[SĘDZIA, KARTKI, POGODA] Złotek z Ekstraklasy w Pucharze Polski

Dodano przez kosa | 24 września 2018 20:35
Licznik odwiedzin: 397

Sędzią środowego spotkania będzie Mariusz Złotek, który jest arbitrem ekstraklasowym. W naszej drużynie mogą wystąpić wszyscy zawodnicy, u rywali są przymusowe pauzy. Pogoda będzie późnojesienna.

Mariusz Złotek sędziował dotychczas 13 spotkań naszej drużyny i 16 Pogoni. Bilans mamy równie niekorzystny: nasza drużyna 4-4-5, a rywale 5-4-7. Ostatni raz spotkaliśmy się z tym arbitrem 6 maja 2017 roku, gdy ograliśmy 1:0 na wyjeździe… Pogoń. Nie była to jednak ekstraklasowa drużyna ze Szczecina, a ta z Siedlec. Tylko dwóch zawodników naszej drużyny może pamiętać tamto spotkanie, ale żaden z nich nie wystąpi w środę z powodu kontuzji. Tymi zawodnikami są Sebastian Nowak i Mateusz Kamiński. Goście Złotka mieli szansę widzieć ostatnio pod koniec sierpnia tego roku, gdy gwizdał im domowy mecz z Lechią Gdańsk (przegrany 2:3).

Złotek w tym sezonie prowadził już 5 spotkań Ekstraklasy, ale rozgrywki rozpoczął od meczu o Superpuchar Polski, w którym nieoczekiwanie Arka Gdynia pokonała Legię w Warszawie. W 6 spotkaniach pokazał dotychczas 22 żółte kartki (średnio 3,5 na mecz), 1 czerwoną i podyktował 2 rzuty karne. W sieci znajdziemy trochę negatywnych artykułów o tym arbitrze (np. tutaj  i tutaj). 

W naszej drużynie uprawnieni do wystąpienia są wszyscy zawodnicy, bo nikt nie pauzuje za żółte kartki. Wiadomym jest jednak, że ostatnio dręczą nas kontuzje, ale te są ukrywane przed kibicami i dziennikarzami, więc nie będziemy opierać się plotkach. W drużynie ze Szczecina nie będzie mogło zagrać trzech zawodników: Delev, Frączczak i Niepsuj. To efekt kar za kartki z poprzedniej edycji. Dwóch pierwszych i tak nie wystąpiłoby w środę ze względów zdrowotnych.

Podczas meczu będzie mroźno – termometry będą wskazywać niecałe 10 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna będzie wynosić kilka stopni mniej. Na szczęście nie są przewidywane deszcze.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*