[SĘDZIA, POGODA, KARTKI] Powrót kłamczucha Krasnego do 1. ligi

Dodano przez kosa | 9 sierpnia 2018 20:21
Licznik odwiedzin: 606

Arbitrem sobotniego spotkania jest dobrze nam znany i niezbyt lubiany Sebastian Krasny. Na kartki musi uważać Bartłomiej Poczobut. Mecz będzie rozgrywany w dużo niższej temperaturze niż ta, która doskwiera nam w ostatnich dniach.

Krasny prowadził GieKSie dotychczas 14 spotkań, z czego wygraliśmy pięć, zremisowaliśmy trzy i sześć razy przegraliśmy. Arbiter ten nie jest szczęśliwy także dla Sandecji – na pięć spotkań wygrali tylko raz, odnieśli trzy remisy i jeden raz przegrali. Sędzia po raz ostatni prowadził nam zawody 2 września 2016 roku, gdy pokonaliśmy 2:0 Podbeskidzie w Bielsku. Naszym rywalom sędziował ostatni raz 15 dni po meczu GieKSy w Bielsku – Sandecja wygrała wtedy 2:1 z Wigrami w Nowym Sączu. Nasza drużyna na pewno nie należy do „ulubieńców” Krasnego – w ostatnich latach tylko jeden raz dostaliśmy mniej kartek niż rywale w meczach, które prowadził ten arbiter. Kibicom GieKSy sędzia może kojarzyć się z meczów w Olsztynie (2014 rok, porażka 1:3, czerwone kartki dla Januszkiewicza i Goncerza) oraz Legnicą (2014 rok, porażka 2:4, wykluczenia dla Pielorza i Jurkowskiego). Kuriozalne było także spotkanie rozegrane na Bukowej z Bytovią w 2015 roku – arbiter pokazał 11 żółtych kartek (7 dla nas) i jedną czerwoną (dla rywali).

Krasny niechlubnie zasłynął spotkaniem MKS Kluczbork z Chojniczanką Chojnice z rundy jesiennej sezonu 2016/17. Pod koniec pierwszej połowy goście zdobyli bramkę z rzutu wolnego, ale nie została ona zaliczona, ponieważ zgasła część jupiterów. Mimo wszystko było jasno, a sędzia nie przerwał gry przed wykonaniem rzutu rożnego. Protesty zawodników gospodarzy doprowadziły jednak do anulowania bramki, a sędzia skłamał w pomeczowym protokole, że nie wznowił gry gwizdkiem przed uderzeniem zawodnika Chojniczanki. Na wideo okazało się, że kłamał i Kolegium Sędziów PZPN postanowiło zawiesić arbitra do końca 2016 roku. Potem prowadził już tylko trzy spotkania w I lidze, a w kolejnym sezonie „gwizdał” ligę niżej (11 spotkań).

Teraz Krasny wraca na zaplecze Ekstraklasy – w pierwszej kolejce prowadził mecz GKS Jastrzębie z Wigrami Suwałki (4 żółte kartki). Spotkanie w Nowym Sączu będzie jego drugim w tym sezonie. W poprzednim w 11 spotkaniach pokazał 53 żółte karki (prawie 5 na mecz), 2 czerwone (0,18 na mecz) i podyktował 4 rzuty karne (średnio jeden na trzy mecze).

W naszej drużynie Poczobut zagrożony jest pauzą w meczu z Wigrami. Stanie się tak, jeśli w sobotę dostanie żółtą kartkę w Nowym Sączu. Nie mamy co liczyć na to, że rywale z Suwałk osłabią się na spotkanie z nami. 11 sierpnia grają u siebie z Chrobrym Głogów, ale nikt nie jest zagrożony pauzą w kolejnym meczu.

W sobotę w Nowym Sączu możemy spodziewać się ochłodzenia. Temperatura będzie oscylować w granicach 15-18 stopni Celsjusza. Niebo będzie pochmurne i możliwe są deszcze oraz burze.

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*