Siatkówka

Siatkarska krótka przesunięta – [31] – Wygrana GKS-u w meczu o… poprawę nastrojów

STATYSTYKI MECZOWE GKS-u

Czas trwania spotkania – Mecz GKS-u ze Stocznią trwał 122 minuty, z czego I set 25 min. – II set 25 min. – III set 23 min. – IV set 26 min. – V set 23 min.
Punkty zdobyte z błędów przeciwnika – GKS 25: zagrywka 17, atak 5, siatka 1, inne 2.
Punkty oddane przez błędy własne – GKS 33: zagrywka 22, atak 10, siatka 0, inne 1.

Ilość zdobytych punktów – GKS 81: Butryn 20, Kapelus 20, Sobański 18, Pietraszko 12, Kohut 6, Komenda 2, Kalembka 2, Fijałek 1,
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 25: Butryn 11, Pietraszko 4, Kapelus 3, Sobański 3, Kohut 2, Komenda 1, Kalembka 1,
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 56: Kapelus 17, Sobański 15, Butryn 9, Pietraszko 8, Kohut 4, Komenda 1, Kalembka 1, Fijałek 1,
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 30: Kapelus 10, Butryn 8, Pietraszko 8, Sobański 7, Kalembka 2, Komenda 1, Krulicki -1, Witczak -1, Mariański -1, Quiroga -1, Fijałek -2,

Ilość zagrywek – GKS 106: Kapelus 16, Fijałek 16, Pietraszko 15, Komenda 14, Butryn 14, Kohut 14, Sobański 14, Krulicki 1, Witczak 1, Kalembka 1,
Ilość błędów na zagrywce – GKS 22: Kohut 5, Butryn 4, Pietraszko 3, Sobański 3, Kapelus 2, Fijałek 2, Krulicki 1, Witczak 1, Komenda 1,
Ilość asów serwisowych – GKS 5: Komenda 1, Butryn 1, Pietraszko 1, Kohut 1, Sobański 1,

Ilość przyjęć – GKS 88: Sobański 42, Kapelus 28, Mariański 13, Kohut 2, Butryn 1, Pietraszko 1, Quiroga 1,
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 10: Sobański 4, Kapelus 3, Kohut 1, Mariański 1, Quiroga 1,
Procent przyjęcia dokładnego (perfekcyjne oraz dobre) – GKS 36%: Pietraszko 100%, Kohut 50%, Mariański 38%, Sobański 38%, Kapelus 32%, Butryn 0%, Quiroga 0%,
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 17%: Pietraszko 100%, Kohut 50%, Mariański 31%, Sobański 17%, Kapelus 7%, Butryn 0%, Quiroga 0%,

Ilość ataków – GKS 123: Butryn 46, Kapelus 30, Sobański 29, Pietraszko 11, Kohut 4, Kalembka 1, Fijałek 1, Stelmach 1,
Ilość błędów w ataku – GKS 10: Butryn 4, Kapelus 2, Sobański 2, Pietraszko 1, Fijałek 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 9: Butryn 4, Kapelus 3, Sobański 2,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 61: Kapelus 17, Butryn 16, Sobański 16, Pietraszko 7, Kohut 4, Kalembka 1,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 50%: Kalembka 100%, Kohut 100%, Pietraszko 64%, Kapelus 57%, Sobański 55%, Butryn 35%, Fijałek 0%, Stelmach 0%,

Ilość bloków punktowych – GKS 15: Pietraszko 4, Butryn 3, Kapelus 3, Komenda 1, Kalembka 1, Fijałek 1, Kohut 1, Sobański 1,
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 0:

W pierwszym secie trwała wyrównana gra od początku do samego końca. Z jedną przerwą (przy stanie 10:11) to gospodarze wciąż prowadzili z jednym punktem przewagi, aż do wyniku 17:16. Wtedy to GKS wyszedł na prowadzenie (17:18), by za chwilę odskoczyć na dwa oczka przewagi (19:21). W nerwowej końcówce lepiej zagraliśmy w ataku od rywali i stąd wzięło się zwycięstwo w tym secie 22:25. Skuteczność w ataku – GKS miał 55% przy 42% Stoczni – w punktach wyszło 16:11. W asach i blokach był remis 2:2. Błędy własne – GieKSa miała 9 przy 7 szczecinian. Przyjęcie troszkę lepsze po stronie rywali – dokładne na poziomie 56% do 58%, a perfekcyjne na poziomie 31% do 42%. Najlepiej punktującym był Rafał Sobański, który zdobył 7 oczek (przy 86% skuteczności!).

