Siatkarska krótka przesunięta – [25] – Szybkie sprowadzenie na ziemię przez bełchatowian

STATYSTYKI MECZOWE GKS-u

Czas trwania spotkania – Mecz GKS-u ze Skrą trwał 73 minuty, z czego I set 22 min. – II set 26 min. – III set 25 min.
Punkty zdobyte z błędów przeciwnika – GKS 19: zagrywka 12, atak 5, siatka 2, inne 0.
Punkty oddane przez błędy własne – GKS 20: zagrywka 12, atak 6, siatka 0, inne 2.

Ilość zdobytych punktów – GKS 42: Kapelus 7, Pietraszko 7, Butryn 6, Kohut 6, Sobański 6, Quiroga 5, Witczak 3, Komenda 1, Fijałek 1,
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 12: Pietraszko 4, Butryn 2, Kapelus 2, Sobański 2, Komenda 1, Kohut 1,
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 30: Kapelus 5, Kohut 5, Quiroga 5, Butryn 4, Sobański 4, Witczak 3, Pietraszko 3, Fijałek 1,
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 14: Kapelus 4, Kohut 3, Butryn 2, Pietraszko 2, Komenda 1, Fijałek 1, Sobański 1,

Ilość zagrywek – GKS 62: Kohut 12, Pietraszko 11, Butryn 9, Quiroga 8, Komenda 7, Kapelus 7, Sobański 4, Witczak 3, Fijałek 1,
Ilość błędów na zagrywce – GKS 12: Pietraszko 4, Kohut 3, Kapelus 2, Witczak 1, Sobański 1, Quiroga 1,
Ilość asów serwisowych – GKS 4: Pietraszko 2, Butryn 1, Kohut 1,

Ilość przyjęć – GKS 62: Kapelus 21, Quiroga 18, Sobański 11, Mariański 10, Fijałek 1, Kohut 1,
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 2: Sobański 1, Quiroga 1,
Procent przyjęcia dokładnego (perfekcyjne oraz dobre) – GKS 50%: Kohut 100%, Mariański 60%, Kapelus 52%, Quiroga 50%, Sobański 36%, Fijałek 0%,
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 27%: Mariański 40%, Kapelus 29%, Quiroga 28%, Sobański 18%, Fijałek 0%, Kohut 0%,

Ilość ataków – GKS 77: Butryn 14, Sobański 14, Kapelus 13, Quiroga 12, Witczak 10, Pietraszko 7, Kohut 6, Fijałek 1,
Ilość błędów w ataku – GKS 6: Butryn 2, Sobański 2, Witczak 1, Quiroga 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 8: Butryn 2, Quiroga 2, Witczak 1, Kapelus 1, Pietraszko 1, Sobański 1,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 33: Kapelus 7, Kohut 5, Sobański 5, Quiroga 5, Butryn 4, Witczak 3, Pietraszko 3, Fijałek 1,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 43%: Fijałek 100%, Kohut 83%, Kapelus 54%, Pietraszko 43%, Quiroga 42%, Sobański 36%, Witczak 30%, Butryn 29%,

Ilość bloków punktowych – GKS 5: Pietraszko 2, Komenda 1, Butryn 1, Sobański 1,
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 0:

Pierwszy set zaczął się od naszego prowadzenia 3:0, ale dalsza jego część była bardzo wyrównana z kilkukrotną zmianą prowadzenia (od 8:6, poprzez 11:12, na 14;13 i 14:15 aż do wyniku 19:17). Od tego momentu skończyła się dobra gra GKS-u w tym secie i już tylko Kapelus po własnej akcji zdobył jeden, jedyny punkt do jego końca! Końcówkę zagraliśmy bardzo słabo i taki był tego efekt końcowy. Skuteczność w ataku – GKS miał 44% przy 69% Skry – w punktach wyszło 11:18, prawdziwa klęska. W asach i blokach też byliśmy gorsi 2:4. Błędy własne – GieKSa miała tylko 3 przy 7 bełchatowian. Przyjęcie lepsze po stronie gości – dokładne na poziomie 41% do 61%, a perfekcyjne na poziomie 32% do 56%. Punktowanie rozłożyło się na cały zespół, ale efekt był mizerny – zaledwie 13 oczek.

Druga partia zaczęła się od wyrównanej gry i prowadzenia przeciwników (4:5). Potem dobry fragment spotkania pozwolił odskoczyć na cztery oczka przewagi (12:8) i utrzymać ją aż do stanu 18:14. I w tym momencie powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta, gdy nasza gra stanęła kompletnie. Aż pięć punktów z rzędu dla rywali i już przegrywaliśmy 18:19. Jeszcze za sprawą bloku Sobańskiego udało się wyjść na prowadzenie 22:21, ale w samej końcówce lepiej prezentowali się bełchatowianie i przechylili szalą zwycięstwa na swoją stronę. Skuteczność w ataku – GKS miał 55% przy 67% Skry – wynikowo wyliczono 12:14. W asach i blokach 4:1 dla nas czym zniwelowaliśmy straty z ataku. Błędy własne – GieKSa miała aż 10 przy 7 bełchatowian. Przyjęcie znów o niebo lepsze u rywali – dokładne na poziomie 58% do 82%, a perfekcyjne na poziomie 21% do 59%. Najlepiej punktował Butryn – 5 oczek przy 60% skuteczności.

