Siatkówka

Siatkarska krótka przesunięta – [22] – Trzecia wygrana z rzędu GKS-u

STATYSTYKI MECZOWE GKS-u

Czas trwania spotkania – Mecz GKS-u z Dafi Społem trwał 84 minuty, z czego I set 24 min. – II set 30 min. – III set 30 min.
Punkty zdobyte z błędów przeciwnika – GKS 19: zagrywka 12, atak 4, siatka 2, inne 1.
Punkty oddane przez błędy własne – GKS 16: zagrywka 10, atak 5, siatka 1, inne 0.

Ilość zdobytych punktów – GKS 56: Butryn 16, Quiroga 13, Kohut 12, Pietraszko 8, Kapelus 5, Witczak 1, Komenda 1,
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 27: Kohut 11, Quiroga 6, Butryn 4, Pietraszko 4, Witczak 1, Komenda 1,
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 29: Butryn 12, Quiroga 7, Kapelus 5, Pietraszko 4, Kohut 1,
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 34: Butryn 11, Kohut 9, Quiroga 7, Pietraszko 6, Kapelus 1,

Ilość zagrywek – GKS 73: Quiroga 18, Kapelus 16, Pietraszko 12, Butryn 11, Kohut 8, Komenda 6, Witczak 2,
Ilość błędów na zagrywce – GKS 10: Butryn 3, Pietraszko 2, Kohut 2, Quiroga 2, Witczak 1,
Ilość asów serwisowych – GKS 6: Quiroga 3, Witczak 1, Pietraszko 1, Kohut 1,

Ilość przyjęć – GKS 54: Quiroga 25, Kapelus 16, Mariański 12, Pietraszko 1,
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 6: Kapelus 3, Quiroga 3,
Procent przyjęcia dokładnego (perfekcyjne oraz dobre) – GKS 39%: Pietraszko 100%, Mariański 67%, Quiroga 32%, Kapelus 25%,
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 6%: Mariański 25%, Kapelus 0%, Pietraszko 0%, Quiroga 0%,

Ilość ataków – GKS 91: Butryn 32, Quiroga 22, Kapelus 14, Kohut 13, Pietraszko 8, Komenda 2,
Ilość błędów w ataku – GKS 5: Butryn 2, Komenda 1, Kohut 1, Quiroga 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 1: Kapelus 1,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 44: Butryn 16, Quiroga 10, Kohut 9, Kapelus 5, Pietraszko 4,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 48%: Kohut 69%, Butryn 50%, Pietraszko 50%, Quiroga 45%, Kapelus 36%, Komenda 0%,

Ilość bloków punktowych – GKS 6: Pietraszko 3, Kohut 2, Komenda 1,
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 1: Kohut 1,

W pierwszym secie panowaliśmy nad wydarzeniami na parkiecie od samego początku do końca i liczby mówią o tym dobitnie. Zaczęliśmy od dobrej gry i prowadzenia 0:2, 1:4, 3:7, 4:9, 5:11, by następnie po okresie w miarę wyrównanej gry, spokojnie powiększyć swoją przewagę do siedmiu oczek (od 9:16), która została już utrzymana do ostatniej piłki. Zwycięstwo w tym secie nie podlegało żadnej dyskusji. Skuteczność w ataku – GKS miał 61% przy 50% Dafi Społem – w punktach wyszło tylko 14:13. W asach i blokach nasza pełna dominacja, wynik 6:0! Błędy własne na remis po 5. Przyjęcie prawie na równi – dokładne na poziomie 50% do 50%, a perfekcyjne na poziomie 14% do 23%. Punktowanie rozłożyło się na całą drużynę – najwięcej oczek zdobyli Butryn i Pietraszko po 5.