W drugiej partii gra falowała po obu stronach siatki. Zaczęło się od prowadzenia GKS-u 2:4, potem to gospodarze wyszli na prowadzenie – 10:8. Następnie to znów GieKSa zbudowała przewagę – 11:14, by za chwilę ją stracić (15:15) i znów odzyskać (15:18). Od tego momentu kontrolowaliśmy już przebieg tej partii i dość pewnie zamknęliśmy tego seta wynikiem 20:25. Skuteczność w ataku – GKS miał 57% przy 42% Stoczni – w punktach podliczono 16:11, a więc podobnie jak we wcześniejszym secie zdecydowała lepsza skuteczność w ataku. W asach i blokach wygraliśmy 4:1. Błędy własne – GieKSa miała 8 przy 5 szczecinian, więc tylko do tego elementu można się przyczepić. Przyjęcie tym razem o wiele lepsze po stronie przeciwników – dokładne na poziomie 33% do 60%, a perfekcyjne na poziomie 11% do 45%. W tym secie grę w ataku trzymał Butryn zdobywca 7 oczek (przy 55% skuteczności).

Trzeciego seta zaczęliśmy źle, przegrywając 3:1, by na chwilę wyjść na prowadzenie 4:5. Potem to gospodarze przejmowali inicjatywę i powoli acz systematycznie powiększali swoją przewagę. Zaczęło się od wyniku 10:8 i 13:10, poprzez 17:13 oraz 20:15 i tak już zostało do samego końca. No ale jeśli zdobywa się tylko 2 oczka na breake point’cie (czyli w fazie własnej zagrywki), to trudno myśleć o odrabianiu strat punktowych. Skuteczność w ataku – GKS miał 48% przy 39% Stoczni – w punktacji wyliczono 15:11, a mimo tego set został przegrany! W asach i blokach przegraliśmy 2:5. Resztę zrobiły błędy własne – GieKSa miała 9 przy tylko 3 szczecinian! Przyjęcie się bardziej wyrównało – dokładne na poziomie 55% do 53%, a perfekcyjne na poziomie 27% do 40%. Tym razem w ataku najlepiej zaprezentował się Kapelus zdobywając 5 oczek (przy 67% skuteczności).

Rollercoaster w kolejnej partii trwał w najlepsze. Zaczęliśmy źle przegrywając 5:2, potem gra się wyrównała i wyszliśmy nawet na chwilę na prowadzenie 11:12. Gospodarze szybko znów wyszli na prowadzenie (15:13), a nasz przestój w grze wykorzystali do maksimum prowadząc już 19:15. W samej końcówce udało się jeszcze zniwelować straty do stanu 22:21, ale trzy ostatnie punkty padły łupem zespołu znad morza. Skuteczność w ataku – GKS miał 40% przy 48% Stoczni – co dało punktację 8:13, czyli pierwszy raz w tym meczu na korzyść rywali. W asach i blokach wygraliśmy 8:6, to bardzo wysoki wynik jak na jeden set. Błędy własne – GieKSa miała 6 przy 5 szczecinian. Przyjęcie bardzo słabe po naszej stronie – dokładne na poziomie 14% do 56%, a perfekcyjne na poziomie 5% do 19%. I znów Kapelus ratował sytuację w ataku – zdobył 6 oczek (przy 67% skuteczności).

Tie-break zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od prowadzenia 1:4, które jednak bardzo szybko straciliśmy (5:5). Chwilę potem znów byliśmy z przodu (6:8 i 7:10), by po dobrym fragmencie gry prowadzić już bezpiecznie 8:13. „Bezpiecznie” – przynajmniej tak się wydawało, bo nasi siatkarze od tego momentu stanęli kompletnie, nie zdobywając już do samego końca meczu ani jednego punktu po własnej skończonej akcji!!! Niepotrzebna nerwówka zakończyła się dwiema zepsutymi zagrywkami przez przeciwników i w taki oto dziwny sposób udało się w końcu wygrać to spotkanie 13:15. Skuteczność w ataku – GKS miał 40% przy 39% Stoczni – w punktacji podliczono 6:7. W asach i blokach przegraliśmy 4:5. Błędy własne – GieKSa miała 1!!! (z zagrywki) przy 5 szczecinian. Tym razem to Butryn trzymał atak – zdobył 4 oczka (przy 60% skuteczności).

