrońców na 10 dni przed ligą to w kraju ich nie znajdzie. Chyba orientujesz się odrobinę w temacie polskiego rynku hokejowego?
  Pozostają trenerowi dwa miejsca, które można obsadzić obcokrajowcami.
  Chyba, że przez cały sezon będą personalne rotacje w składzie, bo drużyna ma być gotowa na play-offy. Tylko, że drużyna powinna się zgrywać (poszczególne formacje – piątki).
  W sobotę sparing z Podhalem i jestem ciekawy kogo będziemy testować (głównie obrońców).

 2. Irishman — 1 września 2017 @ 11:49

  „- Dziękuję zawodnikom za profesjonalizm i zaangażowanie w treningi. W nadchodzącym sezonie chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, więc szukamy hokeistów, którzy idealnie wpasowują się w naszą koncepcję gry. Dlatego podjąłem decyzję o zmianach. Jeszcze przed startem ligi chcemy wzmocnić nasz zespół, szczególnie w defensywie – mówi Coolen.”

 3. Irishman — 1 września 2017 @ 10:51

  A Wy te marudzenie w każdym temacie to robicie zawodowo, czy już po prostu tacy jesteście? 🙂

 4. Gudio — 1 września 2017 @ 09:49

  Mam tylko że siatki nie spieprzą i będzie wynik conajmniej taki jak w ostatnim sezonie

 5. Gudio — 1 września 2017 @ 09:43

  Im bliżej startu rozgrywek tym gorzej to wygląda…

 6. Gudio — 1 września 2017 @ 09:42

  @Paweł – Mam podobne obawy… Nie wiem czy w GKS Katowice w każdej sekcji musi być taki syf

 7. Paweł — 1 września 2017 @ 09:37

  Boom przed sezonem. Podpisywanie mega kontraktów z reprezentantami. Awizowanie dwóch kanadyjczyków a wreszcie trener z kraju klonowego liścia. Teraz już tak różowo to nie wygląda. Stworzone kominy płacowe pewnie mają wpływ na pojawienie się w klubie graczy już innego formatu. Byleby nie okazało się, ze w trakcie sezonu drużyna się rozpadnie i zamiast gry o medale (brąz) będziemy pośmiewiskiem hokejowej ligi.

 8. Paweł — 1 września 2017 @ 09:31

  Dziesięć dni do rozpoczęcia sezonu i dwóch graczy, których sam zakontraktował Coolen odchodzi. Nagle okazuje się, że Kowalówka i Rutkowski nie pasują do koncepcji. W dodatku tracimy też drugiego obrońcę Oskara Krawczyka. Pozostaje nam 5 obrońców, w tym dwóch słowaków. Zamiast zaciągu kanadyjskiego (Stanisz, Tarasuk) bierzemy kurs krajowo-słowacki. Możliwie, ze słusznie. Tylko, że wciąż brakuje nam obrońców.
  Sobotni sparing z Podhalem i już bezpośrednie przygotowanie do ligi. Czyżby chodziło o pieniądze?

 

Dodaj komentarz

*