Trzeci set był wyrównany tylko do stanu 6:6, potem im dalej w las tym gorzej. Chwilę potem było 6:9 i udało się tylko zniwelować straty na 11:12. Od tego momentu GieKSa nie miała już nic do powiedzenia, goście wyszli na prowadzenie 11:14, a od 14:17 to już przykro było patrzeć na nasze poczynania (14:22)!!! i było po sprawie. Skuteczność w ataku – GKS miał 33% przy 54% Skry – punktowo wyszło 10:13. W asach i blokach 3:5 dla gości. Błędy własne – GieKSa miała 7 przy 5 bełchatowian. Przyjęcie tym razem bardziej wyrównane – dokładne na poziomie 52% do 53%, a perfekcyjne na poziomie 29% do 47%. Punktowanie trzymali Sobański 5 oczek i Pietraszko 4 oczka (obaj przy 50% skuteczności).

Ogólnie GKS tym razem zagrał tak jak przyzwyczaił nas wcześniej. Dobrze do pewnego momentu, a potem hulaj dusza… Szkoda i tak przegranych pierwszych dwóch partii, które były bez wątpienia do wygrania. W trzeciej nie mieliśmy nic do powiedzenia. Tak więc Skra bardzo szybko wybudziła nas z tego zwycięskiego snu z ZAKSĄ. Skuteczność w ataku – GKS miał 43% przy 63% Skry – w punktach wyszło 33:45. W asach serwisowych wygraliśmy 4:2, natomiast w blokach punktowych przegraliśmy 5:8. Łącznie po skończeniu własnych akcji punktacja wyszła następująca – 42:55. Błędy własne prawie na remis – GieKSa miała 20 przy 19 bełchatowian. Przyjęcie było lepsze po stronie rywali – dokładne na poziomie 50% do 66%, a perfekcyjne na poziomie 27% do 54%. Trudno kogokolwiek wyróżnić w naszym zespole po tym spotkaniu, wystarczy spojrzeć na ilość punktów zdobytych przez poszczególnych siatkarzy, nikt nie zaliczył dwucyfrowej liczby oczek, a to mówi wiele. Teraz przed nami starcie z beniaminkiem lig, więc trzeba wrócić do dyspozycji zaprezentowanej w Kędzierzynie.

ŁĄCZNE STATYSTYKI MECZOWE GKS-u – po 25 meczach (94 sety)

Bilans meczów łącznie – 12:13 – Bilans punktów – 34:41 – Bilans setów – 44:50 – Bilans małych punktów – 2083:2122
Bilans meczów „u siebie” – 5:8 – Bilans punktów – 14:25 – Bilans setów – 18:28 – Bilans małych punktów – 1009:1059
Bilans meczów „na wyjeździe” – 7:5 – Bilans punktów – 20:16 – Bilans setów 26:22 – Bilans małych punktów – 1074:1063

Rozegrane mecze – 25: Komenda, Butryn, Kapelus, Quiroga, 24: Witczak, Pietraszko, Kohut, Mariański, 19: Fijałek, 18: Sobański, 17: Stelmach, 15: Krulicki, 14: Kalembka, Stańczak,

Rozegrane sety – 93: Quiroga, 88: Komenda, 87: Butryn, 84: Kohut, 80: Pietraszko, 78: Mariański, 76: Kapelus, 55: Witczak, 48: Stańczak, 47: Fijałek, 46: Sobański, 28: Krulicki, Stelmach, 27: Kalembka,

Widzów na meczach GKS-u – „u siebie” / „na wyjeździe” – 17.210:18.620

Czas trwania spotkań – Mecze GKS-u trwały 2361 minut, z czego I set 613 min. – II set 631 min. – III set 635 min. – IV set 403 min. – V set 79 min.

Ilość zdobytych punktów – GKS 1470: Butryn 349, Quiroga 310, Kohut 180, Pietraszko 176, Kapelus 176, Witczak 87, Sobański 68, Komenda 53, Krulicki 29, Kalembka 29, Fijałek 8, Stelmach 5.
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 499: Butryn 118, Quiroga 94, Pietraszko 64, Kohut 61, Kapelus 53, Komenda 39, Witczak 24, Sobański 21, Krulicki 11, Kalembka 6, Stelmach 4, Fijałek 4.
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 971: Butryn 231, Quiroga 216, Kapelus 123, Kohut 119, Pietraszko 112, Witczak 63, Sobański 47, Kalembka 23, Krulicki 18, Komenda 14, Fijałek 4, Stelmach 1.
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 560: Butryn 167, Quiroga 136, Kohut 104, Pietraszko 79, Kapelus 55, Witczak 38, Krulicki 15, Kalembka 4, Sobański 4, Stelmach 3, Komenda -2, Fijałek -6, Stańczak -7, Mariański -30.

Ilość zagrywek – GKS 2083: Quiroga 366, Butryn 301, Pietraszko 293, Kohut 253, Komenda 247, Kapelus 242, Witczak 101, Sobański 90, Kalembka 69, Fijałek 59, Krulicki 57, Stelmach 5.
Ilość błędów na zagrywce – GKS 431: Pietraszko 74, Butryn 71, Kohut 63, Quiroga 54, Komenda 47, Kapelus 42, Kalembka 19, Sobański 19, Witczak 17, Fijałek 13, Krulicki 10, Stelmach 2.
Ilość asów serwisowych – GKS 135: Quiroga 32, Butryn 26, Pietraszko 24, Kohut 15, Komenda 11, Witczak 9, Kapelus 8, Fijałek 4, Krulicki 3, Stelmach 1, Kalembka 1, Sobański 1,

Ilość przyjęć – GKS 1763: Quiroga 619, Kapelus 427, Mariański 386, Sobański 171, Stańczak 99, Pietraszko 17, Kohut 15, Stelmach 6, Kalembka 6, Krulicki 6, Komenda 6, Butryn 2, Fijałek 2, Witczak 1.
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 136: Quiroga 42, Kapelus 31, Mariański 30, Sobański 15, Stańczak 7, Pietraszko 3, Krulicki 3, Komenda 3, Fijałek 1, Kalembka 1,
Przyjęcie negatywne – GKS 365: Quiroga 124, Kapelus 96, Mariański 69, Sobański 45, Stańczak 21, Pietraszko 3, Stelmach 2, Kohut 2, Komenda 1, Kalembka 1, Krulicki 1.
Przyjęcie perfekcyjne – GKS 443: Quiroga 157, Mariański 116, Kapelus 98, Sobański 40, Stańczak 21, Kohut 2, Stelmach 2, Pietraszko 2, Kalembka 2, Krulicki 1, Witczak 1, Butryn 1.
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 25%: Witczak 100%, Butryn 50%, Stelmach 33%, Kalembka 33%, Mariański 30%, Quiroga 25%, Sobański 23%, Kapelus 23%, Stańczak 21%, Krulicki 17%, Kohut 13%, Pietraszko 12%, Komenda 0%, Fijałek 0%,

Ilość ataków – GKS 2442: Butryn 641, Quiroga 602, Kapelus 368, Kohut 221, Pietraszko 185, Witczak 170, Sobański 147, Kalembka 37, Krulicki 33, Komenda 31, Fijałek 4, Stelmach 3,
Ilość błędów w ataku – GKS 159: Butryn 58, Quiroga 44, Kapelus 15, Sobański 13, Witczak 12, Pietraszko 6, Kohut 5, Komenda 3, Kalembka 2, Krulicki 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 184: Butryn 53, Quiroga 34, Kapelus 33, Witczak 20, Sobański 17, Pietraszko 14, Kohut 8, Kalembka 3, Komenda 2,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 1157: Butryn 302, Quiroga 262, Kapelus 153, Kohut 133, Pietraszko 116, Witczak 74, Sobański 58, Kalembka 23, Krulicki 16, Komenda 13, Fijałek 4, Stelmach 3,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 47%: Fijałek 100%, Stelmach 100%, Pietraszko 63%, Kalembka 62%, Kohut 60%, Butryn 47%, Krulicki 48%, Witczak 44%, Quiroga 44%, Komenda 42%, Kapelus 42%, Sobański 39%,

Ilość bloków punktowych – GKS 178: Pietraszko 36, Kohut 32, Komenda 29, Butryn 21, Quiroga 16, Kapelus 15, Krulicki 10, Sobański 9, Kalembka 5, Witczak 4, Stelmach 1.
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 23: Kohut 5, Butryn 4, Quiroga 4, Komenda 4, Pietraszko 2, Sobański 1, Kapelus 1, Kalembka 1, Fijałek 1.
MVP – GKS 12: Komenda 5, Butryn 3, Quiroga 1, Mariański 1, Fijałek 1, Sobański 1,
Najlepsi siatkarze w przegranych meczach – GKS 12: Butryn 7, Kapelus 2, Sobański 1, Witczak 1, Quiroga 1, (oprócz meczu z ZAKSĄ)

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Kibice

Zbiórka na nagłośnienie

Zaraz po meczu z Lechią Gdańsk ruszyła kibicowska zbiórka na nagłośnienie. Nim zdążyliśmy Wam o tym napisać na stronie, to osiągnięto już dwa progi (6400 i 8000 złotych) i obecnie trwa zapełnianie ostatniego – 10000 złotych.

Zbiórka została założona na portalu zrzutka, a wpłat można dokonywać tutaj, do czego gorąco zachęcamy. Trybuny na Bukowej i Satelicie oraz na kibicowskich wyjazdach będą prezentować się tak, jak o to sami zadbamy. Nikt inny za nas tego nie zrobi. Poniżej wklejamy informację od organizatorów: