Serhij Kapelus na kolejny sezon w GKS-ie!

Dodano przez Jack | 4 maja 2017 22:42
Licznik odwiedzin: 955

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał przyjmujący siatkarskiej GieKSy, Serhij Kapelus. Nowa umowa Kapelusa będzie obowiązywała przez kolejny rok!

 

Karierę siatkarską rozpoczął w klubach ukraińskich, ale aby się rozwijać siatkarsko musiał podjąć decyzję o wyjeździe ze swojej ojczyzny. Na Ukrainie z klubem Markochim Mariupol zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo kraju (2004 i 2006) oraz brązowy krążek w roku 2005. Kolejne dwa sezony spędził w drużynie Krymsoda Krasnoperekopsk, by następnie kontynuować swą karierę na polskich parkietach.

W Polsce zaczął od gry w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, z którą to ekipą zajął 8 oraz 10 miejsce (ostatnie), a kolejny rok spędził w klubie Pamapol Wielton Wieluń, powtarzając wynik z poprzedniej kampanii. Bez wątpienia najlepszy okres gry Kapelusa w naszym kraju, przypadł na dwa sezony w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W 2012 roku Serhij zdobył brązowy medal, a w roku 2013 srebrny medal mistrzostw Polski. Po tak dobrych sezonach Kapelus na rok wrócił na Ukrainę i z drużyną Lokomotiw Charków w roku 2014 zdobył mistrzostwo swojego kraju. Na kolejne dwie kampanie Serhij przyjechał ponownie do Polski, do Bielska, gdzie do ekipy BBTS-u ściągnął go, dopiero co zaczynający swą trenerską karierę… Piotr Gruszka. W pierwszym sezonie z bielszczanami zajął 13 miejsce, a w drugim 12 miejsce (na 14 ekip).

 

Pierwszy sezon w GKS-ie Katowice Serhij Kapelus może zapisać na plus. Ukraiński siatkarz był bez wątpienia jednym z najbardziej równo grającym zawodnikiem przez cały rok. Rozegrał wszystkie 32 mecze, w których zdobył aż 385 punktów, w tym 22 asy serwisowe, 32 bloki punktowe oraz 331 oczek atakiem. Kapelus był drugim, najczęściej przyjmującym piłkę w naszej drużynie, robił to aż 648 razy! Serhij 4 razy był uznany najlepszym siatkarzem meczu, ale o wiele częściej był wiodącą postacią w naszym zespole. W klasyfikacji ligi na najlepszego przyjmującego Kapelus zajął 12 lokatę. Tym bardziej cieszymy się, że tak dobry i doświadczony zawodnik zostaje w naszym zespole i powalczy z naszą drużyną o jak najlepsze miejsce w nowym sezonie siatkarskim.

 

Powodzenia Serhij i sukcesów w naszym klubie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*