Po początkowym okresie wydawało się, że druga partia będzie miała taki sam przebieg. Szybko odskakujemy z wynikiem (od 0:2 poprzez 4:8, 9:14 do 11:15), potem jednak gospodarze doszli nas na jeden punkt straty (15:16) po czym znów robimy przewagę na trzy oczka (17:20), pozwalając w końcówce niepotrzebnie graczom kieleckim do wyrównania wyniku (23:23). Na szczęście gospodarze „zagotowali się” w niej i praktycznie sami podarowali nam dwa ostatnie punkty, poprzez atak w aut zawodnika rywali po bardzo długiej wymianie oraz błąd przekroczenia linii środkowej boiska w czasie akcji gospodarzy! Skuteczność w ataku – GKS miał 41% przy 37% Dafi Społem – punktacja wyszła 15:13 na naszą korzyść. W asach i blokach tym razem remisowo po 3. Błędy własne znów na remis, po 7. Przyjęcie troszkę lepsze u nas, ale bez rewelacji – dokładne na poziomie 45% do 40%, a perfekcyjne na poziomie 0% do 30%. Za punktowanie wzięli się Butryn 6 oczek (przy tylko 43% skuteczności) oraz Quiroga 5 punktów (przy 67% skuteczności).

To był dziwny set (trzeci) w wykonaniu naszych siatkarzy. Po początkowej wyrównanej grze, przy prowadzeniu kielczan 4:2 i 5:4, nastąpił niespodziewany przełom. Od tego momentu GKS zdobył aż 9 punktów z rzędu! Wszystko to odbywało się przy bardzo dobrej zagrywce Kapelusa, ale to co wyprawiał na środku siatki Kohut (zdobył w tym okresie aż 5 punktów) to bardzo rzadko się zdarza. Bardzo dobra gra GieKSy doprowadziła do wyniki 5:13! i wydawało się, że sprawa wygrania tego seta, a w konsekwencji całego meczu, była już rozstrzygnięta. Jakże szybko nasi siatkarze wyprowadzili nas z tego błędu! Rywale nie poddali się (pomogły zmiany w składzie) i systematycznie zaczęli niwelować te ogromne straty, doprowadzając do wyniku 18:19! Zamiast spokojnej gry i dociągnięcia rezultatu do końca seta, mieliśmy bardzo nerwową końcówkę, na szczęście z happy endem. Nasi siatkarze nie dopuścili już przeciwników bliżej, choćby do remisu i starali się w miarę kontrolować już przebieg do zwycięskiego końca. Skuteczność w ataku – GKS miał 48% przy 50% Dafi Społem – w punktach wyszło 15:15. W asach i blokach przegraliśmy 3:4. Resztę zrobiły błędy własne – GieKSa miała tylko 4 przy 7 kielczan. Przyjęcie lepsze po stronie rywali – dokładne na poziomie 25% do 48%, a perfekcyjne na poziomie 5% do 24%. Najwięcej punktów zdobyli Butryn i Kohut po 5 oraz Quiroga 4.

Ogólnie GKS zagrał „inaczej” w każdej z partii. W pierwszej była pełna dominacja, w drugiej też niby pod kontrolą, ale z niepotrzebną nerwową końcówką. Natomiast w trzeciej prowadząc aż ośmioma punktami przewagi, nie można „podać ręki” przeciwnikom, zezwalając na dość szybkie odrobienie strat. Na plus wygranie meczu bez straty seta i miejscami dobra oraz bardzo dobra gra, na minus roztrwonienie tak dużej przewagi w ostatnim secie, na szczęście z dobrze opanowaną nerwowo końcówką po dogonieniu wyniku przez gospodarzy. Skuteczność w ataku – GKS miał 48% przy 45% Dafi Społem – wynikowo wyliczono 44:41. W asach serwisowych był remis po 6, a w blokach punktowych wygraliśmy aż 6:1. Łącznie po skończeniu własnych akcji punktacja wyniosła 56:48. Błędy własne – GieKSa miała tylko 16 przy 19 kielczan. Przyjęcie było lepsze po stronie przeciwników – dokładne na poziomie 39% do 46%, a perfekcyjne na poziomie 6% do 25%. Najlepiej punktowali Butryn 16 punktów (przy 50% skuteczności) oraz Quiroga 13 oczek (przy 45% skuteczności). Ponownie trzeba pochwalić parę środkowych, którzy tym razem łącznie zdobyli 20 punktów. MVP spotkania został znów uznany rozgrywający Marcin Komenda, który zdobył 1 punkcik blokiem, bo w ataku na dwie próby nie skończył żadnej. Marcin zaserwował 6 razy, ale oczywiście to wyróżnienie otrzymał za umiejętne prowadzenie gry naszego zespołu. Teraz przed katowiczanami kolejny mecz z outsiderem tabeli, BBTS-em Bielsko-Biała i nie wyobrażamy sobie innego wyniku niż wygranej za trzy punkty!

