Siatkarska krótka przesunięta – [19] – 10 porażka GieKSy w 11 ostatnich meczach!

STATYSTYKI MECZOWE GKS-u

Czas trwania spotkania – Mecz GKS-u z Treflem trwał 87 minut, z czego I set 37 min. – II set 25 min. – III set 25 min.
Punkty zdobyte z błędów przeciwnika – GKS 24: zagrywka 13, atak 8, siatka 2, inne 1.
Punkty oddane przez błędy własne – GKS 23: zagrywka 16, atak 7, siatka 0, inne 0.

Ilość zdobytych punktów – GKS 45: Butryn 15, Quiroga 10, Krulicki 5, Pietraszko 5, Kapelus 3, Sobański 3, Witczak 1, Komenda 1, Kalembka 1, Fijałek 1.
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 12: Butryn 5, Quiroga 2, Krulicki 1, Komenda 1, Pietraszko 1, Fijałek 1, Sobański 1.
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 33: Butryn 10, Quiroga 8, Krulicki 4, Pietraszko 4, Kapelus 3, Sobański 2, Witczak 1, Kalembka 1.
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 4: Butryn 9, Krulicki 1, Witczak 1, Fijałek 1, Quiroga 1, Komenda -1, Pietraszko -1, Stelmach -1, Sobański -1, Kapelus -2, Mariański -3.

Ilość zagrywek – GKS 70: Pietraszko 15, Butryn 12, Komenda 11, Krulicki 7, Quiroga 7, Kapelus 6, Sobański 5, Witczak 2, Kalembka 2, Fijałek 2, Stelmach 1.
Ilość błędów na zagrywce – GKS 16: Pietraszko 4, Butryn 3, Krulicki 2, Sobański 2, Quiroga 2, Komenda 1, Kalembka 1, Stelmach 1.
Ilość asów serwisowych – GKS 4: Komenda 1, Butryn 1, Pietraszko 1, Fijałek 1.

Ilość przyjęć – GKS 67: Quiroga 27, Mariański 14, Kapelus 12, Sobański 11, Krulicki 1, Komenda 1, Pietraszko 1.
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 11: Kapelus 4, Mariański 3, Quiroga 2, Krulicki 1, Komenda 1.
Procent przyjęcia dokładnego (perfekcyjne oraz dobre) – GKS 36%: Pietraszko 100%, Mariański 57%, Sobański 55%, Quiroga 33%, Kapelus 8%, Krulicki 0%, Komenda 0%.
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 21%: Mariański 43%, Quiroga 19%, Sobański 18%, Kapelus 8%, Krulicki 0%, Komenda 0%, Pietraszko 0%.

Ilość ataków – GKS 86: Butryn 28, Quiroga 24, Pietraszko 9, Sobański 8, Kapelus 7, Krulicki 6, Witczak 3, Kalembka 1.
Ilość błędów w ataku – GKS 7: Butryn 2, Krulicki 1, Kapelus 1, Pietraszko 1, Sobański 1, Quiroga 1.
Ilość ataków zablokowanych – GKS 7: Quiroga 4, Butryn 1, Pietraszko 1, Sobański 1.
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 36: Butryn 13, Quiroga 9, Pietraszko 4, Krulicki 3, Kapelus 3, Sobański 2, Witczak 1, Kalembka 1.
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 42%: Kalembka 100%, Krulicki 50%, Butryn 46%, Pietraszko 44%, Kapelus 43%, Quiroga 38%, Witczak 33%, Sobański 25%.

Ilość bloków punktowych – GKS 5: Krulicki 2, Butryn 1, Sobański 1, Quiroga 1.
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 0:

Pierwszy set tego spotkania był bez wątpienia do wygrania. Zaczęło się od wyrównanej gry i prowadzenia gości 3:5, ale potem to katowiczanie starali się przejąć inicjatywę i prowadzili 11:8. Następnie to raz, rywale nas dochodzili na remis, a dwa to znów nasi siatkarze odskakiwali na 2 oczka przewagi i tak aż do stanu 22:20 oraz ostatniego prowadzenia 23:22. Wtedy to gdańszczanie zdobyli 2 oczka z rzędu i już grając na przewagi, udawało się GKS-owi tylko przedłużać tę partię. Skuteczność w ataku – GKS miał 50% przy 59% Trefla – wynikowo wyszło 16:16. W asach i blokach przegraliśmy 3:6. Błędy własne – GieKSa miała 9 przy 10 gdańszczan. Przyjęcie o wiele lepsze po stronie gości – dokładne na poziomie 33% do 62%, a perfekcyjne na poziomie 22% do 48%. Punktowanie rozłożyło się na całą naszą drużynę.

