Rzut karny rozstrzygnął mizerne starcie dwóch GKS-ów. Media o meczu z GKS-em Tychy

Dodano przez Witek | 29 października 2017 08:30
Licznik odwiedzin: 977

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat wczorajszego meczu GKS Tychy – GKS Katowice. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

 

 

sportslaski.pl – Derby dla Tychów. Ćwielong przesądził o zwycięstwie

 

GKS Tychy wygrywa w Derbach Śląska z GKS-em Katowice. Dzisiejsza wygrana pozwala im przeskoczyć rywali w tabeli Nice I ligi.

[…] Zdecydowanie więcej roszad w składzie zrobił Piotr Mandrysz, który wymienił niemal całą drugą linię. Miejsce w składzie zachował jedynie Dawid Plizga. Nawet na ławce rezerwowych zabrakło natomiast Grzegorza Goncerza, który fatalnie zaprezentował się w meczu z Ruchem.
Dobrze w to spotkanie weszli gospodarze, którzy od początku mocno „przycisnęli”. W pierwszym kwadransie gra praktycznie cały czas toczyła się na połowie GieKSy.

[…] Katowiczanie w pierwszych 45 minutach byli praktycznie bezradni. W pobliże bramki Dobrolińskiego udawało im się przedostawać jedynie przy stałych fragmentach, a że nie było ich zbyt wiele, to i strzałów praktycznie nie było.
Spodziewaliśmy się, że nastawienie drużyny Piotra Mandrysza zmieni się po przerwie i będziemy oglądali GKS Katowice agresywny i dążący do wyrównania, a tymczasem to wciąż tyszanie prowadzili grę.
[…] Katowiczanie do roboty wzięli się dopiero w ostatnim kwadransie. Bliscy wyrównania byli po strzale Cerimagicia z rzutu wolnego, ale pomocnik GKS-u Katowice nieznacznie się pomylił. Tyszanie bardzo mądrze się bronili nie pozwalając rywalom na dojście do dogodnych sytuacji. Nie było to łatwe, gdyż przez kilka ostatnich minut musieli grać w „10”, gdy niepotrzebnie w środku boiska faulował Mańka i otrzymał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu.
GKS Katowice przegrywa więc drugie z rzędu derbowe spotkanie i znów musi oglądać się za siebie. Tyszanie natomiast dzięki dzisiejszej wygranej przeskakują katowiczan w tabeli i z optymizmem czekają na kolejne spotkania.

 

 

katowickisport.pl – Rzut karny rozstrzygnął mizerne starcie dwóch GKS-ów

 

Po derbowej porażce z Ruchem, katowiczanie na stadionie w Tychach sprawiali wrażenie ciężko znokautowanych. Gospodarze z kolei zaczęli rywalizację na wysokich obrotach.

I już w 4 minucie mogli – powinni? – objąć prowadzenie. Piłkę – dobrze wystawianą na 17. metr przez Piotra Ćwielonga – fatalnie jednak uderzył Łukasz Bogusławski. Napór miejscowych sprawiał, że goście popełniali sporo błędów, mieli sporo strat i niepewnie interweniowali w defensywie.

[…] Trudno powiedzieć, by utrata gola w jakiś sposób zdynamizowała gości. Strzał Dawida Plizgi z rzutu wolnego zza linii bocznej pola karnego (dobra interwencja Rafała Dobrolińskiego), niecelna „główka” Wojciecha Kędziory, wreszcie uderzenie Klemenza w boczną siatkę – serdecznie mało jak na zespół mający odrabiać straty. Zdecydowanie „nie podawały nogi” – i to w przypadku większości graczy posłanych w bój przez Piotra Mandrysza. Tyszanie zaś „dokulali się” do przerwy; a gdyby Marcin Biernat w 28 min głową uderzał do – miast wzdłuż – bramki, schodziliby na ową przerwę nawet z dwubramkowym prowadzeniem.

