Siatkówka

Siatkarska krótka przesunięta – [29] – Od 2:0 do 2:3

STATYSTYKI MECZOWE GKS-u

Czas trwania spotkania – Mecz GKS-u z Olsztynem trwał 123 minuty, z czego I set 29 min. – II set 27 min. – III set 24 min. – IV set 25 min. – V set 18 min.
Punkty zdobyte z błędów przeciwnika – GKS 35: zagrywka 20, atak 12, siatka 2, inne 1.
Punkty oddane przez błędy własne – GKS 32: zagrywka 19, atak 10, siatka 1, inne 2.

Ilość zdobytych punktów – GKS 67: Sobański 16, Kapelus 13, Witczak 12, Pietraszko 9, Butryn 8, Kohut 6, Komenda 2, Kalembka 1,
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 18: Sobański 6, Kapelus 4, Pietraszko 4, Komenda 2, Witczak 1, Kohut 1,
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 49: Witczak 11, Sobański 10, Kapelus 9, Butryn 8, Pietraszko 5, Kohut 5, Kalembka 1,
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 21: Kapelus 7, Sobański 6, Butryn 4, Witczak 2, Komenda 2, Pietraszko 1, Kohut 1, Fijałek -1, Quiroga -1,

Ilość zagrywek – GKS 102: Sobański 22, Kapelus 20, Pietraszko 15, Komenda 14, Kohut 13, Witczak 11, Butryn 4, Krulicki 1, Kalembka 1, Fijałek 1,
Ilość błędów na zagrywce – GKS 19: Pietraszko 5, Kohut 4, Sobański 3, Witczak 2, Kapelus 2, Butryn 1, Kalembka 1, Fijałek 1,
Ilość asów serwisowych – GKS 4: Pietraszko 2, Kapelus 1, Sobański 1,

Ilość przyjęć – GKS 87: Kapelus 38, Sobański 27, Mariański 13, Quiroga 6, Pietraszko 2, Fijałek 1,
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 3: Sobański 2, Quiroga 1,
Procent przyjęcia dokładnego (perfekcyjne oraz dobre) – GKS 45%: Pietraszko 100%, Kapelus 61%, Mariański 38%, Sobański 30%, Quiroga 17%, Fijałek 0%,
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 28%: Pietraszko 50%, Mariański 31%, Kapelus 29%, Sobański 26%, Quiroga 17%, Fijałek 0%,

Ilość ataków – GKS 124: Witczak 35, Sobański 27, Kapelus 21, Butryn 19, Pietraszko 11, Kohut 9, Kalembka 1, Fijałek 1,
Ilość błędów w ataku – GKS 10: Witczak 3, Kapelus 2, Pietraszko 2, Sobański 2, Butryn 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 14: Witczak 5, Sobański 3, Butryn 2, Kapelus 2, Pietraszko 1, Kohut 1,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 54: Sobański 14, Witczak 12, Kapelus 10, Butryn 7, Pietraszko 5, Kohut 5, Kalembka 1,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 44%: Kalembka 100%, Kohut 56%, Sobański 52%, Kapelus 48%, Pietraszko 45%, Butryn 37%, Witczak 34%, Fijałek 0%,

Ilość bloków punktowych – GKS 9: Komenda 2, Kapelus 2, Pietraszko 2, Butryn 1, Kohut 1, Sobański 1,
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 1: Witczak 1,

Pierwszy set GKS zaczął od dobrej gry i prowadzenia 6:2. Ta przewaga została dość szybko powiększona (13:7) i już utrzymana do samego końca. Solidna siatkówka wystarczyła do pewnego zwycięstwa. Skuteczność w ataku – GKS miał 54% przy 46% AZS-u – w punktach podliczono 13:13. W asach i blokach 5:3. Błędy własne – GieKSa miała 4 przy 7 olsztynian. Przyjęcie lepsze po naszej stronie – dokładne na poziomie 50% do 41%, a perfekcyjne na poziomie 22% do 23%. Najlepiej punktował Sobański 5 oczek (przy 57% skuteczności).