W drugi set lepiej weszli przeciwnicy i objęli prowadzenie 4:7, potem GKS zdobył 4 oczka z rzędu, na 8:7 (to było ostatnie prowadzenie w tym secie), ale rywale szybko się zrewanżowali i dla odmiany zdobyli 5 punktów pod rząd (8:12). Do końca seta to goście kontrolowali jego przebieg i pozwalali jedynie na zniwelowanie strat do 2 punktów (14:16). Kolejny przestój w naszej grze i rywale szybko powiększyli swą przewagę na 16:20, nie dając już żadnych szans naszemu zespołowi. Skuteczność w ataku fatalna – GKS miał 35% przy 56% Trefla – w punktach wyszło 9:15. W asach i blokach znów byliśmy gorsi 3:6. Błędy własne – GieKSa miała tylko 4 przy 7 gdańszczan. Przyjęcie znów gorsze po naszej stronie – dokładne na poziomie 35% do 53%, a perfekcyjne na poziomie 29% do 32%. Punkty próbował ratować Butryn – 5 oczek, ale przy tylko 40% skuteczności.

Trzecia partia zaczęła się dla nas bardzo źle (0:3), potem szybko udało się odrobić straty (5:4), ale niestety było to pierwsze i ostatnie prowadzenie naszego zespołu w tym secie! Goście szybko wykorzystali nasz przestój w grze i odskoczyli na wynik 8:12. Następnie mieliśmy grę na zasadzie „punkt za punkt” i tak aż do stanu 17:21. Wtedy udało się odrobić 2 oczka straty, ale na więcej nie pozwolili już nasi rywale, równie szybko zdobywając 2 punkty z rzędu. Skuteczność w ataku – GKS miał 39% przy 41% Trefla – a w punktach nawet wygraliśmy 11:9. Niestety znów w asach i blokach byliśmy gorsi 3:6. Resztę zrobiły błędy własne – GieKSa miała ich 10 przy 7 gdańszczan. Przyjęcie lepsze po naszej stronie – dokładne na poziomie 39% do 21%, a perfekcyjne na poziomie 13% do 21%. Punktowanie trzymali Butryn (5 oczek) i Quiroga (4 punkty).

Ogólnie znów GKS zagrał dobrze tylko jednego seta. Sytuacja taka ma miejsce już od dłuższego czasu i staje się powoli irytujące, że sztab szkoleniowy nie potrafi poradzić sobie z tym problemem. Niemoc GieKSy jest naprawdę porażająca, wciąż słyszymy, że siatkarze solidnie pracują na treningach i potrzeba tylko przełamania. To „przełamanie” miało mieć miejsce w wygranym meczu z Czarnymi i co? I nic… bilans 10 porażek w 11 ostatnich spotkaniach jest zatrważający! Skuteczność w ataku GKS miał na poziomie 42% przy 53% Trefla – wynikowo wyliczono 36:40. W asach serwisowych zostaliśmy rozbici w drobne pył 4:11, również w blokach punktowych byliśmy gorsi 5:7. Łącznie punktacja po skończeniu własnych akcji wyniosła 45:58. Błędy własne prawie na remis – GieKSa miała 23 przy 24 gdańszczan. Przyjęcie lepsze po stronie rywali – dokładne na poziomie 36% do 48%, a perfekcyjne na poziomie 21% do 35%. Najlepszym naszym zawodnikiem był Karol Butryn (15 punktów przy 46% skuteczności), choć nie był to jakiś wybitny mecz naszego atakującego. Próbował go wspierać Gonzalo Quiroga (10 oczek przy 38% skuteczności) i to wszystko jeśli chodzi o pozytywy poszczególnych graczy.

ŁĄCZNE STATYSTYKI MECZOWE GKS-u – po 19 meczach (70 setów)

Bilans meczów łącznie – 7:12 – Bilans punktów – 21:36 – Bilans setów – 29:41 – Bilans małych punktów – 1545:1602
Bilans meczów „u siebie” – 3:7 – Bilans punktów – 9:21 – Bilans setów – 12:22 – Bilans małych punktów – 745:797
Bilans meczów „na wyjeździe” – 4:5 – Bilans punktów – 12:15 – Bilans setów 17:19 – Bilans małych punktów – 800:805

Rozegrane mecze – 19: Komenda, Butryn, Kapelus, Quiroga, 18: Kohut, Witczak, Pietraszko, Mariański, 15: Sobański, Fijałek, 14: Krulicki, 13: Stelmach, 11: Kalembka, 8: Stańczak,

Rozegrane sety – 70: Quiroga, 65: Komenda, 63: Kohut, Butryn, 62: Mariański, 59: Kapelus, 57: Pietraszko, 45: Witczak, 38: Fijałek, 36: Sobański, 26: Krulicki, 24: Stańczak, 21: Kalembka, 20: Stelmach,

Widzów na meczach GKS-u – „u siebie” / „na wyjeździe” – 13.060:13.850

Czas trwania spotkań – Mecze GKS-u trwały 1765 minut, z czego I set 465 min. – II set 487 min. – III set 475 min. – IV set 296 min. – V set 42 min.