ŁĄCZNE STATYSTYKI MECZOWE GKS-u – po 22 meczach (82 sety)

Bilans meczów łącznie – 10:12 – Bilans punktów – 29:37 – Bilans setów – 38:44 – Bilans małych punktów – 1817:1852
Bilans meczów „u siebie” – 4:7 – Bilans punktów – 12:21 – Bilans setów – 15:23 – Bilans małych punktów – 842:877
Bilans meczów „na wyjeździe” – 6:5 – Bilans punktów – 17:16 – Bilans setów 23:21 – Bilans małych punktów – 975:975

Rozegrane mecze – 22: Komenda, Butryn, Kapelus, Quiroga, 21: Witczak, Pietraszko, Kohut, Mariański, 16: Sobański, Fijałek, Stelmach, 14: Krulicki, 12: Kalembka, 11: Stańczak,

Rozegrane sety – 82: Quiroga, 77: Komenda, 75: Kohut, Butryn, 69: Mariański, Pietraszko, 67: Kapelus, 50: Witczak, 41: Sobański, 40: Fijałek, 36: Stańczak, 27: Stelmach, 26: Krulicki, 22: Kalembka,

Widzów na meczach GKS-u – „u siebie” / „na wyjeździe” – 13.560:17.520

Czas trwania spotkań – Mecze GKS-u trwały 2077 minut, z czego I set 546 min. – II set 561 min. – III set 559 min. – IV set 349 min. – V set 62 min.

Ilość zdobytych punktów – GKS 1285: Butryn 308, Quiroga 267, Kohut 163, Kapelus 154, Pietraszko 149, Witczak 83, Sobański 49, Komenda 47, Krulicki 28, Kalembka 25, Fijałek 7, Stelmach 5.
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 443: Butryn 111, Quiroga 79, Kohut 56, Pietraszko 52, Kapelus 47, Komenda 36, Witczak 24, Sobański 16, Krulicki 10, Stelmach 4, Kalembka 4, Fijałek 4.
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 842: Butryn 197, Quiroga 188, Kohut 107, Kapelus 107, Pietraszko 97, Witczak 59, Sobański 33, Kalembka 21, Krulicki 18, Komenda 11, Fijałek 3, Stelmach 1.
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 489: Butryn 154, Quiroga 114, Kohut 96, Pietraszko 66, Kapelus 46, Witczak 38, Krulicki 14, Kalembka 4, Stelmach 3, Sobański -3, Fijałek -4, Komenda -6, Stańczak -7, Mariański -26.

Ilość zagrywek – GKS 1818: Quiroga 310, Butryn 262, Pietraszko 252, Komenda 225, Kohut 221, Kapelus 212, Witczak 94, Sobański 77, Kalembka 56, Krulicki 53, Fijałek 51, Stelmach 5.
Ilość błędów na zagrywce – GKS 376: Pietraszko 63, Butryn 60, Kohut 55, Quiroga 47, Komenda 45, Kapelus 36, Kalembka 16, Sobański 16, Witczak 16, Krulicki 10, Fijałek 10, Stelmach 2.
Ilość asów serwisowych – GKS 114: Butryn 24, Quiroga 24, Pietraszko 19, Komenda 11, Kohut 11, Witczak 9, Kapelus 7, Fijałek 4, Krulicki 3, Stelmach 1, Kalembka 1.

Ilość przyjęć – GKS 1544: Quiroga 544, Kapelus 369, Mariański 340, Sobański 151, Stańczak 84, Pietraszko 16, Kohut 12, Stelmach 6, Kalembka 6, Krulicki 6, Komenda 6, Butryn 2, Fijałek 1, Witczak 1.
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 124: Quiroga 37, Kapelus 29, Mariański 26, Sobański 14, Stańczak 7, Pietraszko 3, Krulicki 3, Komenda 3, Fijałek 1, Kalembka 1,
Przyjęcie negatywne – GKS 320: Quiroga 106, Kapelus 85, Mariański 58, Sobański 43, Stańczak 18, Pietraszko 3, Stelmach 2, Komenda 1, Kalembka 1, Kohut 1, Krulicki 1.
Przyjęcie perfekcyjne – GKS 391: Quiroga 136, Mariański 108, Kapelus 85, Sobański 34, Stańczak 17, Kohut 2, Stelmach 2, Pietraszko 2, Kalembka 2, Krulicki 1, Witczak 1, Butryn 1.
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 25%: Witczak 100%, Butryn 50%, Stelmach 33%, Kalembka 33%, Mariański 32%, Quiroga 25%, Kapelus 23%, Sobański 23%, Stańczak 20%, Krulicki 17%, Kohut 17%, Pietraszko 13%, Komenda 0%, Fijałek 0%,