Ogólnie zagraliśmy lepiej niż we wcześniejszych meczach, choć oczywiście trzeba wziąć poprawkę na klasę przeciwnika. Powinniśmy zamknąć ten mecz w trzech setach będąc lepszym zespołem w ataku, ale błędy własne plus niemożność zdobywania punktów przy własnej zagrywce (w trzecim secie), spowodowały grę na pięć partii. Zabrakło też znów stabilności dyspozycji w przegranych setach (to największa bolączka tego sezonu) i o mały włos, a ponownie przegralibyśmy to spotkanie w samej końcówce tie-breaka na własne życzenie. Skuteczność w ataku – GKS miał 50% przy 42% Stoczni – w punktach podliczono 61:53. W asach serwisowych przegraliśmy 5:10, by okazać się lepszym w blokach punktowych 15:9. Łącznie po skończeniu własnych akcji wynik był następujący – 81:72. Błędy własne – GieKSa miała aż 33 (w tym 22 na zagrywce) przy 25 szczecinian. Przyjęcie lepsze po stronie rywali – dokładne na poziomie 36% do 57%, a perfekcyjne na poziomie 17% do 35%. Wyjątkowo w tym meczu cała piątka graczy z wyjściowego składu dobrze punktowała, choć na różnym procencie skuteczności. Butryn zdobył 20 oczek, przy 35% skuteczności, a Kohut tylko 6 oczek, ale przy 100% skuteczności. MVP spotkania został uznany Serhij Kapelus zdobywca 20 punktów (17 atakiem i 3 blokiem) przy 57% skuteczności. 28 razy przyjmował piłkę robiąc to na 32% (dokładnego) i 7% (perfekcyjnego) skuteczności przyjęcia. Szkoda tylko, że tak rzadko Ukrainiec prezentował taką dyspozycję w trakcie tego sezonu. Przed nami już tylko mecz rewanżowy w Szopienicach i sezon 2017/18 dla siatkarskiej GieKSy będzie zamknięty.

ŁĄCZNE STATYSTYKI MECZOWE GKS-u – po 31 meczach (119 setów)

Bilans meczów łącznie – 13:18 – Bilans punktów – 38:55 – Bilans setów – 52:67 – Bilans małych punktów – 2584:2681
Bilans meczów „u siebie” – 5:10 – Bilans punktów – 16:29 – Bilans setów – 22:34 – Bilans małych punktów – 1207:1273
Bilans meczów „na wyjeździe” – 8:8 – Bilans punktów – 22:26 – Bilans setów 30:33 – Bilans małych punktów – 1377:1408

Rozegrane mecze – 31: Komenda, Butryn, Kapelus, 30: Quiroga, Pietraszko, Kohut, Mariański, 29: Witczak, 25: Fijałek, 24: Sobański, 20: Stelmach, 19: Krulicki, 18: Stańczak, 17: Kalembka,

Rozegrane sety – 111: Butryn, 110: Komenda, 107: Quiroga, 105: Kohut, 104: Pietraszko, 103: Mariański, 98: Kapelus, 68: Sobański, 66: Witczak, Fijałek, 57: Stańczak, 34: Stelmach, 33: Krulicki, 32: Kalembka,

Widzów na meczach GKS-u – „u siebie” / „na wyjeździe” – 20.960:23.930

Czas trwania spotkań – Mecze GKS-u trwały 2961 minut, z czego I set 759 min. – II set 777 min. – III set 783 min. – IV set 509 min. – V set 133 min.

Ilość zdobytych punktów – GKS 1817: Butryn 422, Quiroga 333, Pietraszko 234, Kapelus 233, Kohut 215, Sobański 126, Witczak 108, Komenda 60, Krulicki 35, Kalembka 33, Fijałek 12, Stelmach 6.
Ilość zdobytych punktów w fazie zagrywki – GKS 607: Butryn 140, Quiroga 98, Pietraszko 89, Kohut 75, Kapelus 68, Komenda 45, Sobański 35, Witczak 26, Krulicki 12, Fijałek 7, Kalembka 7, Stelmach 5,
Ilość punktów zdobytych po przyjęciu zagrywki – GKS 1210: Butryn 282, Quiroga 235, Kapelus 165, Pietraszko 145, Kohut 140, Sobański 91, Witczak 82, Kalembka 26, Krulicki 23, Komenda 15, Fijałek 5, Stelmach 1.
Bilans punktów zdobytych do straconych – GKS 672: Butryn 202, Quiroga 142, Kohut 117, Pietraszko 115, Kapelus 68, Witczak 41, Krulicki 18, Sobański 12, Kalembka 7, Komenda 2, Stelmach 0, Stańczak -7, Fijałek -12, Mariański -33.

