Siatkarska czapa czyli – Co słychać w sieci? – po zwycięstwie w Kielcach

GieKSa wygrała trzeci mecz z rzędu i jest coraz bliżej awansu na dziewiątą lokatę w tabeli. Starcie z Dafi Społem nie było jakimś olśniewającym występem naszych siatkarzy, bo po pewnie wygranej pierwszej partii, w kolejnych dwóch męczyliśmy się troszkę. Na szczęście przeciwnik nie był najwyższych lotów i wszystko zamknęło się w trzech setach…

katowickisport.pl – Ważna wygrana GKS-u Katowice. Rywale tanio skóry nie sprzedali

W meczu 22 kolejki PlusLigi, zgodnie z przewidywaniami, siatkarze GKS-u Katowice pokonali na wyjeździe Dafi Społem Kielce 3:0. Rywale jednak dwukrotnie byli bliscy urwania seta podopiecznym Piotra Gruszki. Katowiczanie nie zawiedli w Kielcach. Pokonali Dafi Społem i mogą odetchnąć z ulgą. Oddalili się od drużyn zagrożonych barażami. Goście od początku prezentowali się zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim udało im się wyeliminować z gry liderów miejscowych, Tomislava Dokicia i Jakuba Wachnika. Zresztą, kielczanie sami ułatwili im zadanie. Ich rozgrywający, Przemysław Stępień, miał spore problemy z dokładnością. Jego koledzy zamiast skupić się na mocnym i precyzyjnym ataku, starali się w ogóle przebić piłkę na drugą stronę siatki. Gospodarze dobrze grać zaczynali dopiero wtedy, gdy znajdowali się nad przepaścią. Wtedy ryzykowali w polu zagrywki, a w ataku nie wstrzymywali ręki. Wówczas było już jednak za późno, by odrobić straty. Katowiczanie dysponują zbyt doświadczonymi zawodnikami, by roztrwonić pięcio, czy sześciopunktową przewagę. Dopisywało im też szczęscie, jak w drugiej partii. Decydujący o wygranej punkt zdobyli w niej, bo Maksim Morozau przekroczył środkową linię.  (…)

siatka.org – PL: Pewne trzy punkty GKS-u w Kielcach

Siatkarze GKS-u Katowice wygrali w Kielcach z Dafi Społem 3:0 i pewnie zainkasowali trzy punkty. Było to dziesiąte zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Gruszki w tym sezonie, które pozwoliło im odskoczyć od strefy barażowej. Kielczanie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli zagrożone spadkiem. Co gorsza dla zespołu Dafi Społem, ma on już tylko punkt przewagi nad ostatnim BBTS-em. Mecz z GKS-em Katowice był dla podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza miał spore znaczenie, ponieważ drużyny, z którymi bezpośrednio sąsiadują, zdobyły punkty i jednocześnie zbliżyły się do kielczan (BBTS) oraz powiększyły nad nimi przewagę (MKS Będzin). Od samego początku spotkania zarysowała się przewaga katowiczan, po ataku i asie serwisowym Pawła Pietraszko GKS prowadził 4:2. Przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia, odrzucili swoich rywali od siatki i po asie Emanuela Kohuta powiększyli przewagę do pięciu punktów (9:4). Kielczanie byli tłem dla dobrze grających katowiczan, mieli problemy z przyjęciem, nadziewali się na szczelny blok swoich rywali i po kolejnym ataku w wykonaniu Kohuta przegrywali 9:16. Przerwy na żądanie oraz roszady w składzie Społem na niewiele się zdały, GKS dominował i prowadził różnicą sześciu punktów. As serwisowy w wykonaniu Gonzalo Quirogi sprawił, że podopieczni Piotra Gruszki powiększyli przewagę do siedmiu punktów (22:15). Ostatecznie to ekipa gości wygrała 25:17 i prowadziła w meczu 1:0.  (…)

polsatsport.pl – PlusLiga: Klęska Dafi Społem w starciu z GKS Katowice

W spotkaniu 22. kolejki PlusLigi siatkarze Dafi Społem Kielce przegrali z GKS Katowice 0:3. Podopieczni trenera Piotra Gruszki wywalczyli ważne punkty w kontekście oddalenia się od baraży, kielczanie natomiast utknęli na miejscu zagrożonym spadkiem.  (…)  Druga partia dostarczyła dużo więcej emocji. Co prawda podopieczni trenera Piotra Gruszki znów szybko uzyskali wyraźną przewagę (4:8), tym razem jednak siatkarze Dafi Społem wyżej postawili poprzeczkę rywalom. Przede wszystkim lepiej przyjmowali, kilkukrotnie popisali się też trudnymi zagrywkami (choćby Jakub Wachnik) i mozolnie odrabiali straty (14:16, 21:22) i wreszcie dopięli swego po skutecznym bloku (23:23). Dwie kluczowe akcje padły jednak łupem katowiczan i to po błędach gospodarzy. Najpierw Tomislav Dokić zaatakował w aut, a po chwili błąd przejścia zakończył seta (23:25). W czwartym secie, po wyrównanym początku (4:4), znów inicjatywę przejęli siatkarze z Katowic (5:8, 10:16). Kielczanie nie rezygnowali, znów dobrze zagrywali (16:18) i w końcówce złapali kontakt z rywalami (20:21). Decydujące piłki znów jednak wygrała ekipa GKS. Piłkę setową wywalczyli katowiczanie po zepsutej zagrywce Wachnika (22:24), a wynik seta na 23:25 ustalił Serhij Kapelus.  (…)