Ilość ataków – GKS 2130: Butryn 552, Quiroga 526, Kapelus 326, Kohut 201, Witczak 158, Pietraszko 156, Sobański 112, Kalembka 32, Krulicki 32, Komenda 29, Stelmach 3, Fijałek 3.
Ilość błędów w ataku – GKS 139: Butryn 49, Quiroga 40, Kapelus 14, Witczak 11, Sobański 10, Pietraszko 5, Kohut 4, Komenda 3, Kalembka 2, Krulicki 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 157: Butryn 45, Quiroga 29, Kapelus 29, Witczak 18, Sobański 12, Pietraszko 12, Kohut 8, Komenda 2, Kalembka 2.
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 1013: Butryn 266, Quiroga 228, Kapelus 136, Kohut 121, Pietraszko 98, Witczak 70, Sobański 41, Kalembka 21, Krulicki 15, Komenda 11, Stelmach 3, Fijałek 3.
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 48%: Fijałek 100%, Stelmach 100%, Kalembka 66%, Pietraszko 63%, Kohut 60%, Butryn 48%, Krulicki 47%, Witczak 44%, Quiroga 43%, Kapelus 42%, Komenda 38%, Sobański 37%,

Ilość bloków punktowych – GKS 158: Pietraszko 32, Kohut 31, Komenda 25, Butryn 18, Quiroga 15, Kapelus 11, Krulicki 10, Sobański 8, Witczak 4, Kalembka 3, Stelmach 1.
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 21: Butryn 4, Quiroga 4, Kohut 4, Komenda 3, Pietraszko 2, Sobański 1, Kapelus 1, Kalembka 1, Fijałek 1.
MVP – GKS 10: Komenda 4, Butryn 3, Quiroga 1, Mariański 1, Fijałek 1.
Najlepsi siatkarze w przegranych meczach – GKS 11: Butryn 7, Kapelus 1, Sobański 1, Witczak 1, Quiroga 1, (oprócz meczu z ZAKSĄ)

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

GKS Katowice – Odra Opole Live

13.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5467

You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

To było istne SZALEŃSTWO przy Bukowej!

Spotkanie 26. kolejki między GieKSą, a Lechią było niewątpliwie hitem kolejki. Oba zespoły miały świetne serie zwycięstw i liderowały wiosennej tabeli pierwszej ligi.

Od pierwszych minut przy akompaniamencie kapitalnego dopingu katowiczanie ruszyli do ataków. Już w 3. minucie mocno wstrzelona piłka z lewej strony przez Rogale przemknęła przed Sarnavskim, który nie interweniował, ale niestety żaden z zawodników nie dołożył nogi, aby skierować futbolówkę do bramki. Chwilę później Kozubal z lewej strony w polu karnym uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki Lechii. Dobrze w tej sytuacji był ustawiony Marzec i wydawało się, że będzie przecinał ten strzał, jednak ostatecznie brakło podjęcia decyzji. Po błędzie rywala w 13. minucie piłkę otrzymał Bergier i momentalnie odwrócił się w stronę bramki i uderzył, ale piłka przefrunęła nad bramką. W 17. minucie szybki atak na strzał głową zamienił Bergier, ale piłka leciała wprost w dobrze ustawionego Sarnavskiego. W tej akcji przy rozegraniu bez kontaktu z rywalem ucierpiał Marzec, ale po interwencji medycznej wrócił na boisko. Groźny kontratak przeprowadzili goście w 25. minucie, ale na połowie rywala pod bramką ucierpiał Repka i ostatecznie po wycofaniu piłki, arbiter zatrzymał grę, aby fizjoterapeuci mogli pomóc naszemu pomocnikowi. Komor zdziwił wszystkich w następnej akcji, kiedy od połowy minął kilku zawodników z Gdańska jak tyczki i rozpędzony wpadł w pole karne, ale staranował w ataku rywala i akcję zakończył faulem. W 35. minucie pierwszy strzał oddali gdańszczanie, jednak sporo niecelny. Wtedy też na Blaszoku została zaprezentowana ogromna oprawa „Ultras GieKSa”, która po chwili została zdjęta i mogliśmy podziwiać racowisko z dopiskiem „Granice przekraczać, za nic nie przepraszać”. Dym na niecałą minutę zatrzymał sportowe zmagania. W 45. minucie kibice odpalili świece dymne w barwach klubowych, a powstały dym zadomowił się na dobre przy Bukowej, zatrzymując doliczone przez arbitra cztery minuty na dobrą chwilę. Po wznowieniu gry świetnie zabrał się w kontrze z piłką Marzec, kończąc akcję mocnym strzałem w środek bramki, który Sarnavski wypiąstkował. Arbiter po chwili odesłał oba zespoły do szatni, a wśród fanów GieKSy na trybunach można było odczuć ogromny niedosyt, że nie zdołaliśmy zdobyć bramki.

