[RYWAL] Przebudzony faworyt

Dodano przez marcepan | 8 listopada 2018 14:00
Licznik odwiedzin: 384

Rundę wiosenną rozpoczniemy w Bielsku meczem z Podbeskidziem. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o 17:45 z udziałem telewizyjnych kamer.

W Bielsku sinusoida, która pozwoliła skończyć zespołowi trenera Brede rundę jesienną na 5. miejscu. Podbeskidzie udanie rozpoczęło sezon dzięki wygranej przy Bukowej. W późniejszym czasie zespół miał problem z wygrywaniem i grał bardzo przeciętnie. Przez dłuższy czas zespół z Bielska zajmował pozycję w drugiej części tabeli. Podbeskidzie wróciło do gry o wyższe lokaty udaną końcówką rundy jesiennej. Bielszczanie potrafili zremisować z czołowymi drużynami, wysoko wygrać z Chrobrym i Wigrami czy odnieść ważne zwycięstwo w Opolu.

Kierownictwo klubu wytrzymało presję i mimo słabszych wyników pozwoliło spokojnie pracować trenerowi Brede. W barwach Podbeskidzia warto zwrócić uwagę na Valērijsa Šabalę, który jest najlepszym strzelcem zespołu i całych rozgrywek. Warto przypomnieć, że ten zawodnik rozstrzygnął losy pierwszego meczu między obydwoma zespołami. W kontekście zawodników, którzy przyszli do klubu wyróżnia się młodzieżowiec Płacheta, który miał bardzo udaną drugą część rundy. Zawodnikiem Podbeskidzia jest od tego sezonu Grzegorz Goncerz, który większość spotkań rozpoczyna na ławce. Nasz były zawodnik zdobył do tej pory jednego gola, w zakończonym porażką meczu Pucharu Polski.

Podbeskidzie lepiej prezentuje się na wyjazdach niż w meczach u siebie. Na własnym boisku bielszczanie zanotowali 3 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki. Bilans bramkowy podopiecznych trenera Brede w tych meczach to 12:11.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*