W drugiej partii po początkowym prowadzeniu rywali 3:4, tym razem to nasi siatkarze zanotowali serię punktową (sześć oczek z rzędu), która ustawiła dalszy jej przebieg. Bez najmniejszych problemów udawało się utrzymywać tę przewagę, by potem nawet ją powiększyć (22:15). Niestety od wyniku 23:16, nasza gra siadła pozwoliliśmy przeciwnikom wrócić do gry (sześć punktów zdobył AZS przy naszych tylko dwóch), ale udało się jakoś zamknąć jeszcze tego seta na naszą korzyść. Skuteczność w ataku – GKS miał 48% przy 40% AZS-u – w punktach wyszło 14:10. W asach i blokach przegraliśmy 4:5. Błędy własne obie ekipy miały po 7. Przyjęcie o wiele lepsze po stronie przeciwników – dokładne na poziomie 37% do 75%, a perfekcyjne na poziomie 21% do 55%. Najwięcej oczek zdobył Witczak 6 (przy 46% skuteczności).

Trzeci set był dość długo wyrównany, gdy żadna ze stron nie mogła uzyskać większej przewagi (13;13). Potem akademicy z Olsztyna uzyskali trzy oczka przewagi i utrzymali ją do samego końca. Nasza gra się troszkę pogorszyła, rywale troszkę polepszyła i stąd efekt taki a nie inny. Skuteczność w ataku – GKS miał 45% przy 67% AZS-u – w punktach tej przewagi nie było widać 13:14. W asach i blokach 1:3. Błędy własne – GieKSa miała 8 przy 7 olsztynian. Przyjęcie lepsze u gości – dokładne na poziomie 47% do 57%, a perfekcyjne na poziomie 47% do 57%. Najlepiej punktowali Sobański 5 oczek (przy 71% skuteczności) i Butryn 4 punkty (przy 43% skuteczności).

Czwarta partia od początku źle się układała dla naszego zespołu (2:5 i 3:7). Potem kilka razy, to niwelowaliśmy straty, to znów za chwilę olsztynianie ją odbudowywali. Mieliśmy spore problemy ze skończeniem własnych akcji, a bez tego elementu nie da się skutecznie nawiązać walki z przeciwnikiem. I tak kontrolując jej przebieg, AZS doprowadził do remisu w setach. Skuteczność w ataku – GKS miał 27% przy 50% AZS-u – w punktach wyszło 6:14! W asach i blokach też słabo 2:4. Błędy własne – GieKSa miała 7 przy 12 olsztynian. Przyjęcie ponownie lepsze po stronie rywali – dokładne na poziomie 41% do 63%, a perfekcyjne na poziomie 18% do 47%. Trudno przy tak fatalnej skuteczności kogokolwiek pochwalić.

W tie-breaku wszystko szło po naszej myśli do stanu 7:4 i nic nie zapowiadało (kolejnej) „pięknej” katastrofy. Wpierw 4 punkty z rzędu dla rywali (7:8) wprowadziły sporą nerwowość w nasze poczynania, a po chwili od wyniku 10:10 nasza gra stanęła kompletnie i nikt nie był wstanie wziąć odpowiedzialności za wynik, stąd też porażka w piątym secie. Skuteczność w ataku – GKS miał 40% przy 54% AZS-u – w punktach i tak wyszliśmy na mały plus 8:7. W asach i blokach 1:2. Resztę zrobiły błędy własne – GieKSa miała 6 przy tylko 2 olsztynian. Przyjęcie na równi tym razem – dokładne na poziomie 50% do 50%, a perfekcyjne na poziomie 29% do 38%. Najwięcej oczek zdobył Butryn 4 (ale tylko przy 36% skuteczności).

Po dwóch pierwszych wygranych setach nic nie wskazywało na ewentualną porażkę GKS-u. Niestety znów brak stabilności formy i fatalna druga część piątej partii, przyczyniły się do takiego a nie innego rozstrzygnięcia. Szkoda znów straconej szansy na odniesienie zwycięstwa… niestety to swego rodzaju „standard” w wykonaniu naszych siatkarzy w tym sezonie. Skuteczność w ataku – GKS miał 44% przy 50% AZS-u – w punktach podliczono 54:58. W asach serwisowych wygraliśmy 4:3, a w blokach punktowych przegraliśmy 9:14. Łącznie po skończeniu własnych akcji wynik był następujący – 67:75. Błędy własne – GieKSa miała 32 przy 35 olsztynian – to bardzo duża ilość po obu stronach siatki. Przyjęcie było lepsze po stronie przeciwników – dokładne na poziomie 45% do 58%, a perfekcyjne na poziomie 28% do 43%. Starali się ciągnąć naszą grę Sobański 16 punktów (przy 52% skuteczności) i Kapelus 13 oczek (przy 48% skuteczności). Niestety zabrakło odpowiedniego wsparcia na pozycji atakującego, a i środkowi nie byli tak skuteczni jak ostatnio. Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej i mecz w Lubinie, gdzie będziemy musieli się bronić przed atakiem Warty Zawiercie, aby nie spaść poniżej 10 miejsca. A to byłaby już prawdziwa katastrofa tego sezonu…

