Sosnowiecki thriller

Dodano przez GoT | 29 stycznia 2013 22:27
Licznik odwiedzin: 1072

Wygraną GieKSy zakończył się ostatni wyjazdowy mecz sezonu zasadniczego. Mało brakowało, a na Stadionie Zimowym obejrzelibyśmy także dogrywkę.

Przez pierwsze 2 tercje to katowiczanie musieli gonić wynik. W tej części meczu bramki dla GieKSy zdobyli Justin Chwedoruk, który chyba zaczyna się budzić z chwilowego letargu, oraz Kamil Kalinowski który znowu potwierdził swoją przydatność dla drużyny. Dopiero w ostatniej tercji trójkolorowa lokomotywa rozpędziła się na tyle, żeby w niespełna 10 minut ze stanu 3-2 dla gospodarzy, zmienić wynik na 3-5 na naszą korzyść. Bramki zdobyli Jamie Milam, Kamil Kalinowski oraz Petr Valusiak. Niestety w ostatnich minutach spotkania zaczęliśmy łapać kary, co przy ambicji Zagłębia, i ściągnięciu przez nich bramkarza w 3 minuty doprowadziło do remisu. Zwycięską bramkę strzelił 5 sekund przed końcową syreną Nick Sucharski i ustalił wynik spotkania na 5-6 dla GieKSy.

Zagłebie Sosnowiec – HC GKS Katowice 5-6 (1-1; 2-1; 2-4)