Ilość zdobytych punktów – GKS 1083: Butryn 245, Quiroga 224, Kapelus 139, Kohut 126, Pietraszko 120, Witczak 79, Sobański 43, Komenda 42, Krulicki 28, Kalembka 25, Fijałek 7, Stelmach 5.
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 364: Butryn 90, Quiroga 68, Kapelus 41, Pietraszko 40, Kohut 35, Komenda 31, Witczak 22, Sobański 15, Krulicki 10, Stelmach 4, Kalembka 4, Fijałek 4.
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 719: Quiroga 156, Butryn 155, Kapelus 98, Kohut 91, Pietraszko 80, Witczak 57, Sobański 28, Kalembka 21, Krulicki 18, Komenda 11, Fijałek 3, Stelmach 1.
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 385: Butryn 117, Quiroga 92, Kohut 66, Pietraszko 51, Kapelus 40, Witczak 36, Krulicki 14, Kalembka 4, Stelmach 3, Sobański 0, Fijałek -3, Stańczak -4, Komenda -5, Mariański -26.

Ilość zagrywek – GKS 1550: Quiroga 265, Butryn 217, Komenda 200, Pietraszko 195, Kohut 184, Kapelus 177, Witczak 87, Sobański 62, Kalembka 55, Krulicki 53, Fijałek 50, Stelmach 5.
Ilość błędów na zagrywce – GKS 329: Pietraszko 52, Kohut 49, Butryn 47, Komenda 41, Quiroga 41, Kapelus 35, Kalembka 16, Witczak 15, Sobański 12, Krulicki 10, Fijałek 9, Stelmach 2.
Ilość asów serwisowych – GKS 92: Quiroga 21, Butryn 21, Pietraszko 13, Komenda 9, Witczak 7, Kohut 7, Kapelus 5, Fijałek 4, Krulicki 3, Stelmach 1, Kalembka 1.

Ilość przyjęć – GKS 1334: Quiroga 464, Kapelus 336, Mariański 313, Sobański 115, Stańczak 54, Pietraszko 14, Kohut 12, Stelmach 6, Kalembka 6, Krulicki 6, Komenda 4, Butryn 2, Fijałek 1, Witczak 1.
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 106: Quiroga 29, Mariański 26, Kapelus 25, Sobański 12, Stańczak 4, Pietraszko 3, Krulicki 3, Komenda 2, Fijałek 1, Kalembka 1,
Przyjęcie negatywne – GKS 272: Quiroga 87, Kapelus 74, Mariański 55, Sobański 37, Stańczak 10, Pietraszko 3, Stelmach 2, Komenda 1, Kalembka 1, Kohut 1, Krulicki 1.
Przyjęcie perfekcyjne – GKS 356: Quiroga 124, Mariański 101, Kapelus 80, Sobański 28, Stańczak 12, Kohut 2, Stelmach 2, Pietraszko 2, Kalembka 2, Krulicki 1, Witczak 1, Butryn 1.
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 27%: Witczak 100%, Butryn 50%, Stelmach 33%, Kalembka 33%, Mariański 32%, Quiroga 27%, Sobański 24%, Kapelus 24%, Stańczak 22%, Krulicki 17%, Kohut 17%, Pietraszko 14%, Komenda 0%, Fijałek 0%,

Ilość ataków – GKS 1825: Quiroga 449, Butryn 447, Kapelus 296, Kohut 164, Witczak 154, Pietraszko 127, Sobański 97, Kalembka 32, Krulicki 32, Komenda 21, Stelmach 3, Fijałek 3.
Ilość błędów w ataku – GKS 119: Butryn 40, Quiroga 34, Kapelus 12, Witczak 11, Sobański 9, Pietraszko 5, Kohut 3, Kalembka 2, Komenda 2, Krulicki 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 144: Butryn 41, Quiroga 28, Kapelus 27, Witczak 17, Sobański 10, Pietraszko 9, Kohut 8, Komenda 2, Kalembka 2.
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 858: Butryn 210, Quiroga 189, Kapelus 125, Kohut 98, Pietraszko 81, Witczak 68, Sobański 35, Kalembka 21, Krulicki 15, Komenda 10, Stelmach 3, Fijałek 3.
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 47%: Fijałek 100%, Stelmach 100%, Kalembka 66%, Pietraszko 64%, Kohut 60%, Komenda 48%, Butryn 47%, Krulicki 47%, Witczak 44%, Kapelus 42%, Quiroga 42%, Sobański 36%,

Ilość bloków punktowych – GKS 133: Pietraszko 26, Komenda 23, Kohut 21, Butryn 14, Quiroga 14, Krulicki 10, Kapelus 9, Sobański 8, Witczak 4, Kalembka 3, Stelmach 1.
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 20: Butryn 4, Quiroga 4, Kohut 3, Komenda 3, Pietraszko 2, Sobański 1, Kapelus 1, Kalembka 1, Fijałek 1.
MVP – GKS 7: Komenda 2, Butryn 2, Quiroga 1, Mariański 1, Fijałek 1.
Najlepsi siatkarze w przegranych meczach – GKS 11: Butryn 7, Kapelus 1, Sobański 1, Witczak 1, Quiroga 1, (oprócz meczu z ZAKSĄ)