Szlachetna Paczka – pomaGamy!

Dodano przez Klaudia | 29 listopada 2016 15:49
Licznik odwiedzin: 1868

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, jak co roku wraz z klubem postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Wybór rodziny nie należał do łatwych. Po długich rozmowach postanowiłyśmy pomóc Pani Marioli i jej córkom – Marcie i Laurze. Wśród kibiców ogłoszona została zbiórka darów i pieniędzy. Chcecie pomóc? Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje o rodzinie i ich potrzebach.

„Pani Mariola (40 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Martę (16 l.) i Laurę (13 l.).
Z powodu alkoholizmu męża, uzależnienia od hazardu i stosowania przemocy wobec niej, Pani Mariola zdecydowała się odejść. Sytuacja stawała się coraz bardziej uciążliwa i zaczęła odbijać się na zdrowiu i psychice matki oraz na dzieciach. Próby samobójcze pani Marioli, jej ciężki stan psychiczny, były dowodem na to, że nie umiała sobie poradzić z problemem. Od tego roku jest jednak lepiej – matka poszła na terapię i wyprowadziła się z córkami od męża.

Rodzina dokonała dużych zmian w swoim życiu, teraz najważniejsza jest terapia i dokończenie remontu nowego mieszkania. Rodzina chce odzyskać spokój psychiczny, zdrowie, ustabilizować się i zacząć wszystko od nowa. Pani Mariola pragnie wrócić do normalności i utrzymać pracę. Rodzina utrzymuje się głównie z zarobków pani Marioli. Łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny to ok. 403 złote. Jednak budżet domowy obciążony jest jeszcze spłatą kredytu, który został zaciągnięty na najpotrzebniejsze rzeczy oraz remont mieszkania.

Pani Mariola, aby poradzić sobie z dodatkowymi wydatkami, pomimo słabego zdrowia, pracuje na nadgodziny. Gdy sytuacja się ustabilizuje, jej marzeniem jest zdać egzamin na prawo jazdy – teraz brakuje na to pieniędzy i czasu. Matka jest dumna z córek, które dają jej najwięcej siły i motywują do działania. Jest także zadowolona, że ma stałą pracę, spełnia się w niej oraz jest doceniana. Zgłoszono ją nawet do komisji zakładowej, co jest dla niej dużym wyróżnieniem. Jest dumna, że poszła ma terapię, był to dla niej trudny krok, ale walczy i robi wszystko, żeby poradzić sobie z problemami. Córka Marta lubi rysować, z czego jej mama jest niezwykle dumna. Pani Mariola uwielbia czytać książki i powoli córki zaczynają to lubić i przekonywać się do ich czytania. Rodzina pomimo wielu trudnych i traumatycznych przeżyć dobrze sobie radzi i jest zdeterminowana oraz silna w dążeniu do lepszego życia i ustabilizowania się.

Rodzina najbardziej potrzebuje odzieży i środków czystości. Byłaby również bardzo wdzięczna za tapczan, bo brakuje im jednego miejsca do spania dla trzeciej osoby.

POTRZEBY
1. ŻYWNOŚĆ TRWAŁA
Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, płatki smakowe, otręby

2. ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące

3.ODZIEŻ I OBUWIE

4. MATERIAŁY SZKOLNE:
Zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, boki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, pastele

5. WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Koc, ręczniki, firanki, zasłony

6. BRAKUJĄCE RZECZY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:
Tapczan, biurko

7. SZCZEGÓLNE UPOMINKI
Marta – telefon
Laura – telefon
Mariola – robot kuchenny”

Wiemy, że z waszą pomocą na pewno się uda sprawić, aby rodzina choć w tym szczególnym dla wszystkich czasie nie musiała się martwić o każdy kolejny dzień. Dary możecie zostawiać na stadionie – w Strefie GieKSy oraz w Dziale Marketingu. Wsparcia pieniężnego możecie udzielić, wysyłając przelew na poniższy numer konta:

60 1090 1186 0000 0001 2146 9534
BZ WBK
Dane: Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” ul. Moniuszki 4/3, 40-005 Katowice

DOPISEK: Szlachetna Paczka

Zbiórka potrwa do 5 grudnia. Do tego też czasu liczymy na wasze wsparcie. Pokażmy po raz kolejny na co nas stać!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*