Smutny powrót GieKSy z Torunia

Dodano przez Witek | 15 lutego 2017 22:10
Licznik odwiedzin: 626

W zakończonym spotkaniu Polskiej Hokej Ligi Nesta Mires Toruń pokonała drużynę Tauron KH GKS Katowice 5:2.

Drużyna Nesty od początku meczu ruszyła do ataku na bramkę GieKSy, czego efektem było prowadzenie w meczu, w 17 minucie spotkania, 3:0. Pod koniec I tercji nasi hokeiści otrząsnęli się z przewagi Nesty, zaczęli atakować i strzelili gola.

W 25 minucie spotkania kontaktową bramkę zdobył Władysław Troszyn. Chwilę później, po raz kolejny, mocno zaiskrzyło pomiędzy zawodnikami obu drużyn i od tego czasu mecz w II połowie się wyrównał.

W trzeciej tercji znaczną przewagę uzyskali hokeiści Nesty, zawodnicy GKS próbowali swojego szczęścia w kontratakach. Niestety, nadeszła 53 minuta: po kolejnym faulu hokeisty Nesty, GieKSa gra w przewadze, której nie potrafiła wykorzystać…

Mało tego! Pozwaliła na zdobycie dwóch bramek przeciwnikom…

Już w piątek ostatni mecz części zasadniczej: GieKSa podejmuje w Satelicie drużynę MH Automatyka Gdańsk – bilety można nabyć już za 5 złotych.

Nesta Mires Toruń – Tauron KH GKS 5:2  (3:1, 0:1, 2:0)
1 : 0 Miłosz Lidtke ( Dienis Trachanow ) 5/4 04:42
2 : 0 Jarosław Dołęga ( Piotr Winiarski – Michał Kalinowski ) 11:08
3 : 0 Adrian Jaworski ( Jauhien Żylinski – Siarhiej Kukuszkin ) 5/4 16:09
3 : 1 Mārtiņš Porejs ( Marcin Biały – Władisław Troszyn ) 19:23
3 : 2 Władisław Troszyn ( Daniel Bogdziul – Marcin Biały ) 24:20
4 : 2 Bartosz Fraszko ( Siarhiej Kukuszkin ) 4/5 52:37
5 : 2 Siarhiej Kukuszkin ( Bartosz Fraszko – Daniel Minge ) 4/5 53:00

Łączna długość kar w meczu: 26 – 39 min.