 

W drugiej połowie festiwal nieudolności – zwłaszcza gości – trwał. Zdarzył im się błąd nawet przy… wyrzucie piłki z autu, cóż więc mówić o umiejętności jej przyjęcia czy wymianie trzech podań.

[…] A tak katowiczanie – wbrew obrazowi meczu – dostali szansę na wyrównanie: w 73 minucie raptem pół metra dzieliło Armina Cerimagicia od wpakowania piłki z rzutu wolnego (z 24 m) do siatki gospodarzy.

Ten strzał nieco zmobilizował GieKSiarzy. Dwukrotnie (z dystansu, a potem głową) w odstępie kilkudziesięciu sekund przymierzał Peter Szulek, myląc się nieznacznie. Nawet jednak osłabienie tyszan w ostatnich minutach nie wpłynęło na zmianę rezultatu. Gospodarze wygrali więc po raz pierwszy za kadencji Ryszarda Tarasiewicza, katowiczanie przegrali po raz siódmy za kadencji Piotra Mandrysza…

 

 

gol24.pl – Śląskie derby dla GKS-u Tychy. Katowiczanie znowu zawiedli

 

[…] Regionalne derby to pięta achillesowa GKS-u Katowice, który zbiera regularne lanie od rywali zza miedzy. Podopieczni Piotra Mandrysza przegrali już z Zagłębiem Sosnowiec, przed tygodniem z Ruchem Chorzów, a dzisiaj do kompletu z GKS-em Tychy (0:1).
[…] W porównaniu do ostatniego przegranego meczu derbowego z Ruchem trener katowiczan Piotra Mandrysz dokonał pięciu zmian w składzie.Łukasza Zejdlera, Bartłomieja Kalinkowskiego, Oktawiana Skrzecza, Andreję Prokicia i Grzegorza Goncerza w wyjściowym składzie zastąpili Peter Sulek, Piotra Mandrysz Mandrysz, Dalibor Pleva, Armin Ćerimagić i Wojciech Kędziora. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, ale jedynym pożytkiem były rzutu rożne.
Tyszanie mieli problemy z przebiciem się przez blok obronny gości, ich sporadyczne strzały defensywa GKS-u Katowice skutecznie blokowała. Podopieczni Piotra Mandrysza po raz pierwszy na przedpolu bramkarza GKS Tychy zawitali dopiero w 14 minucie, ale też niewiele wskórali. Gra się jednak wyrównała, jednak piłkarzom nadal brakowało precyzji pod bramką, a strzałów było jak na lekarstwo.
[…] Odpowiedź katowiczan mogła być błyskawiczna. Po faulu na Peterze Sulku technicznym strzałem popisał się Dawid Plizga, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Bliski wyrównania był też w 34 min Wojciech Kędziora, ale jego strzał głowa poszybował nad poprzeczką. Tyszanie też nie mieli już ani okazji ani konceptu na podwyższenie wyniku i pierwsza połowa zakończyła się ich skromnym prowadzeniem 1:0. Zespół z Bukowej druga połowę rozpoczął z jedną zmianą. Przeciętnie grające w pierwszej połowie Dalibora Pleve zastąpił Tomasz Foszmańczyk. Joker w tali szkoleniowca GieKSy miała podnieść poziom gry. Katowiczanie nadal grali jednak bez polotu, ikry, statycznie. W 60 min powinno być 2:0 dla gospodarzy. Po akcji kapitana Łukasza Grzeszczyka w idealnej sytuacji znalazł się Kamil Zapolnik, ale z 5 metrów źle trafił w piłkę i ta nie wpadła do siatki. Kolejną okazję na podwyższenie wyniku miał w 68 min Błanik, ale też z kilku metrów posłał piłkę obok słupka. W ostatnich minutach obie drużyny prześcigały się w niecelnych podaniach, strzałach i nieprzemyślanych akcjach.

 

 

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*