[BUKMACHER] Szanse na awans okiem bukmacherów

Dodano przez Mayek | 20 lipca 2018 13:07
Licznik odwiedzin: 833

Karuzela podłączona do prądu, zaczynamy nowy sezon! Całe szczęście, że w naszym klubie doszło do prawdziwego wstrząsu i nadzieja tli się na nowo. Nawet najwytrwalsi i najwierniejsi kibice modlili się, żeby stało się coś, co da pozytywny impuls do przychodzenia na Bukową z radością i optymizmem, a nie tylko z przyzwyczajenia i obowiązku.

Nastroje wśród kibiców bardzo różne. Znajdą się pesymiści, którzy powiedzą, że mieli być młodzi, a przed oczami mają Mariusza Pawełka i … plotkę transferową z Twittera – Jakuba Wawrzyniaka. Dodatkowo wielu nie nastraja pozytywnie informacja o radzie drużyny w składzie: Frańczak, Poczobut, Pawełek, Kamiński, Midzierski. Głównie dwóch ostatnich zawodników łączy się z sabotażem w zakończonym sezonie. Optymiści dostrzegają wymianę najważniejszych ogniw, w porównaniu z poprzednim sezonem, czyli całej pomocy. Zostali Błąd i Poczobut, czyli gracze najlepiej oceniani na GieKSa.pl oraz na ForumGieKSy.

Przed startem sezonu ciężko pokusić się o analizę pierwszej kolejki. Postaram skupić się na innym aspekcie, czyli ocenie szans na awans i zestawieniu tego z oceną kibiców GieKSy.

Kursy na awans do ekstraklasy prezentują się następująco:

O ile kurs na Niecieczę z powodu przemyślanych transferów i teoretycznej siły kadrowej nikogo nie dziwi, to dla wielu wielkim zdziwieniem jest kurs na nasz awans. Jesteśmy drugim faworytem do awansu, a kurs na nas jest mniejszy niż rok temu. Oznacza to m.in., że bukmacher prognozuje, iż liga będzie w tym roku mniej wyrównana.

Dla porównania, kibice GieKSy uważają, że statystycznie jesteśmy mniej więcej 4-5 drużyną ligi oraz że szanse na awans z drugiego miejsca są mniej więcej wyrównane. Rodzi się pytanie, co wie bukmacher, czego my nie wiemy lub nie dostrzegamy? Dlaczego oceniamy szanse własnej drużyny sporo niżej, niż ocenia je bukmacher? Może zbytnio emocjonalnie podchodzimy do tzw. pawełków? Może część ludzi ma zbyt duże przekonanie, że drużyna potrzebuje czasu na zgranie? Wyniki sparingów? Przecież nie śledziliście sparingów innych drużyn, które mają być na tym samym poziomie sportowym co my, a już na pewno nie widzieliście tych sparingów na żywo. Co więcej, sparing jest tylko grą kontrolną i może mieć bardzo różne założenia, a wielu patrzy tylko przez pryzmat wyniku. Mieliśmy już świetne wyniki w sparingach, a także były serie przegranych. Efekt jest ciągle taki sam – gramy wciąż w 1 lidze. Ponadto, drużyny stawiane według kibiców na równi z nami też przeszły głęboką przebudowę i idąc tokiem myślenia kibiców, też potrzebują czasu na zgranie.

Moim zdaniem błędem jest również ocenianie szans drużyny przez pryzmat jednego zawodnika. Jacek Kiełb w Niecieczy i od razu kibice jako pewniak typują awans Niecieczy. Dlaczego? A Formella w Rakowie rok temu? Na forum było sporo głosów uderzających w znane tony, czyli „inni mogą, a my nie”. Ostatecznie byliśmy powyżej Rakowa, a oni sami zanotowali fatalną serię występów. Teraz pojawia się plotka, że zbawcą ma być oczekiwany Artur Siemaszko, który ewentualnie zostanie wypożyczony z Zagłębia Lubin. W naszej sytuacji to transfer-marzenie, ale głód awansu sprawia, że przywiązujemy zbytnią uwagę do tego, co ktokolwiek napisze na Twitterze. Poza tym, nie zapominajmy, że jeden zawodnik nie wygra ligi, a większą uwagę należy przywiązywać do naszych największych problemów, czyli ogólnej chęci awansowania przez wszystkich zawodników.

W tej kolejce widzę jeden sensowny typ. Wygrana GieKSy na inaugurację. Starsi kibice zapewne nie wierzą w taki obrót sprawy, wiedząc, jak fatalnie zazwyczaj rozpoczynamy ligę. Statystyki z ostatnich lat zostały przestawione w innym artykule na GieKSa.pl. Według mnie Podbeskidzie jest taką dużo gorszą GieKSą. Mają ładny stadion i robią nieprzemyślane transfery, a ściągnięcie Goncerza nie świadczy o tym, że mają w Bielsku-Białej konkretny plan na awans. Prognozuję, że obraz gry będzie wyglądał tak, jak w meczu kontrolnym z rezerwami Górnika, bo jeżeli mamy awansować, to musimy prowadzić grę, a mamy teraz lepszych i mam nadzieję, bardziej ambitnych zawodników w tej kluczowej formacji.

Moje typy:

Wygrana GieKSy @2.05

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*