sportowefakty.wp.pl –Dafi Społem – GKS: ważne, wyszarpane trzy punkty katowiczan

(…)  W kolejnej partii dał znać o sobie aktywny Jakub Wachnik, dzięki któremu gospodarze mogli liczyć na lepszy start. Jednak GKS lepiej przyspieszał grę i wygrywał większość starć przy siatce, po stronie gości był także challenge (4:7). Trener Dariusz Daszkiewicz w dosadnych, żołnierskich słowach napominał swoich siatkarzy, zarzucając im brak szybkiej reakcji na ruchy rywala. Katowiczanie czuli się pewnie, ale musieli mieć się na baczności, po asie Wachnika ich z pozoru bezpieczna przewaga stopniała do dwóch punktów (13:15). Maciej Pawliński robił wszystko, by zniwelować prowadzenie GieKSy, zaś goście odgryzali się serwisem, czasem dość szczęśliwym, jak w przypadku asa Dominika Witczaka. W końcu udało się to po serii chwiejnych przyjęć przyjezdnych i mądrych zagraniach Dokicia (23:23), ale koniec końców to GKS powiększył prowadzenie. Wszystko przez pomyłki Dafi Społem w najgorszym możliwym momencie, czyli autowe uderzenie atakującego kieleckiej ekipy i błąd Maksima Morozowa, który przekroczył linię środkową po wyskoku do ataku.  (…)

czassiatkowki.pl – PlusLiga: Trzy punkty jadą do Katowic

W meczu dwudziestej drugiej kolejki zespół Dafi Społem Kielce podejmował ekipę GKS-u Katowice. Katowiczanie od początku narzucili swój rytm gry. W końcówce drugiego i trzeciego seta gospodarze postawili im opór, lecz nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po trzech setach przyjezdni dopisali do tabeli komplet punktów.  (…)  Trzeci set miał wyrównany początek, a kibice od pierwszych piłek byli świadkami emocji (4:4). Katowiczanie zdołali odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie (7:5), a kolejne „oczko” na ich korzyść poskutkowało czasem na żądanie trenera Dariusza Daszkiewicza (8:5). To jednak nie zdało się na wiele. Na prowadzeniu cały czas utrzymywali się gracze z Kielc, powiększając swój dorobek punktowy. Gospodarze próbowali jeszcze walczyć, zmniejszając w końcowej fazie seta straty do „dwóch punktów (16:18). Trzecią partie także rozstrzygnęli na swoją korzyść katowiczanie (25:23).  (…)

siatkakielce.pl – Bolesna porażka Dafi Społem Kielce

W niedzielne popołudnie Dafi Społem Kielce na własnym parkiecie podejmowało drużynę prowadzoną przez Piotra Gruszkę. Katowiczanie w trzech setach pokonali siatkarzy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został rozgrywający gości, Marcin Komenda. Zawodnicy GKS-u Katowice już od pierwszej piłki narzucili swój rytm gry. Mnóstwo błędów po stronie kielczan spowodowało, że przewaga przyjezdnych powiększała się z akcji na akcję. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem katowiczan 25:18.  (…)

Po meczu powiedzieli:

Piotr Gruszka, trener GKS-u Katowice: Cieszą punkty. Myślę, że to, co mieliśmy przygotowane na ten mecz miało sens: cierpliwość, determinacja. To jest trudna hala, trudne miejsce do grania. Wiedzieliśmy, że Kielce mają jeszcze szanse, żeby wbić się w tę grupę, która jest dosyć duża jeśli chodzi o granie. Zostało im jeszcze sporo meczów. Nam te punkty też były potrzebne. Konsekwencja i cierpliwość w trudnych piłkach się opłaciła. Ilość błędów po naszej stronie była mała, a o to też chodziło, żeby dużo więcej grać na siatce z tym zespołem niż ryzykować.

Marcin Komenda, rozgrywający GKS-u Katowice: Nie był to łatwy mecz. Myślę, że wynik mówi sam za siebie, drugi i trzeci set mogły się różnie skończyć. Duże brawa dla Dafi Społem, uważam, że zagrali solidną siatkówkę. Musieliśmy się sporo namęczyć, żeby wywieźć stąd trzy punkty. Błędy w trzecim secie nie powinny nam się zdarzyć. Jeśli prowadzimy ośmioma punktami i kończymy tę partię na styku, to nie wygląda to fajnie, ale na szczęście zakończyliśmy mecz na swoją korzyść i z tego się cieszę.  W niektórych momentach zaważyła dokładność i wyrachowanie kilku naszych zawodników. Mocno trzymam kciuki za kielczan, żeby PlusLiga tutaj została. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali niespodziankę i wręczyli mi upominek. Było to miłe, szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego. Jestem wdzięczny i wierzę w to, że w Kielcach siatkówka nie zniknie.  (…)

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Kibice

Zbiórka na nagłośnienie

Zaraz po meczu z Lechią Gdańsk ruszyła kibicowska zbiórka na nagłośnienie. Nim zdążyliśmy Wam o tym napisać na stronie, to osiągnięto już dwa progi (6400 i 8000 złotych) i obecnie trwa zapełnianie ostatniego – 10000 złotych.

Zbiórka została założona na portalu zrzutka, a wpłat można dokonywać tutaj, do czego gorąco zachęcamy. Trybuny na Bukowej i Satelicie oraz na kibicowskich wyjazdach będą prezentować się tak, jak o to sami zadbamy. Nikt inny za nas tego nie zrobi. Poniżej wklejamy informację od organizatorów: