Skowronek o sparingu z Rakowem

Dodano przez Błażej | 28 stycznia 2015 14:29
Licznik odwiedzin: 1969

GieKSa.pl: Trenerze jak Pan ocenia dzisiejszy sparing?

Skowronek: Jak po każdym sparingu można wyciągać plusy i minusy. Ja taką dogłębną analizę będę przeprowadzać po meczu. Cieszyć należy się dziś ze zwycięstwa gdyż to buduje mentalność w całej drużynie. Cieszy to, że zagraliśmy na 0 z tyłu, bo wtedy buduje się solidność w obronie. Dziś chcieliśmy grać piłką i tu widzę sporo plusów, bo mieliśmy fajną rotację i wymienność pozycji.

Łukasz Pielorz w drugiej połowie zagrał, jako defensywny pomocnik, to nowość, jeśli chodzi o ustawienie, skąd taki pomysł?

To jest zawodnik, który może być liderem. Również, jako lider środka pola. Ja go widzę, jako środkowego obrońcę, bo chce tutaj mieć solidność i on ma takie cechy. Ale w czasie sezonu może się zdarzyć sytuacja gdzie będę potrzebować lidera w postaci Pielorza w środku pola. Ma do tego predyspozycje, jest wojownikiem, ma dobrą wydolność i potrafi fajnie grać w piłkę.

Trenerze, gdy przychodził Pan do klubu Jarosław Wieczorek nie grał, Pan postawił na niego od początku, gdy jest w klubie. Jaki jest pomysł na jego grę w GieKSie?

Wieczorka znam z pracy, jaką wykonywał w Rybniku. Jest to kawał 8” w środku pola pomiędzy defensywnym pomocnikiem a „10tką” potrafi robić różnicę.

Leimonas będzie grać w obronie?

Tak, na takiej pozycji widzę go w klubie i tak był ściągany. Jurkowski na razie nie będzie w pełnym obciążeniu, więc tam jest problem. Alternatywnie może grać w pomocy.

Jak wygląda sytuacja z kontuzjami i urazami po sparingu?

Dziś na szczęście bez kontuzji. Cholerzyński ma krótką przerwę w treningach gdyż przytrafił mu się drobny uraz mięśniowy.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*