Słowacki ekstraligowiec minimalnie lepszy

Dodano przez Adi | 19 sierpnia 2017 15:46
Licznik odwiedzin: 343

TAURON KH GKS Katowice zakończył dziś udział w Memoriale im. Pavla Zabojnika w Zvoleniu. Spotkanie z HC 07 Detva zakończyło się wynikiem 5:3 dla rywala. Do bramki na dzisiejszy mecz powrócił Kamil Kosowski. Już po niecałych 2 minutach GieKSa przegrywała 1:0. Gola straciliśmy grając w liczebnym osłabieniu. Po kilku minutach odpowiedział Tomasz Malasiński, który wykorzystał podanie Patryka Wronki. Po chwili nasi przeciwnicy ponownie wyszli na prowadzenie, lecz jeszcze szybciej doprowadziliśmy kolejny raz do remisu, bo po zaledwie 13 sekundach krążek do bramki skierował Mikołaj Łopuski. Po 12 minutach i 10 sekundach meczu było już 3:2 dla Detvy, która wyprowadziła kontrę grając w osłabieniu. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja. Kolejny gol padł dopiero w połowie meczu i był to gol wyrównujący stan meczu. Testowany Jewgenij Łymański trafił do siatki po podaniu Marka Strzyżowskiego. Była to jedyna bramka w drugiej tercji. W trzeciej niestety strzelali już tylko nasi rywale. Najpierw nie udało nam się wybronić podwójnego osłabienia, a wynik meczu został ustalony na niewiele ponad minutę przed końcem spotkania.

HC 07 Orin Detva – Tauron KH GKS Katowice 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
1:0 Scurko (Simon) 1:52
1:1 Malasiński (Wronka) 6:25
2:1 Gaspar 9:30
2:2 Łopuski (Sawicki) 9:43
3:2 Scurko 12:10
3:3 Łymański (Strzyżowski) 30:04
4:3 Videlka 47:46
5:3 Zilka (Mily) 58:57

HC 07 Detva: Verbitsky – Simon, Zorvan, Gaspar, Chovan, Mily – Fekiac, D. Jendrol, Zilka, Jonak Ciger – M. Jendrol, Dvorak, Halas, Scurko, Videlka – Gachulinec, Macejko, Tabi, Srnka, Surovy

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Martinka, Rąpała, Gruszka, Rohtla, Malasiński – Zieliński, Cakajik, Wronka, Sawicki, Łopuski – Kowalówka, Wanacki, Strzyżowski, Rutkowski, Fraszko – Krawczyk, Nahunko, Majoch, Łymański

GieKSa rozegra teraz dwumecz z Orlikiem Opole 25 i 26 sierpnia.