ŁĄCZNE STATYSTYKI MECZOWE GKS-u – po 29 meczach (110 setów)

Bilans meczów łącznie – 12:17 – Bilans punktów – 36:51 – Bilans setów – 48:62 – Bilans małych punktów – 2398:2486
Bilans meczów „u siebie” – 5:10 – Bilans punktów – 16:29 – Bilans setów – 22:34 – Bilans małych punktów – 1207:1273
Bilans meczów „na wyjeździe” – 7:7 – Bilans punktów – 20:22 – Bilans setów 26:28 – Bilans małych punktów – 1191:1213

Rozegrane mecze – 29: Komenda, Butryn, Kapelus, Quiroga, 28: Witczak, Pietraszko, Kohut, Mariański, 23: Fijałek, 22: Sobański, 18: Stelmach, 17: Stańczak, Krulicki, 16: Kalembka,

Rozegrane sety – 105: Quiroga, 102: Butryn, Komenda, 98: Kohut, 95: Pietraszko, 94: Mariański, 89: Kapelus, 65: Witczak, 60: Fijałek, 59: Sobański, 56: Stańczak, 31: Kalembka, 30: Stelmach, Krulicki,

Widzów na meczach GKS-u – „u siebie” / „na wyjeździe” – 20.960:22.110

Czas trwania spotkań – Mecze GKS-u trwały 2749 minut, z czego I set 712 min. – II set 729 min. – III set 740 min. – IV set 458 min. – V set 110 min.

Ilość zdobytych punktów – GKS 1682: Butryn 383, Quiroga 333, Pietraszko 210, Kapelus 209, Kohut 205, Witczak 108, Sobański 99, Komenda 56, Krulicki 32, Kalembka 31, Fijałek 10, Stelmach 6.
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 566: Butryn 124, Quiroga 98, Pietraszko 81, Kohut 72, Kapelus 65, Komenda 42, Sobański 30, Witczak 26, Krulicki 11, Kalembka 6, Fijałek 6, Stelmach 5,
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 1116: Butryn 259, Quiroga 235, Kapelus 144, Kohut 133, Pietraszko 129, Witczak 82, Sobański 69, Kalembka 25, Krulicki 21, Komenda 14, Fijałek 4, Stelmach 1.
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 624: Butryn 183, Quiroga 143, Kohut 116, Pietraszko 97, Kapelus 62, Witczak 42, Krulicki 18, Sobański 6, Kalembka 5, Stelmach 1, Komenda -1, Stańczak -7, Fijałek -9, Mariański -32.

Ilość zagrywek – GKS 2401: Quiroga 394, Pietraszko 344, Butryn 321, Kohut 302, Kapelus 286, Komenda 273, Sobański 133, Witczak 124, Fijałek 80, Kalembka 74, Krulicki 63, Stelmach 7.
Ilość błędów na zagrywce – GKS 485: Pietraszko 84, Butryn 75, Kohut 73, Quiroga 58, Kapelus 50, Komenda 49, Sobański 24, Witczak 22, Kalembka 20, Fijałek 18, Krulicki 10, Stelmach 2.
Ilość asów serwisowych – GKS 155: Quiroga 33, Pietraszko 31, Butryn 27, Kohut 18, Komenda 12, Kapelus 11, Witczak 9, Fijałek 5, Sobański 4, Krulicki 3, Stelmach 1, Kalembka 1,

Ilość przyjęć – GKS 2056: Quiroga 681, Kapelus 509, Mariański 444, Sobański 243, Stańczak 99, Pietraszko 19, Kohut 18, Stelmach 14, Kalembka 6, Krulicki 6, Komenda 6, Witczak 5, Butryn 3, Fijałek 3,
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 162: Quiroga 44, Kapelus 37, Mariański 32, Sobański 27, Stańczak 7, Pietraszko 3, Krulicki 3, Komenda 3, Stelmach 3, Fijałek 1, Kalembka 1, Witczak 1,
Przyjęcie negatywne – GKS 423: Quiroga 140, Kapelus 108, Mariański 81, Sobański 59, Stańczak 21, Stelmach 4, Pietraszko 3, Kohut 3, Komenda 1, Kalembka 1, Krulicki 1. Witczak 1,
Przyjęcie perfekcyjne – GKS 518: Quiroga 178, Mariański 135, Kapelus 116, Sobański 54, Stańczak 21, Kohut 3, Pietraszko 3, Stelmach 2, Kalembka 2, Witczak 2, Krulicki 1, Butryn 1.
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 25%: Witczak 40%, Butryn 33%, Kalembka 33%, Mariański 30%, Quiroga 26%, Kapelus 23%, Sobański 22%, Stańczak 21%, Krulicki 17%, Kohut 17%, Pietraszko 16%, Stelmach 14%, Komenda 0%, Fijałek 0%,