Ilość zagrywek – GKS 2587: Quiroga 394, Pietraszko 373, Butryn 349, Kohut 322, Kapelus 315, Komenda 296, Sobański 156, Witczak 125, Fijałek 102, Kalembka 75, Krulicki 71, Stelmach 9.
Ilość błędów na zagrywce – GKS 523: Pietraszko 89, Butryn 82, Kohut 80, Quiroga 58, Kapelus 56, Komenda 50, Sobański 28, Witczak 23, Fijałek 21, Kalembka 20, Krulicki 13, Stelmach 3.
Ilość asów serwisowych – GKS 167: Pietraszko 34, Quiroga 33, Butryn 30, Kohut 19, Komenda 14, Kapelus 11, Witczak 9, Fijałek 6, Sobański 5, Krulicki 4, Stelmach 1, Kalembka 1,

Ilość przyjęć – GKS 2217: Quiroga 682, Kapelus 563, Mariański 472, Sobański 314, Stańczak 99, Pietraszko 20, Kohut 20, Stelmach 16, Kalembka 6, Krulicki 6, Komenda 6, Witczak 5, Butryn 5, Fijałek 3,
Ilość błędów w przyjęciu – GKS 176: Quiroga 45, Kapelus 41, Sobański 34, Mariański 33, Stańczak 7, Pietraszko 3, Krulicki 3, Komenda 3, Stelmach 3, Fijałek 1, Kalembka 1, Witczak 1, Kohut 1,
Przyjęcie negatywne – GKS 476: Quiroga 140, Kapelus 131, Mariański 90, Sobański 77, Stańczak 21, Stelmach 6, Pietraszko 3, Kohut 3, Komenda 1, Kalembka 1, Krulicki 1. Witczak 1, Butryn 1,
Przyjęcie perfekcyjne – GKS 541: Quiroga 178, Mariański 141, Kapelus 120, Sobański 65, Stańczak 21, Kohut 4, Pietraszko 4, Stelmach 2, Kalembka 2, Witczak 2, Krulicki 1, Butryn 1.
Procent przyjęcia perfekcyjnego – GKS 24%: Witczak 40%, Kalembka 33%, Mariański 30%, Quiroga 26%, Kapelus 21%, Sobański 21%, Stańczak 21%, Butryn 20%, Kohut 20%, Pietraszko 20%, Krulicki 17%, Stelmach 13%, Komenda 0%, Fijałek 0%,

Ilość ataków – GKS 3036: Butryn 808, Quiroga 654, Kapelus 472, Kohut 260, Witczak 223, Sobański 246, Pietraszko 242, Kalembka 42, Krulicki 40, Komenda 32, Stelmach 9, Fijałek 8,
Ilość błędów w ataku – GKS 212: Butryn 74, Quiroga 49, Sobański 27, Kapelus 23, Witczak 16, Pietraszko 10, Kohut 6, Komenda 3, Kalembka 2, Krulicki 1, Fijałek 1,
Ilość ataków zablokowanych – GKS 234: Butryn 64, Kapelus 45, Quiroga 39, Witczak 27, Sobański 25, Pietraszko 17, Kohut 11, Kalembka 3, Komenda 2, Fijałek 1,
Ilość zdobytych punktów w ataku – GKS 1429: Butryn 366, Quiroga 283, Kapelus 201, Kohut 155, Pietraszko 151, Sobański 110, Witczak 95, Kalembka 26, Krulicki 21, Komenda 13, Fijałek 4, Stelmach 4,
Procent punktów w stosunku do wszystkich ataków – GKS 47%: Pietraszko 62%, Kalembka 62%, Kohut 60%, Krulicki 53%, Fijałek 50%, Butryn 45%, Sobański 45%, Stelmach 44%, Witczak 43%, Quiroga 43%, Kapelus 43%, Komenda 41%,

Ilość bloków punktowych – GKS 221: Pietraszko 49, Kohut 41, Komenda 33, Butryn 26, Kapelus 21, Quiroga 17, Sobański 11, Krulicki 10, Kalembka 6, Witczak 4, Fijałek 2, Stelmach 1,
Ilość błędów dotknięcia siatki – GKS 28: Kohut 6, Butryn 5, Komenda 5, Quiroga 4, Pietraszko 2, Sobański 2, Kapelus 1, Kalembka 1, Fijałek 1, Witczak 1,
MVP – GKS 13: Komenda 5, Butryn 3, Quiroga 1, Mariański 1, Fijałek 1, Sobański 1, Kapelus 1,
Najlepsi siatkarze w przegranych meczach – GKS 17: Butryn 7, Kapelus 2, Quiroga 2, Sobański 2, Witczak 1, Pietraszko 1, Stańczak 1, Komenda 1, (oprócz meczu z ZAKSĄ)

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Skrobacz: „Posypaliśmy się po tej niecodziennej sytuacji z karnym”

Po meczu z Podbeskidziem odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obu drużyn – Rafała Góraka i Jarosława Skrobacza.

Skrobacz: Dzień dobry. Wiadomo, że w takim spotkaniu, które kończy się tak wysokim zwycięstwem rywala, ciężko coś skomentować. Obojętnie co się powie, to nie będzie to coś, co nam pomoże. Myślę, że przyjechaliśmy przygotowani, ale posypaliśmy się. Ta sytuacja z 26. minuty, nie dość, że rzut karny, to później kolejna. Taka sytuacja często się nie zdarza, ale to nie był koniec meczu, a morale nam siadło. Graliśmy bez wiary w swoje umiejętności. Do tego momentu myślę, że byliśmy w stanie realizować to, co sobie założyliśmy, ale było za mało.

Pytanie o końcówkę spotkania i zachowanie Jodłowca. Tragiczny błąd?
Skrobacz:
Fajnie nam się wszystko ocenia, oglądając z trybun czy sprzed telewizora. Potrafimy wygłaszać teorie, a na boisku jest frustracja. Tomek ma swój charakter. Dla niego nie było to miłe, jak i dla nas, to jest odruch. Nie chce wypowiedziami nas wybielać. Naszym zadaniem najważniejszym jest dobrze te dwa tygodnie wykorzystać. Ta przerwa nam spada z nieba. Podejść trzeba do tego tak samo, jakbyśmy przegrali 0:1 po dobrym meczu. Trzeba odrzucić złe myśli.

Pytanie: czy stadion przy Bukowej jest dla pana pechowy? Druga porażka z rzędu.
Skrobacz:
Pamiętam też, że tutaj wygrywałem. Dzisiaj źle nam się to ułożyło i nie jest nam do śmiechu.

Pytanie: czy to był dla pana mecz wyjątkowy? Był pan kandydatem na trenera GKS Katowice w zeszłym roku.
Skrobacz:
Nie, nie miało to żadnego wpływu. Oczywiście, że prowadziłem rozmowy, bo nie jest to tajemnicą, bo wiecie wszystko. Prowadziłem rozmowy nie tylko z Katowicami.

***

Górak: Pogratulowałem przed chwilą zespołowi wysokiego zwycięstwa. To dobrze, że drużyna wykorzystała w dojrzały sposób przewagę jednego zawodnika. Bardzo pewnie i dziarsko sobie radzili z przewagą. To na pewno duży plus, bo dużo meczów jako trener grałem w deficycie osobowym. Bardzo dobrze się to odwraca. Ta pewność to też jest nasza siła, która daje nam bardzo potrzebne punkty. Musimy skupić się na tej przerwie reprezentacyjnej, aby drużyna wróciła dobrze nastawiona na spotkanie na boisku w Sosnowcu. Za chwilę hokeiści rozpoczynają półfinał, trzymamy kciuki. W sobotę dziewczyny walczą. Zawsze trzymamy kciuki za drużynę Grześka. Chłopaki na dole za te wydarzenia w GKS-ie kibicują.

Pytanie o defensywę. GKS stracił do tej pory 3 bramki. Widać poprawę?
Górak:
Drużyna rzeczywiście nie zmieniła się diametralnie, jeśli chodzi o osoby. Doszedł do nas Kuusk, wartościowy zawodnik. Jesteśmy w tym samym gronie. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy w tym okresie działaniom defensywnym. To przynosi na razie efekt. Chciałoby się mówić o sezonie, o całości. Na razie jestem zadowolony, bo poprawa jest widoczna.

Pytanie: czy Kuusk to był brakujący element układanki?
Górak:
Bartek, kiedy przychodził z Jastrzębia, nie przychodził na tę pozycję, ale o tym z nim od razu myśleliśmy. Marten był potrzebny nam, jeśli chodzi o ilość środkowych obrońców i warunków treningowych i tutaj zdaje swoje zadania. Bardzo duża rola dyrektora w tym transferze, trafiony w pełni.

Pytanie: można dziś chyba powiedzieć, że dobrze się stało, że Jędrych nie trafił karnego?
Górak:
No tak, zaplanowane w 100 proc. Fajnie, by tak było, ale rzeczywistość jest taka, że dobrze się skończyło.

Pytanie: Błąd przy karnym to na przełamanie?
Górak
: Gdzieś mu to siedziało w głowie, ten Raków. Żartowaliśmy sobie w szatni czasem w tym temacie.

Pytanie: Kuusk zdjęty, żeby trochę odpoczął przed starciem z Robertem Lewandowskim?
Górak:
Życzę mu udanego występu, tak jak Kozubalowi, którzy reprezentują swoje kraje. Życzę mu jak najlepszego występu, ale życzę wszystkiego najlepszego reprezentacji Polski.

Pytanie: Jędrych miał trochę dziwnych strat. Było to denerwujące?
Górak:
Boisko przeszło dużo zabiegów i było dużo piasku. Ci zawodnicy, którzy są wysocy, mają zadanie utrudnione.

Pytanie: dziś czwarte zwycięstwo z rzędu i przerwa. Krzyżuje to plany?
Górak
: Staram się nie wracać do tego, co było. Można analogie, ale nie chcę wracać do tego. Nie możemy wracać do tego, musimy wykonywać swoją pracę. One zawsze są, zawodnicy, którzy dużo grali, mogą trochę się zregenerować. Mamy zaplanowaną grę kontrolną. Dla mnie nie jest to żaden problem. Przerwa jest dla wszystkich zespołów.

Pytanie: GieKSa dziś zrobiła lanie, tymczasem kolejny mecz w śmigus-dyngus.
Górak:
Śledzę, doskonale znam tę ligę. Jestem w niej długo. Zdaję sobie sprawę, jakie problemy mają różne zespoły. Rywalizacja sportowa ma to do siebie, że zawsze się coś pamięta. W Sosnowcu na otwarcie przegraliśmy. Ostatnio na Bukowej mieliśmy spore problemy. Zawsze dodatkowa adrenalina w takich meczach jest. Czekamy z niecierpliwością. Cieszymy się i czekamy na ten mecz.

Pytanie: mamy połowę Marca, ale baraże będą późno. Czy planujecie zawodników pod kątem awansu?
Górak:
Wszyscy mogą być spokojni. My pracujemy na tyle wydajnie, że będziemy gotowi na wszelkie możliwości. To już nie jest kwestia Góraka czy jego sztabu, tylko szerszego myślenia strategicznego. Na pewno się wszyscy przyglądali tej rundzie i widzą, jak się to krystalizuje. My będziemy gotowi do następnego meczu i każdego kolejnego. Pracujemy niezmiennie i cierpliwie. Czasem te etapy są niewidoczne, trzeba bardzo dużo cierpliwości. Co będzie dalej? Nie wiem, ale jeśli chodzi o planowanie, to jestem przygotowany na każde rozwiązanie.

Pytanie o Marca. Wrócił do składu. Czy oczekiwał trener na takie przełamanie?
Górak:
To jeden z zawodników takich, gdzie potencjał jest znacznie większy niż to, co pokazuje na boisku. Strzały, dryblingi – ma dobre umiejętności i na nie czekałem. To zawodnik, którego trzeba cierpliwie prowadzić. Mam ogromną radość, że Mateuszowi się przelewa na plus. To zawodnik bardzo skryty, trzyma dużo w sobie. Cieszę się, że mu się darzy w tej rundzie. Czekamy na kolejne dobre występy. On musi ciągle pokazywać, że jest wartościowy.