Rzut oka z Blaszoka #47 – przestańcie bredzić

Dodano przez Karol | 4 czerwca 2018 07:29
Licznik odwiedzin: 2588

Jest zaledwie kilka spraw, o których można napisać w relacji kibicowskiej po meczu z Górnikiem Łęczna. Po pierwsze: pusty Blaszok – kibice postanowili przesiąść się na Główną skoro i tak prowadzenie dopingu było niemożliwe. Po drugie: całkiem dobra liczba i momentami doping kibiców gości – szacunek dla nich za wsparcie dla ich drużyny w tym meczu i do zobaczenia jeszcze kiedyś (Wasza drużyna zdąży jeszcze ze dwa razy awansować i spaść zanim my się z tej ligi wygrzebiemy, ech…). Po trzecie: najgłośniejsze śpiewy ze strony gospodarzy miały miejsce w przerwie meczu ligowego, gdy młodzież z Witosa grała z młodzieżą z Paderewy w finale akcji „Zagraj na Bukowej”. Co za szczęście, że był to już ostatni mecz sezonu! 

Jeden tylko apel powinien się też znaleźć w tej rubryce: przestańcie. Przestańcie bredzić, że kibice ponoszą jakąkolwiek winę za przegranie tego sezonu, przestańcie odwracać kota ogonem udając, że pogubiliście się w ciągu przyczynowo-skutkowym i nie wiecie, jak było. Jeśli ktoś potrzebuje przypomnienia, to chętnie zmarnuję jeszcze kilka minut, by wszystkim to przypomnieć. Otóż po całkowitej porażce w poprzednim sezonie nowy rozpoczęliśmy z dopingiem na trybunach. Jak odpowiedzieli piłkarze? Oddali mecze z Siedlcami i Puszczą! Co było dalej? Przed meczem z Odrą Opole kibice na dość dużym spotkaniu postanowili, że będą z całych sił wspierać zespół, że przełkniemy wszystko, co się działo i nie będziemy zagłębiać się w marazmie. To wysiłkiem kibiców udało się sprawić, że trybuny w większym stopniu się zapełniły i aż trzęsły się od pozytywnego dopingu. Na wsparcie Blaszoka piłkarze mogli liczyć nie tylko we wspomnianym meczu z Odrą, ale przez cały sezon. Nawet wtedy, gdy przegrali najważniejszy mecz rundy wiosennej ze spadającymi z ligi dzieciakami z Chorzowa! Na następnym meczu, z Tychami, znów był doping, kibice przełknęli – chwilowo – gorycz kompromitującej porażki, wierząc naiwnie, że przypadek lub słabość rywali może jeszcze dać nam awans, a na czyszczenie szatni przyjdzie czas. Jakże szybko wyprowadzono nas z błędu! Praktycznie wszystkie ważne mecze zostały przegrane, a my byliśmy i jesteśmy. Jeszcze podczas meczu z Bytovią kilka kolejek temu grono ludzi uciszających pomruki „kurwa mać GieKSa grać” było naprawdę spore. Teraz ludzie chuchający i dmuchający na atmosferę mają słuchać wyrzutów ze strony prezesa, trenera, piłkarzy? Czy Wam się,
panowie, sufit na łeb nie oberwał?! 

Do zobaczenia przy Bukowej pod koniec lipca. Na trybunach pewnie w podobnym składzie. Na boisku oby w zupełnie innym.

Podsumowanie:
Oprawa: –
Frekwencja: 1650
Goście: 111
Wydarzenia: –

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Kato — 4 czerwca 2018 @ 10:12

  Pierwsze derby z chorzowem. Piłkarze mieli pełne poparcie. Cała Bukowa GIEKSY. Takie zainteresowanie derbami! I co?! Piłkarze zaczeli gonić wynik w drugiej połowie! A co z pierwszą?!
  DERBY TO WALKA NA MAX PRZEZ 90MIN!!!
  Drugie derby z chorzowem, bez kibiców z GIEKSY!
  I co, jakieś zmiany? ŻADNE!!! Drugi raz przegrane.
  I tyle w temacie sugerowanej winy ze strony Kibiców.
  INO GIEKSA!

 

Dodaj komentarz

*