Ilość ataków – GKS 2822: Butryn 729, Quiroga 654, Kapelus 427, Kohut 252, Witczak 223, Pietraszko 220, Sobański 197, Kalembka 41, Krulicki 36, Komenda 31, Stelmach 6, Fijałek 6,
Ilość błędów w ataku – GKS 192: Butryn 67, Quiroga 49, Sobański 21, Kapelus 19, Witczak 16, Pietraszko 9, Kohut 5, Komenda 3, Kalembka 2, Krulicki 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 219: Butryn 58, Kapelus 41, Quiroga 39, Witczak 27, Sobański 21, Pietraszko 17, Kohut 11, Kalembka 3, Komenda 2,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 1324: Butryn 333, Quiroga 283, Kapelus 180, Kohut 148, Pietraszko 135, Witczak 95, Sobański 85, Kalembka 25, Krulicki 19, Komenda 13, Fijałek 4, Stelmach 4,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 47%: Fijałek 67%, Stelmach 67%, Pietraszko 61%, Kalembka 61%, Kohut 59%, Krulicki 53%, Butryn 46%, Witczak 43%, Quiroga 43%, Sobański 43%, Komenda 42%, Kapelus 42%,

Ilość bloków punktowych – GKS 203: Pietraszko 44, Kohut 39, Komenda 31, Butryn 23, Kapelus 18, Quiroga 17, Krulicki 10, Sobański 10, Kalembka 5, Witczak 4, Stelmach 1, Fijałek 1,
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 27: Kohut 6, Butryn 5, Komenda 5, Quiroga 4, Pietraszko 2, Sobański 1, Kapelus 1, Kalembka 1, Fijałek 1, Witczak 1,
MVP – GKS 12: Komenda 5, Butryn 3, Quiroga 1, Mariański 1, Fijałek 1, Sobański 1,
Najlepsi siatkarze w przegranych meczach – GKS 16: Butryn 7, Kapelus 2, Quiroga 2, Sobański 2, Witczak 1, Pietraszko 1, Stańczak 1, (oprócz meczu z ZAKSĄ)

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Odra Opole Live

13.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5467

Kibice

Zbiórka na nagłośnienie

Zaraz po meczu z Lechią Gdańsk ruszyła kibicowska zbiórka na nagłośnienie. Nim zdążyliśmy Wam o tym napisać na stronie, to osiągnięto już dwa progi (6400 i 8000 złotych) i obecnie trwa zapełnianie ostatniego – 10000 złotych.

Zbiórka została założona na portalu zrzutka, a wpłat można dokonywać tutaj, do czego gorąco zachęcamy. Trybuny na Bukowej i Satelicie oraz na kibicowskich wyjazdach będą prezentować się tak, jak o to sami zadbamy. Nikt inny za nas tego nie zrobi. Poniżej wklejamy informację od organizatorów:

GieKSiarze!

W ostatnim czasie nasze nagłośnienie było mocno eksploatowane (Bukowa, Satelita, wyjazdy) i niestety nie działa tak, jak powinno, dlatego postanowiliśmy założyć zbiórkę na zakup nowego nagłośnienia.

Liczymy na Wasze wsparcie, bo to jedna z tych rzeczy, która w prosty sposób przekłada się na jakość naszego dopingu.

#całaGIEKSArazem

Edytowano 9.04.2024:

Dziękujemy Wam za tak szybkie zebranie 6400 złotych. Z racji tego, że zrzutka będzie aktywna do 6 maja, to zmieniamy cel na 8000 złotych. Kupimy po prostu lepsze nagłośnienie, dokupimy czwarty głośnik i pozostałe akcesoria (np. megafony, bęben) wpływające na poprawę jakości dopingu.

Edytowano 11.04.2024:

Dziękujemy za tak szybkie osiągnięcie celu numer dwa i zmieniamy cel na ostatni poziom – 10 tys. złotych. Pozwoli to nam kupić jeszcze lepszy sprzęt, a nadwyżkę zainwestujemy w kibicowskie upiększenie ligowych spotkań 😉

Odra Opole zakończyła serię GieKSy

Kolejne spotkanie GieKSa rozgrywała przy Bukowej, tym razem w Katowicach zjawiła się Odra Opole. Mecz przy akompaniamencie głośnego dopingu rozpoczął się o godzinie 15:00.

Rafa Górak musiał dokonać dwóch zmian w swojej żelaznej wiosennej jedenastce. Kontuzjowanego Komora zastąpił Jaroszek, natomiast za pauzującego Kuuska pojawił się Shibata, który rozpoczął  mecz na pozycji 6, a Repka został przesunięty na stopera. Mecz od pierwszych minut nie porywał, w jednej z pierwszych akcji ucierpiał zawodnik Odry, który dłuższą chwilę był opatrywany na murawie. Co ważne każde wyjście z piłką z własnej połowy bardzo mocno ożywiało trybuny, które wierzyły, że są w stanie wpłynąć na zespół głośnym dopingiem. Pierwszy groźny strzał oddali Trójkolorowi, po rzucie rożnym głową strzelił Repka, ale prosto w bramkarza, który pewnie złapał piłkę. Arbiter po chwili użył gwizdka i wskazał na przewinienie zawodnika gospodarzy. Było to pierwsze ostrzeżenie dla Halucha. W kolejnej akcji ponownie uderzył Repka zza pola karnego, ale nad bramką. W 18. minucie groźną stratę zanotował ten sam zawodnik na lewej stronie. Po szybkiej kontrze opolanie oddali strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki Kudły. W 26. minucie Odra przerwała passę 12 bramek z rzędu katowiczan. Po wrzuceniu piłkę w polu karnym i zamieszaniu najbardziej zorientowany był Piroch, który wpakował piłkę w okienko bramki. GieKSa dalej starał się grać swoje. W 33. minucie ładną dla oka kombinacyjną akcję na strzał zamienił Bergier, jednak ponownie w tym spotkaniu zabrakło precyzji. Odra miała w dalszej fazie dwa groźne strzały – z jednym Kudła spokojnie sobie poradził, ale drugi wypluł przed siebie, jednak naprawił błąd, wyjmując piłkę spod nóg nabiegającego rywala. W doliczonym czasie świetną akcję na lewej stronie rozegrali katowiczanie, ale ostatecznie podanie Rogali na niecelny strzał zamienił Błąd, a był już blisko bramki rywala.

Drugą połowę rozpoczęli ci sami zawodnicy z obu stron, trenerzy spokojnie podeszli w przerwie do korygowania swojego planu na to spotkanie. Po rzucie rożnym groźnie uderzył z ostrego kąta Repka, ale piłka nieznacznie minęła przeciwny słupek bramki. GieKSa starała się atakować, ale korzystając z prowadzenia regularnie i dość często kradli czas goście, leżąc na murawie po starciach. W 52. minucie Wasielewski doszedł do piłki na prawej stronie i dośrodkował spod końcowej linii, piłka przelobowała bramkarza, ale nie wpadła do siatki mimo dobrej rotacji. W 56. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym tym razem GieKSa zdobyła bramkę, piłka wręcz spadła pod nogi Jaroszka, a ten wpakował piłkę do siatki. Odra w drugiej połowie raczej nie zatrudniała Kudły, to katowiczanie mieli częściej piłkę pod nogą i raz po raz próbowali sforsować dobrze dysponowaną w tym dniu obronę gości. W 74. minucie po odbiorze na własnej połowie Kozubalowi piłki w dość agresywny sposób Odra wyprowadziła ten jeden atak w drugiej połowie, który doskonałym, technicznym strzałem zza pola karnego zamienił na bramkę Continella. Dwie minuty później po zagraniu na wolne pole sytuację sam na sam z ostrego kąta wykorzystał Sarmiento. Kudła popełnił błąd, był bardzo niezdecydowany przy wyjściu do piłki. Na Bukowej zapadła konsternacja po tych dwóch szybkich, mocnych ciosach. W 83. minucie Błąd, chcąc uspokoić grę, zagrał do Kudły tak, że piłka po koźle przelobowała naszego bramkarza, ale szczęśliwie nie leciała w światło bramki. Zamieszanie we własnym polu karnym w 88. minucie cudem wybronili gospodarze, których każda minuta oddalała od odrobienia dwubramkowej straty. Do końca doliczonego czasu gry żaden z zespołów nie stworzył okazji. Świetna seria GieKSy dobiegła końca.