Na drugą połowę żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany. Od pierwszych minut to goście ruszyli do przodu, ale brakowało im konkretów, aby chociaż oddać celny strzał na bramkę Kudły. Dośrodkowania również były przecinane przez zawodników ustawionych przy bliższym słupku. W 50. minucie nie był w stanie kontynuować meczu Marzec i była konieczna pierwsza zmiana w ekipie GieKSy. Dopiero po dwóch minutach Aleman pojawił się na boisku, zmieniając kontuzjowanego kolegę. W 54. minucie świetną piłkę dostał Błąd od Kozubala w pole karne, ale po złym przyjęciu musiał ratować się dograniem, które nie było najlepsze. W następnej akcji świetnie rozegrał akcję Rogala z Alemanem, ale obrońcy z trudem wybili kilkukrotnie piłkę z pola karnego. Równo po godzinie gry zakotłowało się w polu karnym GieKSy po dograniu z prawej strony Meny, ale ostatecznie obrońcy zażegnali niebezpieczeństwa. Tuż po tej akcji boisko opuścił Komor, co też było prawdopodobnie skutkiem urazu, którego nabawił się podczas solowego rajdu w pierwszej połowie. Mecz w drugiej połowie nie porywał, oglądaliśmy dużo drobnych przewinień, które bardzo mocno spowalniały zapędy obu zespołów. W 71. minucie dośrodkował w pole karne Kozubal poprawiając wcześniejsze zagranie z rzutu rożnego, a głęboko w polu karnym źle przyjął ją Aleman i piłka tylko spokojnie minęła linię końcową obok bramki Lechii. Bez dwóch zdań to była idealna szansa do oddania strzału. Dwie minuty później po ostrym faulu na rywalu Kuusk obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Pan Marciniak w pierwszej chwili pokazał żółty kartonik, ale zweryfikował sytuację na VAR i poprawił swoją decyzję. GieKSa musiała sobie od tego momentu radzić w dziesiątkę. Katowiczanie skupili się na defensywie i czekali na odpowiedni moment, ale gdy po kilku minutach odebrali piłkę i ruszyli do kontrataku, to stadion odlatywał – tak głośnego dopingu nie było dawno przy Bukowej. Piłkarze nabrali pewności po chwili i zaczęli atakować Lechię pressingiem, która ratowała się wybiciem w aut. Gdańszczanie przeprowadzili podwójną zmianę w 86. minucie, rzucając wszystko, co mają do ofensywy. Do końca regulaminowego czasu nie oglądaliśmy jednak znaczących groźnych ataków gości. GieKSa świetnie broniła i raz po raz napędzała szybkie ataki. W doliczonym czasie gry stadion odleciał, bo katowiczanie mocno zaatakowali i wpakowali piłkę do bramki z najbliższej odległości, a strzelcem był Jędrych. To było coś, czego fani przy Bukowej długo nie zapomną. Lechia jeszcze atakowała, ale wtedy katowiczanie grali już w 11, bo stadion kompletnie oszalał. Co za wygrana!