Szczęśliwa wygrana

Dodano przez Jarecki | 13 sierpnia 2019 12:00
Licznik odwiedzin: 158

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu nieszczęśliwie dla siebie i swojej drużyny strzelił Igor Sapała.

Pierwsza polowa spotkania toczyła się w środkowej części boiska. Akcji podbramkowych po obu stronach było jak na lekarstwo. Jedyna warta odnotowania okazje przeprowadzili goście w 42. minucie. Luković dostał dośrodkowanie z prawego skrzydła, a jego strzał przeleciał tuz kolo słupka. Pierwsza polowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugą połowę znacznie lepiej weszła drużyna Rakowa. Do 60. minuty przeprowadzili kilka bardzo groźnych akcji, którym zabrakło naprawdę niewiele, żeby Szwarz zakończył je zdobyciem bramki. Gdy wydawało się, że kolejna akcja przyniesie gościa bramkę, Górnik przeprowadził akcję zakończoną zdobyciem bramki. Janza dośrodkował w pole karne częstochowian, piłkę przeciął Sapała, ale zrobił to tak pechowo, że skierował ja do własnej bramki. Po utracie bramki Raków rzucił się do odrabiania strat, co pozwoliło Górnikowi przeprowadzić kilka bardzo groźnych kontr niestety niezakończonych zdobyciem kolejnych bramek. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:0 (0:0)